Nujno!!! Zažgal se je kotel za šnops

Rsk

Fizikalc
31. maj 2016
150
54
28
Mi dajemo na dno bakrenega kotla vedno malo slame, pa se zaenkrat se ni nic prismodilo.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Na dno se lahko da tudi nekaj koščkov razbitega porcelanastega krožnika in ti kar dobro preprečujejo, da bi se brozga prismodila.
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Super informacije
smile-1.gif
Bom probal s slamo, ko bom ščistil...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik skala pravi:
ampak zakaj je baker najboljši?

Najboljši bi bil steklen ...

NR je slabše toplotno prevoden, celo precej slabše od jekla, torej je "krmiljenje" kotla manj natančno. Če drugje ne, bi v kapi pričakoval težave zaradi tega - vse bi se dogajalo pri višjih temperaturah, meja med metanolom in etanolom bi bila še bolj zabrisana.

Poleg tega bi se bal niklja, čeprav se gre za destilacijo. Jaz bi kar verjel našim dedom glede bakra.
no to je pa precej boljši odgovor kot tisti od retrota. ampak če kuriš na plin to verjetno niti ni tako pomembno.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Vzemi staro sirkovo metlo ali brezovo in drgni z nekaj litri vode v kotlu. V minuti zadeva nestetokrat rešena.
Če pa misliš da boš s sirkom preglodal baker, potem pa...
Drugič pa bolj redko kuhaj, bolj zmerno, ali bolj na debelo zmelji sadje.
Lahko tudi kombinacija vsega skupaj.
Kakšne "medene " hruške znajo biti problem. Sploh kakšne peške se ti prilepijo na poden, da jih šele s lesom stran zbezas
 
Nazadnje urejeno:

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Hanzi, točno to je bil problem...
Hruške so bile zelo medene in zato se je vse skupaj prijelo...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.283
23
38
Murska republika
Novejši kotli so iz emajla zgornji del in cevi pa iz bakra in to zato ker enostavno ima baker svojstva ki ustrezajo pridelavi žganja.
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
V kotlu od tasta je kakor sem uspel videt na dnu kotla poseben nastavek, zgleda kakor sito, ki preprečuje, da bi se tropine, sadje smodilo na dnu posode.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Sej smodijo se ponavadi mali delci, razen če nimaš res goste gošče ali pa kuriš na polno. Za rešitev te težave je dovolj bilokakšen nevtralen material na dnu kotla: črepinje (steklene ali keramične), frnikole, keramični obročki ki se uporabljajo za filtracijo, granitni kamni, inox kuglice od ležajev, ...

Princip je enostaven, če komu ni jasno kaj to naredi na dnu kotla, naj da v lonec v katerem vre voda malo tega materiala pa se bo takoj slišalo učinek (je pa res da kotel potem klokota oz. ropota obupno, to je žal stranski efekt)!
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Tisto "cedilo" ki naj v bi preprecilo prijemanje v panonia kotlu (ki je btw slab kotel) včasih naredi ravno obratno. Sem dobil pod njim vse prisiljeno, okoli njega pa nič. Najbrž ravno iz razloga ki ga je utisevalec napisal.
Problem je potem iz takega kotla tiste kuglice kamne , črepinje in ostalo ločiti od sadja....Razen če vse skupaj zavrzes.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
A obstajajo tudi drugačni?
wink-1.gif

Bi rad probal tale snopc kak bo.
Pa tisto kar si skuhal iz tega žaganega sadja zavrzi. Da ne boš še ostalega snopca zajebal.
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
Ni panike Hanzi, mam še lanskega...
Drugače sem pa itak ta zažgan pront že zlil preč...
Saj smo gorenci, sam tulk pa spet ne!!!
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
V glavnem...
Sem sedaj zjutraj še malo s sirkovo metlo in kisom podrgnil... je bolje, samo ni pa v nulo.
Je še zmeraj črn.
Gremo kuhat dalje, druge ni...
Hvala vsem za pomoč in vabljeni na enega
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.878
113
Če ni v nulo se ti bo samo še bolj smodilo in nabiralo in boš imel uničeno še eno kuho.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A obstajajo tudi drugačni?
wink-1.gif

Bi rad probal tale snopc kak bo.
Pa tisto kar si skuhal iz tega žaganega sadja zavrzi. Da ne boš še ostalega snopca zajebal.
Iz jute. Čeprav zdej se da dobit tudi iz bombaža.
 

Hellreiser

Pripravnik
6. mar 2015
111
0
16
V glavnem...
Na koncu sem moral s flexom in polirko uštimat, ker vse ostalo ni bilo rezultatov...
Se že kuha dalje, samo sedaj imam slamo spodaj in zadeva funkcionira odlično!
lp
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Citat:
Uporabnik Hellreiser pravi:
V glavnem...
Na koncu sem moral s flexom in polirko uštimat, ker vse ostalo ni bilo rezultatov...
Se že kuha dalje, samo sedaj imam slamo spodaj in zadeva funkcionira odlično!
lp

cheer.gif


Bravo! Samo, da se kuha dalje!
nahrung002.gif