Nujno-Temperatura mašine

kremenko123

Pripravnik
6. dec 2017
57
18
8
Če bi termostat normalno deloval,bi tudi Audi v tem času,tudi z vožnjo pod 2k obrati moral priti na delovno temperaturo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Najboljše, da si zatlačite med masko kartonsko škatlo.. Boste vsaj izgledali kot cigani, če že ne morte bit :)
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Ali pa rolo zavesico, tako kot so bile včasih na avtobusih.
Mah to je že precej vidno, razen če bi zadevo zadaj za masko naredil.
Če bi naredil sprednji konec "gladek" (zaprte lamele) , bi zagotovo nekaj pridobil tudi na račun upora zraka (Cx). Če gledamo na w pri zadnjih (led) žarnicah, bi tu zagotovo te w ujel lahko ;)
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Mah to je že precej vidno, razen če bi zadevo zadaj za masko naredil.
Če bi naredil sprednji konec "gladek" (zaprte lamele) , bi zagotovo nekaj pridobil tudi na račun upora zraka (Cx). Če gledamo na w pri zadnjih (led) žarnicah, bi tu zagotovo te w ujel lahko ;)
To je bilo namontirano direktno na hladilniku in povezano z verižico, tako, da ga je voznik nastavljal kar med vožnjo. Lahko pa v hladnih dneh zapreš spodnjo tretjino hladilnika kar s kartonom. Ko se malo otopli, ga pa moraš odstranit, sicer se bo motor pregrel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
madona, kakšna znanost okoli termostata in hladilnika.

sm mislu, da v letu 2021 se to ni več treba obremenjevat zarad tega...

karton in pleh sm jest nastavljal na svojem 1. avtu - katrca, davnega leta okol 2000, potem pa nikoli več...
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in Romzi

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.211
113
mene ne bo noben nasral. Prvih 20km je tak karton/pleh zlata vreden. Pol daš pa stran.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Kar ne morem verjeti, da je pleh pred kilerjem tako praktična stvar.

p.s. nekateri avti so imeli tao on-off pleh fabrško :)

Takšne žaluzije (zanimivo, avtomatika jih je odpirala s pnevmatikno) je imel e46 320d že 20+ let tega...

Ker nisem imel nikoli dizla, nisem čisto dobro štekal, zakaj bi bilo to potrebno... No, s tole temo mi je postalo jasno, da niso bile za brez veze. Hvala vsem :nazdravje: