Novo vrednotenje nepremičnin

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Zanima me, če se še komu bajta "stara" kot vino? Da je vedno dražja, bolj je stara.

Gledam zdele nove vrednosti. bajta pa garaža sta šli gor, poleg tega upoštevajo parcele, na katerih stojita, posebej. samo to je šlo za 115k€ gor. :confused:

torej, kar vidim novega, je:
- parcele kjer so hiše se štejejo posebej in ne kot ena nepremičnina skupaj s hišo kot je bilo prej - posledično 115k€ razlike napram prej
- parcele, ki so zazidljive, pa so bil prej v resnici kmetijska zemljišča, so se vrednotila drugače.

je to dvoje po novem zdaj tako ali se jim je pripetila "napaka". Kdo je bolj iz teh voda, bi znal povedati, kaj so ključne spremembe prej in pol, da se preveri, če je vse OK.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.063
1.271
113
Ne gledajo vec dejanskega stanja ampal stanja po zk. Ce je zazidljivo zemljisce, ti pa mas tam travnik/karkoli, se uposteva zazidljivo zemljisce.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V zemljiški knjigi ni kulture in kvadratur, tako da to kar lepo iz katastra in drugih evidenc (PUP) jemljejo - ja na nek način je prav, da se nezazidana stavbna zemljišča nameni gradnji (pozitivna davčna spodbuda).

Jim pa podatki nasploh ne štimajo, kar smo ugotovili že v drugi temi - jaz sem v resnici solastnik parcel okoli vrstnih hiš, pripisano pa mi je lastništvo. davka očitno še nekaj časa ne bo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Zazidljiva je res. Ampak kos 300m2, minimum dovoljen je pa 350m2. Pa če ne upoštevamo vplivnih pasov, ker potem je pa dejansko 0m2 dejansko zazidljivih. Zato pa nič tam ni... Pol imam še eno, ki pa dobro, v teoriji bi šlo...

Kako je pa s tem da se posebej vrednosti parcelo kjer hiša stoji? Je to prav? Prej je bilo vse skupaj - cena na hišo s parcelo.
EDIT: zdaj vidim, kako to oni gledajo. odštejejo od celotne parcele, samo tisti del ki je pozidan, potem pa preostanek računajo enako kot če bi bila parcela prazna.

McGiver
če te prav razumem, te je zmotilo, da vidiš celotno ceno nepremičnine, ne samo pripadajoč del. Spodaj piše:
Pojasnila:
Na izpisu so celotne vrednosti parcel, delov stavb in enot vrednotenja, lastniški deleži niso upoštevani.
Več informacij lahko najdete na spletni strani http://mvn.e-prostor.gov.si
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
nam so jo ocenili pol cene kolk je recimo vredna, tako da ne vem kaj to gledajo, verjetno "nerazvito" področje al neki. BMK.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Jaz sploh ne vem kok je tržna cena. Cenilec banke je hišo s parcelo sicer še zmeraj ocenil na še skoraj 115k€ več kot je sedaj, ampak resnici na ljubo, tu kjer sem trenutno jaz, se že par sto let ni nič prodalo. Mala vas, vedno eden verba in ostane. Pitaj boga za koliko bi dejansko kdo kupil, če bi kdo sploh prodajal. Konec koncev, cenilceva ocena je lepa številka, pa ne prodam pa konc... Vsi smo isto zaplankani tle... Ampak davek nas pa vseeno doseže in zdaj so naumili neka izračunavanja, da bi že v dveh nivojih radi skor kasirali. Pač kakor bodo sprejeli, temj ne bomo ušli. Gre se pa zato, da čimbolj razumem kako nja bi bilo, da vem preveriti, če vse stima...

Bom zdele se malo počakala, kako se bo vse skupaj izcimilo pa takrat po vseh spremembah šla čez vse une papirje kako se izračunajo zadeve.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Jaz sploh ne vem kok je tržna cena. Cenilec banke je hišo s parcelo sicer še zmeraj ocenil na še skoraj 115k€ več kot je sedaj, ampak resnici na ljubo, tu kjer sem trenutno jaz, se že par sto let ni nič prodalo. Mala vas, vedno eden verba in ostane. Pitaj boga za koliko bi dejansko kdo kupil, če bi kdo sploh prodajal. Konec koncev, cenilceva ocena je lepa številka, pa ne prodam pa konc... Vsi smo isto zaplankani tle... Ampak davek nas pa vseeno doseže in zdaj so naumili neka izračunavanja, da bi že v dveh nivojih radi skor kasirali. Pač kakor bodo sprejeli, temj ne bomo ušli. Gre se pa zato, da čimbolj razumem kako nja bi bilo, da vem preveriti, če vse stima...

Bom zdele se malo počakala, kako se bo vse skupaj izcimilo pa takrat po vseh spremembah šla čez vse une papirje kako se izračunajo zadeve.

če je cenilec ocenil že 115K več potem je nekaj še hudo narobe.
po starem je bilo vaše 230k manj vredno kot praviš, da je rekel cenilec in seveda, ti je to super..tako za vrtec, dodatek, kot davek.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
pri vrtcu in OD so v prvi vrsti važni m2 količinsko - bivalnih. Je ena lestvica koliko je lahko stanovanje veliko glede na število družinskih članov. In tu pride na vrsto geodet, če je treba. Ko popisuje hišo in razporeja kvadrate v bivalne in pomožne, lahko stopi v fitnes pa vpraša, čemu je soba namenjena, pa rečeš hrambi krompirja, pa naredi kljukico pri pomožnih kvadratih. itd itn... in če je potem na koncu bivalnih kvadratov manj od cenzusa, ne bo nič važno, če je tisti "krompir" na zlatih ploščah. seveda, če cenzus presežeš je pa spet važna cena nepremičnine, ker se potem obračunava kvadrat premoženja po tej ceni.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Ko sem šel preverit sem se odločil, da bom na geodetsko kar ključe stanovanja nesel. Če mi dajo tolk kot so napisali sem takoj za :D
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
kaj točno pa moram pogledat?

namenska raba: stanovanjske površine

je to to?

se pravi da lahko gradiš gor če hočeš?
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
460
0
28
Slovenija
Tako je. Če je parcela na podeželju, je dobro biti pozoren še na boniteto zemljišča. Če je ta nad 40 točk, je potrebno plačati še konkretno odškodnino za gradnjo na takšni parceli.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Zanima me, če se še komu bajta "stara" kot vino? Da je vedno dražja, bolj je stara.
iz 74.759,19 na 98.100 .
Na strani https://www.mvn.e-prostor.gov.si/ , točka 4, sta sicer dva obrazca za pritožbe, a gre samo za pripombe na predlog modelov vrednotenja, ne pa na glupo oceno vrednosti, ali kot je nekdo prej napisal "jim takoj nesem ključe če mi dajo toliko".
Se sploh lahko pritožiš na novo oceno vrednosti ki nima nobenega stika z realnostjo ?