Novo vozilo, najboljša garancija?

BuzzFuzz

Zelenc'
19. mar 2011
12
1
1
Ok, po vsem videnem, Hyundai je prva izbira zadari garancije, Ford druga..čeprav ne razumem ali je to to ali ne. Hyundai izgled je pa res :rolleyes:
Kaj pa Toyota, toliko hvaljen Yaris po vseh mogočih straneh ter tudi baba čula baba rekla?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Kaj pa kak kia stonic. Malo višji, ne prevelik, cene kolker se zdilaš. Zadnjič je fotrov kolega testnega 1.4 16V NA bencinc 100 KM z kr nekaj opreme odpeljal za dobrih 13k. Ravno je v istih letih, malo ga noge hebejo in je zamenjal z ta višji avto. je zelo zadovoljen.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Potem po tvoje garancija pri Fordu ne krije blažilnika, kolesnega ležaja, sklopke itd., glede na to, da trdiš da je jamstvo enako kot tovarniška garancija? Jaz pri tem Ford jamstvu ne vidim kaj bistveno drugačnega kot pa pri VW, katerega si poizkušal očrniti v svojem Summit PR stuntu. :)

Tako da ne hitro se mi zdi, da je seznam izkjučitev pri Fordu še celo daljši. :p

Do, pojdi do Hyud
Potem po tvoje garancija pri Fordu ne krije blažilnika, kolesnega ležaja, sklopke itd., glede na to, da trdiš da je jamstvo enako kot tovarniška garancija? Jaz pri tem Ford jamstvu ne vidim kaj bistveno drugačnega kot pa pri VW, katerega si poizkušal očrniti v svojem Summit PR stuntu. :)

Tako na hitro se mi zdi, da je seznam izkjučitev pri Fordu še celo daljši. :p


Se vidi, da si se naucil vso teorijo, prakse p ne poznas. To kar si sem napisal ni noben PR, ampak realnost.

Najprej pojdi na VW stran in si preberi kaj pri njih podaljsano jamstvo krije. In enako je za Audi in Skoda.

Kar se o tice tvoje teorije, pojdi kupit Mercedes ali oa BMW za 100.000€, ali pa Hyundai za 15.000€ in pojdi na servis pri 18 mesecih in prevozrnih npr. 80.000 kilometrov, da ti zamenjajo npr. sklopko, ali pa blazilce. Ti jih ne bi noben zamenjal. Ker gre za potrosni material. Zato je navadno nemski avto s prevozenimi 200.000 kilometri bolje ohranjen, kot slovenski z 80.000. Imajo pac boljse ceste.

Ali pa sklopka. Bi te res rad videl, da ti bi nekdo pri 90.000 (torej po tvoje avto v garanciji) zamenjal sklopko. Ja, morda, ce npr. gre lezaj. Ce bo pa sklopka drsela, pa tudi slucajno ne.

Enako je z blazilniki. Obstaja neka analit, da ima v Sloveniji 80% vozil, ki starejsi od 4 leta zanic blazilnike. Kaj mislis, zakaj?

Sem imel ML320 CDI in je sel amortiter spredaj desno, je imel avto ce se prav spomnim nekaj cez 60.000€, sem pozabil garancijo. Sem sicer pozabil, ker je od tega ze vec kot deset let, ampak ce se prav spomnim so mi takrat rekli, da bi mi to zamenjali, ce bi prislo do okvare do 20.000 kilometrov.

Enako je bilo pa pri sluzbenih Passatih in A4, kjer si pa podvozje (ne spomnim se kateri del, nekaj na spreenji premi) menjali skoraj na vsakem servisu, pa so bili avti v garanciji.

Pa da ne govorim, ko smo imeli MB Vito, (letnik cca 2000?), ko so nam na vsakem servisu menjali nekaj pri stabilizatorju. Pa so bili vsi v garanciji.

Zato to, kar pise pri Fordu je cisto korektno napisano.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Vojnik naj kar dela reklamo za Forda.
Po treh mesecih in 10kkm so zavore pred ustavitvijo lepo začele cviliti.
Servis:lahko vam jih zamenjamo ,ampak to ni garancija. Pa tud ni garancije da nove ne bodo.cvilile.
Pri dobrih 20kkm so se začele težave bolj resne s hillholderjem. Vzeli so ga v roke šele v tretje , ko ga je avtovleka 2 uri na dvorišču nakladala. Ko pa sem bil prej 2x na servisu so pa govorili da nimajo tisti dan prostega dvigala, niti nadomestnega vozila. Katerga btw, asistenco jim fura AMZS
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
635
211
43
Mazda 2. Vse kar rabi je v osnovni opremi. Garancija 5l. Pa motor ni 1.0 ampak 1.5, ni raketa ampak spelje tudi v hrib z lahkoto za razliko od mlinčkov
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in map

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Ok, po vsem videnem, Hyundai je prva izbira zadari garancije, Ford druga..čeprav ne razumem ali je to to ali ne. Hyundai izgled je pa res :rolleyes:
Kaj pa Toyota, toliko hvaljen Yaris po vseh mogočih straneh ter tudi baba čula baba rekla?

Kia ima še dve leti daljšo garancijo kot Hyundai (Hyundai je itak lastnik Kia tko do si dostikrat delijo dele) oz. 7 let. Je sicer omejena na 150k kilometrov, ampak pri 20 kilometrov na dan to še zdaleč ne bo problem.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Vojnik naj kar dela reklamo za Forda.
Po treh mesecih in 10kkm so zavore pred ustavitvijo lepo začele cviliti.
Servis:lahko vam jih zamenjamo ,ampak to ni garancija. Pa tud ni garancije da nove ne bodo.cvilile.
Pri dobrih 20kkm so se začele težave bolj resne s hillholderjem. Vzeli so ga v roke šele v tretje , ko ga je avtovleka 2 uri na dvorišču nakladala. Ko pa sem bil prej 2x na servisu so pa govorili da nimajo tisti dan prostega dvigala, niti nadomestnega vozila. Katerga btw, asistenco jim fura AMZS

Hanzi, pojsi na tvojem VW zamenta zavore, če bodo cvilile, pa boš videk kakšen bo odgovor. Pa je povsod enako.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
Kia ima še dve leti daljšo garancijo kot Hyundai (Hyundai je itak lastnik Kia tko do si dostikrat delijo dele) oz. 7 let. Je sicer omejena na 150k kilometrov, ampak pri 20 kilometrov na dan to še zdaleč ne bo problem.

Kia nima zaresne 7 letne garancije. Je cel kup omejitev. Infotainment ima recimo celo samo 1 leto garancije.

Edini z zaresno 5 letno garancijo brez drobnega tiska je hyundai. Pa še mazda z omejitvijo km, kar ne bo težava.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Tudi Toyota ima 5 let. Če se ne boji avtomatika je Yaris hibrid tudi dobra izbira. Sicer v notranjosti ni vec uptodate, tehnologija motorja je pa več kot uptodate napram konkurenci. Varnostna oprema je tudi na nivoju konkurence.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Vojnik
Na VW pri 320kkm in 13etih ne cvilijo tako nagravzno, ne pa pri 10kkm in 3 mesecih.
Da o resnosti jemanja težave s servoojacevalnikom zavor ne pišem. Nam je na " srečo" nekajkrat samo ob speljevanju blokiral in ni spustil. V Angliji so nekomu na AC blokirale zavore brez da bi si jih dotaknil. (Če sem prav razumel zgodbo na fb). Kaj se je zgodilo s tistimi ki so bili za njim si predstavljaj sam.
Zanima me, kdaj bo Ford naredil vpoklic za vse problematične servoojacevalnike?
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Fordu se žvižga za njegove napake. Vpoklic napravijo takrat ko umre nekaj 10 ljudi pa še takrat je to vprašanje.....
evo primera pa to ni osamljen primer na terencu so imeli eksplozivne gume, ..... Tak da so tvoje blokirane zavore zelo zelo majhen primer, to da sploh ne vgradijo oglaševane opreme naj bi bila celo prednost ....
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Itak da sedaj menja avto na 5 let če ji pa vsak nekaj zajebava. Kupiš avto za 10 let pa bk za garancijo. Torej gledaš raje statistiko zanesljivosti ne pa to kam boš avto vozil popravljat, po 5 letih pa kje se ga boš znebil, saj se na trgu rabljenih približno ve kaj je neproblematičen avto in kaj ne.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
Tudi Toyota ima 5 let. Če se ne boji avtomatika je Yaris hibrid tudi dobra izbira. Sicer v notranjosti ni vec uptodate, tehnologija motorja je pa več kot uptodate napram konkurenci. Varnostna oprema je tudi na nivoju konkurence.

Toyota ima garancijo 3 leta ali 100k, 5 let je pa jamstvo, da ne bomo spet širili dezinformacij.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Kia nima zaresne 7 letne garancije. Je cel kup omejitev. Infotainment ima recimo celo samo 1 leto garancije.

Edini z zaresno 5 letno garancijo brez drobnega tiska je hyundai. Pa še mazda z omejitvijo km, kar ne bo težava.

Zgolj popravek - Kia ima 36 mesecev (oz. 100.000km) na avdio sistem, navigacijo in ostale avdio priključke. Hyundai ima ravno tako 36 mesecev (brez omejitve kilometrov) na njihovo original audio napravo (karkoli že to pomeni).
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Kia ima še dve leti daljšo garancijo kot Hyundai (Hyundai je itak lastnik Kia tko do si dostikrat delijo dele) oz. 7 let. Je sicer omejena na 150k kilometrov, ampak pri 20 kilometrov na dan to še zdaleč ne bo problem.
Kaj jim pomaga 7let, ko pride do najmanjše težave nič ne spada v garancijo.
 
Nazadnje urejeno: