Novo pri Tušmobilu X.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Imaš ročno ali avtomatsko izbiro omrežja?

Priporočam ročno izbiro Tušmobil

Če se premikaš in se aparat poveže iz ene na drugo bazno postajo in se to zgodi znotraj Tušmobila, potem se klic ne prekine.
Če pa se zgodi, da si na Tušmobil bazni in se vmes preklopi na Mobitel bazno, bo prekinilo klic.

Za okolico Šiške - > mogoče se hoče telefon povezati na Mobitel bazno, vendar je gostovanje izklopljeno v Lj in potem nagaja signal.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Sem ti že nekaj časa nazaj povedu, da se lahko komot oglasiš v Šiški, pa boš videl TM pokritost omrežja.

Nič ne rečem, paket je mamljiv, ampak le za tistega, ki se res giblje v celoti v TM omrežju.
Marsikdo tega žal nemora rečt...
wink-1.gif

V Šiški pri Stari cerkvi je slab signal. Dejstvo.

Hvala qurcu. Zanalašč nisem pisal kje v Šiški ni signala
smile-1.gif

Lepo, da je to še en ugotovil, drugače bi Dinos77 al pa Natko mislu, da ga podjebavam...
smile-1.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Sem ti že nekaj časa nazaj povedu, da se lahko komot oglasiš v Šiški, pa boš videl TM pokritost omrežja.

Nič ne rečem, paket je mamljiv, ampak le za tistega, ki se res giblje v celoti v TM omrežju.
Marsikdo tega žal nemora rečt...
wink-1.gif

V Šiški pri Stari cerkvi je slab signal. Dejstvo.

Hvala qurcu. Zanalašč nisem pisal kje v Šiški ni signala
smile-1.gif

Lepo, da je to še en ugotovil, drugače bi Dinos77 al pa Natko mislu, da ga podjebavam...
smile-1.gif

Ovca, ne skrbi ne bom komentiral, ker ne vem kakšna je situacija tam, ker se ne vozim mimo, če bom meu čas, se bom ustavil pa bom javil svoje ugotovitve. Ti pa verjamem, da je lahko signal tam slab.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Pa kaj je to zaen jebeštrga, da je v šiški pri stari cerkvi slab signal. koloko ljudi se pa tam zadržuje recimo 8 ur. Bolj me moti da je slab signal v podčetrtku, kjer se z drago včasih zadržujeva več kot 8 ur. ni mi jasn kak recimo ne morejo enga turističnega središča pokrit. S tem imajo dobiček tako od domačinov kot od tujcev, tam pa pač dnevni migranti, ki se mimo vozijo. In valjda to ne bo prioriteta.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Vsaj malo mira če se na krofu ustavim. Če me pa kdo rabi, ga bom pa zavolju en kup zakupljenih minut nazaj poklical. Sicer malo sarkazma, ampak roko na srce, te turistične točke bi res lahko pokrili. Omrežje se lepo razvija, ampak res so posamezne točke spustili.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik map pravi:
Vsaj malo mira če se na krofu ustavim. Če me pa kdo rabi, ga bom pa zavolju en kup zakupljenih minut nazaj poklical. Sicer malo sarkazma, ampak roko na srce, te turistične točke bi res lahko pokrili. Omrežje se lepo razvija, ampak res so posamezne točke spustili.

Morda pa ni za vse kriv operater, če nima pokritosti POVSOD in ni hote spustil posameznik točk, kot praviš!

A ti veš, kaj vse operater potrebuje, da lahko postavi svojo bazno postajo? - pusti Mobitel - Telekom - oni so interes države
priden.gif


A ti veš, da je to bilo pred 10, 15 ali 20 leti ZELO enostavno, danes pa je to že umetnost?

Si se vprašal naslednje - kaj pa, če je Tušmobil že zdavnal želel pokrit Trojane, Podčetrtek in vse te znamenitosti, ki jih tukaj naštevate in kjer "ni signala", ampak ni dobil dovoljenja?

Če bi se njih vprašalo, bi verjetno imeli povsod pokrito do pikice natančno...ampak ŽAL to v Sloveniji več ne gre tako enostavno.

Sicer pa - jaz sem bil 2 tedna nazaj na Trojanskih krofih - še vedno so dobri
grin1.gif
(čeprav nekateri pravijo, da niso več dobri) in imel sem omrežje polne črtice na parkirišču in pred vhodom (v trgovini in gostilni pa pač 1-2 črtici).

Podčetrtek je tudi zelo lepo pokrit z omrežjem Tušmobila, sem veliko na tistih koncih in vedno spremljam ter testiram omrežje, ko se grem pa kopat v notranje bazene in savnat pa res ne potrebujem telefona s seboj
evil.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Trojane: Tuš ima enako situacijo kot Simobil. Na gostilni pa ima anteno... guess who
tongue-1.gif


Podčetrtek: se strinjam, signal je slab. Simobil in Mobitel imata oddajnike na istih stebrih.

Še ena turistična: Dobrna. Simobil in Tušmobil enaka situacija, Mobitel ima za pasjo dlako boljši signal. Bo pa Simobil gradil zraven hotela, upam da se Tušmobil pridruži, ker sem parkrat na leto tam in sem primoran imet 'totalen odklop'.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Vsaj malo mira če se na krofu ustavim. Če me pa kdo rabi, ga bom pa zavolju en kup zakupljenih minut nazaj poklical. Sicer malo sarkazma, ampak roko na srce, te turistične točke bi res lahko pokrili. Omrežje se lepo razvija, ampak res so posamezne točke spustili.

Morda pa ni za vse kriv operater, če nima pokritosti POVSOD in ni hote spustil posameznik točk, kot praviš!

A ti veš, kaj vse operater potrebuje, da lahko postavi svojo bazno postajo? - pusti Mobitel - Telekom - oni so interes države
priden.gif


A ti veš, da je to bilo pred 10, 15 ali 20 leti ZELO enostavno, danes pa je to že umetnost?

Si se vprašal naslednje - kaj pa, če je Tušmobil že zdavnal želel pokrit Trojane, Podčetrtek in vse te znamenitosti, ki jih tukaj naštevate in kjer "ni signala", ampak ni dobil dovoljenja?

Če bi se njih vprašalo, bi verjetno imeli povsod pokrito do pikice natančno...ampak ŽAL to v Sloveniji več ne gre tako enostavno.

Sicer pa - jaz sem bil 2 tedna nazaj na Trojanskih krofih - še vedno so dobri
grin1.gif
(čeprav nekateri pravijo, da niso več dobri) in imel sem omrežje polne črtice na parkirišču in pred vhodom (v trgovini in gostilni pa pač 1-2 črtici).

Podčetrtek je tudi zelo lepo pokrit z omrežjem Tušmobila, sem veliko na tistih koncih in vedno spremljam ter testiram omrežje, ko se grem pa kopat v notranje bazene in savnat pa res ne potrebujem telefona s seboj
evil.gif

Če je pares država kriva, da niso neke turistične in frekventne točke pokrite potem pa bog pomagaj smo res en banana sloweniastan. Skoraj nedopustno. Po novi evropski ureditvi bo morala vsaka planšarska kmetija imeti LTE, ene turistične točke pa ne morjo z enim EDGE pokrit. Žalost.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Lahko je nadgrajevati omrežje na obstoječih stolpih (GSM => UMTS ali UMTS => LTE), težje pa zgraditi nov stolp.

Bo pa APEK predlagal (na zahtevo operaterjev) nov zakon za poenostavljeno birokracijo za vstop operaterjev na stolpe drugih operaterjev (skupna gradnja).

Iz pritožb operaterjev je razvidno, da je proces gradnje na skupni stolpih dolgotrajen proces, polno birokracije in velika zmožnost da operater dajalec stolpa namerno zavira/ovira vstop novega operaterja na stolp. Naj bi zakon ugledal luč sveta tam nekje pri podelitvi frekvenc LTE 800 MHz.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Sicer pa nazadnje sem bil vPodčetrtku pred enim tednom. Sicer sem se sam mim pelu pa pri Tuš trgovini (med hotelom in zunanjimi bazeni) ustavil. Pred trgovino komaj ena črtica. Vsaj na svoje tgovine bi lahk kak oddajnik napopal.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Da ne bo pomote. Sem uporabnik Tušmobila in zaenkrat zadovoljen kaj nudijo. Ampak so določene stvari ki so mi zelo nerazumljive in nelogične. Sloweniastan pač. Začetek balkana, pa niti E od evrope.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Kot prvo Tušmobil ima zemljevid 900-1000 baznih postaj (obstoječih, željenih). Če bazna ne stoji na optimalnem pokrivanju je tam ne bo.

Tušmobil ima že sedaj 100-200 baznih postaj na prikolici...

Da ne govorimo kakšne težave ima šele Telekom ... Sedaj mu potekajo 15 letne pogodbe za bazne postaje in lastniki pogodb ne podaljšajo. Jah treba zgraditi novo bazno in porušiti prejšnjo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
To je pa šele največji absurd. Itak lahko s TM gostuješ v M@ omrežju. Drugo bi bilo, če bi rekel, da ste recimo šli na S!
smile-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Tisti ki tam dela. Cela firma je prenesla številke iz M@ na TM, in v roku parih mesecev nazaj na M@.

Kakovost se pač plača
smile-1.gif
Pri nas v bližini je ena firma s tem prišparala 4000-10000 € na leto. Kakovost se plača ja.

Že za mojo familijo če bi vsi šli na telekom pakete (4x SIM pogovori, 1x SIM internet) bi dodatno plačali vsaj 700-1000 € na leto. Pač vsak ima svoje prioritete: ali cena ali kakovost.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Imeli smo paket, ki je imel zadostno količino samo v TM omrežju, gostovanje je bilo plačljivo. Iz našega računa, kakopak.

Absurdno je nekaj drugega. Pa se mi res ne da o tem...
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Pa pač mejaš paket, tu imaš mingl unlimited, ki ima vse enote, razen prenos podatkov, tudi v M@ omrežju.

Res je, mešati pravne osebe in fizične osebe je absurd
wink-1.gif
To se verjeno vsi strinjamo, da tuš ni ravno namenjen pravnim osebam.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.