Novo vozilo, najboljša garancija?

BuzzFuzz

Zelenc'
19. mar 2011
12
1
1
Pozdravljeni, mami bi rad kupil novi avtomobil, ker ji sedanji Fiat Punto konkretno nagaja.

Hyundai i20
Kia Rio
Ford Fiesta
Toyota Yaris
Renaul Clio
Citroen C3
Mazda 2
Opel Corsa
Peugeot 208

Definitivno bencin, ker ne prevozi več kot 20km na dan - med tednom.

Problem nastane pri vseh teh garancijah, dodatnih pizdarijah, ki mi niso ravno najbolj jasne. Nimam priložnosti do vsakega avtosalona ter gnjavit ker ne živim v Slo.

Pomoč, kaj je trenutno best buy od teh "majhnih" vozil?
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
uporabi iskanje-podobna tema glede jamstev/garancij je ze bila pred kratkim.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
če kupuješ samo čim daljšo garancijo, potem verjetno Hyundai. če pa kupuješ zase najbolj optimalno zadevo pa sam najbolj veš kaj ti je všeč, ti cenovno odgovarja itd...
sicer ne vem zakaj bi v tem trenutku kupoval P208, ker pride čez pol leta nov model. če se ti ne mudi zna biti to zanimiva opcija. njihovo jamstvo je ok-tovarniški produkt,ki se od garancije razlikuje le v tem, da nisi upravičen do menjave vozila, če le to ni popravljeno v 45 dneh
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Sam Korejca ne. Ker bo tvoj avto čez dve leti sam še smeti(glede oblikovanja). Pust zdaj garancijo, nekaj ti mora nudit zadovoljstvo pri vožnji pa če tudi 20 km. Ko vidiš notranjost korejskega vozila se sam križaš..... kopija tega in onega evropskega vozila z nekaj neposrečenimi korejskimi idejami. od teh naštetih Ford fiesta in pa VW polo na katerega si pozabil. Drugo je žalost.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Zakaj Ford? meni osebno je Fiesta zelo všečen avto vs Hyundai

Zato, ker je imajo 5 let garancije oz. 2 leti tovarniske garancije in 3 leta jamstva, pri cemer je jamstvo enako tovarniski garancije. In ne tako, kot VW in podobni, ki imajo daljsi spisek, kaj jamstvo izkljucuje, kot pa vkljucuje.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Clovek kupuje za mamo in ne zase. Jaz osebno bi pocakal na novega P208. Meni je fenomenalen znotraj in zunan. Bi bila mama huda frajerka v tem :)

Drugace pa omejitev kilometrov ne igra vloge, ce naredi 20km. Torej kaj krije garancija + trajanje + vsecnost avta mami + seveda cena, ce je faktor. Pa dobavljivost, ce g ma rabi takoj recimo.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Nič nisi napisal koliko je mama stara. Ne kupuješ ji verjetno za leto ali dve. Kupi ji takega, da ji bo tudi v zadovoljstvo sesti vanj. Torej, dovolj visok sedež in preglednost. Ker dela malo km naj te v salonu ne posiljujejo z dodatnimi in extra ugodnimi servisiranji in vzdrževanji. Garancije so pa tako pri vseh. Vprašaj še mamo in se z njo o tem pogovori.
 

BuzzFuzz

Zelenc'
19. mar 2011
12
1
1
Nič nisi napisal koliko je mama stara. Ne kupuješ ji verjetno za leto ali dve. Kupi ji takega, da ji bo tudi v zadovoljstvo sesti vanj. Torej, dovolj visok sedež in preglednost. Ker dela malo km naj te v salonu ne posiljujejo z dodatnimi in extra ugodnimi servisiranji in vzdrževanji. Garancije so pa tako pri vseh. Vprašaj še mamo in se z njo o tem pogovori.

65 let je stara. Ne bom ji nič povedal, ker bi naj bilo presenečeneje. Sedaj v začetku aprila grem iz Zuricha za Slo in sem nameraval v prvi salon in to je to. Sedaj vozi Fiat Punto, zamenja avto vsakih 5 let cca..ampak ji zmeraj nekaj avto nagaja.. in se mi je ne da več poslušat. :)
Zato sem hotel na hitro, kaj novega kupit in imeti mir. Saj vem, zmeraj se lahko kje kaj zalomi, ni ga avta brez napake...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
65 let je stara. Ne bom ji nič povedal, ker bi naj bilo presenečeneje. Sedaj v začetku aprila grem iz Zuricha za Slo in sem nameraval v prvi salon in to je to. Sedaj vozi Fiat Punto, zamenja avto vsakih 5 let cca..ampak ji zmeraj nekaj avto nagaja.. in se mi je ne da več poslušat. :)
Zato sem hotel na hitro, kaj novega kupit in imeti mir. Saj vem, zmeraj se lahko kje kaj zalomi, ni ga avta brez napake...
Lepo. Bi bilo pa res škoda, da ji kupiš avto, ki ji potem ne bo odgovarjal iz kateregakoli že razloga.
Jaz bi se z njo pomenil. Ne vem, če je presenečenje vredno, da bo pet let trpela v avtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darez

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kje je tezava?

Potem po tvoje garancija pri Fordu ne krije blažilnika, kolesnega ležaja, sklopke itd., glede na to, da trdiš da je jamstvo enako kot tovarniška garancija? Jaz pri tem Ford jamstvu ne vidim kaj bistveno drugačnega kot pa pri VW, katerega si poizkušal očrniti v svojem Summit PR stuntu. :)

Tako na hitro se mi zdi, da je seznam izkjučitev pri Fordu še celo daljši. :p
 

BuzzFuzz

Zelenc'
19. mar 2011
12
1
1
Lepo. Bi bilo pa res škoda, da ji kupiš avto, ki ji potem ne bo odgovarjal iz kateregakoli že razloga.
Jaz bi se z njo pomenil. Ne vem, če je presenečenje vredno, da bo pet let trpela v avtu.

ma kaj, itak ji bo super, za to kar ona potrebuje avto je vse ok, samo da ima klimo, servo pa USB za neko muziko katero bi jaz zakonsko prepovedal :) To ji je sedaj že 3ji Fiat, zmeraj ga je kupila ker je bil najcenejši, vsaj tako ona pravi. Bom se malce pomenil, po ovinkih. Hvala ti, Happy ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad