Number26 banka končno na voljo v Sloveniji

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Čakaj, SLO banka ti je omejila, kolikokrat na dan lahko plačaš z Mastercard? Lahko napišeš katera banka?

Ker to je neumnost brez premiere, saj od tega banke služijo denar.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Limit je 20k€ mesečno preko kartice. Dnevni limit lahko nastaviš v appu. Število transakcij ni omejeno (oz. če je omejeno, ni nikjer objavljeno).
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Da ne prebiram vse solate.
Je možno uporabljati N26, tudi klasično preko brskalnika?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
ja in ne. Transakcije vidiš, lahko vneseš novo - ampak jo moraš potrditi na mobilniku. Brez telefona ne gre.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vidim, da so letos tudi po Grčiji nasrali še več teh Euronet bankomatov in hkrati je izginilo nekaj običajnih. Kar pa je še huje, so tudi tisti od bank začeli računag fee. Vsaj tu v Vassilikiju še nisem najdel bankomata, ki ne bi računal 2,5-3EUR za dvig poleg bančnih provizij. Probal bankomate treh različnih bank, kjer smo še lani brez problema dvigovali brez feeja, in prav vsi sedaj že na začetku zatežijo s feejem. Dva izmed njih sta celo na mastercardovem zemljevidu.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
ja in ne. Transakcije vidiš, lahko vneseš novo - ampak jo moraš potrditi na mobilniku. Brez telefona ne gre.
se pravi telefon je nujno potreben.

Če je rootan, bo aplikacija delala?

Na prejšnjih straneh piše, da moraš prvi telefon najprej odjavit, da lahko spariš drugega. Kako v primeru če izgubiš/crkne/ukraden/...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Root načeloma ni problem, glej samo da imaš ROM ki podpira google servise ali ustrezno alternativo (google service banka uporablja za push obvestila in potrjevanje transakcij). Skratka s kakšnimi "google free" android verzijami aplikacija ne dela ok.

Glede dodajanja novega telefona in odstranjevanja starega telefona ne rabiš fizičnega dostopa do starega. Odstraniš ga lahko tudi preko weba.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Root načeloma ni problem, glej samo da imaš ROM ki podpira google servise ali ustrezno alternativo (google service banka uporablja za push obvestila in potrjevanje transakcij). Skratka s kakšnimi "google free" android verzijami aplikacija ne dela ok.

Glede dodajanja novega telefona in odstranjevanja starega telefona ne rabiš fizičnega dostopa do starega. Odstraniš ga lahko tudi preko weba.
Ne poznam nobene bančne aplikacije, ki bi delala na rootanih telefonih, tudi če je gor originalen ROM. To je vprašanje varnosti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.371
3.457
113
Ugotovil da na Huawei Mate 10 aplikacija šteka.

Ne gre pridobiti kode za dvig v trgovini Rewe oziroma njihovih klonih kot je Billa itd.

Dvig sprocesiraš in ko bi hotel da se prikaže koda se ta samo za pol sekunde potem pa se aplikacija zapre.

No nerodna stvar, ker sedaj lahko 24 ur čakam da mi sprosti denar ki sem ga nameraval dvignit.

Še dobro da gre samo za 50 Eur.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Ne poznam nobene bančne aplikacije, ki bi delala na rootanih telefonih, tudi če je gor originalen ROM. To je vprašanje varnosti.

Sedaj za zadnje verzije aplikacije ne bom trdil ker že več kot eno leto uporabljma Huawei telefon (brez roota), prej sem imel pa rootan HTC in ni nič kompliciralo oz. sem normalno uporabljal. Normalno sem uporablajl tudi Revolut in pa (staro) aplikacijo od NKBM.

Druga stvar je sedaj če govorimo o plačevanju s telefonom (google pay in namenske aplikacije, tudi od slovenski bank), tam se uporablja precej strikten API ki preverja dejansko integriteto sistema in kot ni kaj ok ne deluje. Tu je fora tudi v temu da ti telefon dejansko simulira tvojo plačilno kartico in so opcije za zlorabo velike, zato je že na HW nivoju urejeno da je dostop do takega "simuliranja" urejen po pravilih.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Zdele sem bil v hoferju, hotel plačati z apple pay in ni šlo. V čem je fora? Do sedaj sem že nekajkrat brez težav kupil z apple pay. Je fora v n26 ali v applu, ali v hoferju??