Novo pri Telemachu II.

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
Morda kdo ve za kaksne nadgradnje omrezja se gre? Jaz sem malo ujel da naj bi Telemach povecal upload hitrosti na mobilnem omrezju...
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ali je mogoce da nas narocnike imajo operaterji popredalckane po a,b,c klasi ? Takoj ko sem postal narocnik telemaha mi v €U romingu ni pustilo rocno izbirat operaterjev ampak samo kar je izbral samodejno ,izbral pa je samo exotike ,ce sem hotel iz rominga nekoga poklicat sem moral klicat tudi po 7 x in vec preden je uzpostavilo povezavo.... Spisal sem jim en mail z velikimi tiskanimi in cez pet dni so se vse tezave koncale...Je mozno da so me iz predala c dali v predal b ?
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Nimajo vsi operaterji pogodb z vsemi v roamingu. Tako če si na telemachu na Hrvaški ne moraš izbrati A1 HR. Ne pomeni pa to da ne bi mogel izbirati ročno drugih omrežij...

Možno je da si bil na območju kjer je izbrani operater imel slab signal. Dvomim da so velike tiskane črke pomagale ampak prej to da si šel na drugo območje ali pa da omrežje ni bilo kasneje prezasedeno. :D
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ali je mogoce da nas narocnike imajo operaterji popredalckane po a,b,c klasi ? Takoj ko sem postal narocnik telemaha mi v €U romingu ni pustilo rocno izbirat operaterjev ampak samo kar je izbral samodejno ,izbral pa je samo exotike ,ce sem hotel iz rominga nekoga poklicat sem moral klicat tudi po 7 x in vec preden je uzpostavilo povezavo.... Spisal sem jim en mail z velikimi tiskanimi in cez pet dni so se vse tezave koncale...Je mozno da so me iz predala c dali v predal b ?


Večina operaterjev ne omogoča več proste izbire operaterja v roamingu, temveč uporabljajo avtomatsko usmerjanje na operaterja, ki je za njih stroškovno najbolj ugoden. Skratka, če prestaviš telefon iz avtomatske izbire na ročno, dolgoročno kličeš po problemih.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Če se pa zraven še dereš, pa tudi dvomim, da ima nek pozitiven efekt. Isto kot če prideš na upravno enoto in se začneš dret vse povprek, ker hočeš, da ti nekaj uredijo. So pač odpravili napako ali pa se je vzrok napake odpravil sam od sebe (prezasedenost, itd.).

Sicer pa zadnje čase res težje kar tako izbereš roaming providerja v tujini, sploh od kar jim EU nalaga, da ti nudijo količine za katere jim lahko roaming provider zaračuna 2x več kot stane tvoj paket (že za podatke + vse ostalo). Vrjamem, da te potem prisilijo na tistega, s katerim imajo izpogajano boljšo ceno od tiste max določene z EU direktivo. Sploh pa če ima grupa v lasti operaterja v tisti državi (npr. A1 -> A1 HR, Telemach -> Tele2 HR, ki je ravno tako v lasti United Groupe), je logično da bo bodo raje denar pustili znotraj grupe kot plačile neki tretji firmi....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Večina operaterjev ne omogoča več proste izbire operaterja v roamingu, temveč uporabljajo avtomatsko usmerjanje na operaterja, ki je za njih stroškovno najbolj ugoden. Skratka, če prestaviš telefon iz avtomatske izbire na ročno, dolgoročno kličeš po problemih.
Vse lepo in prav ampak v tem primeru ko vidijo da prihajas iz dosedanjega resnega operateja kot A1 ali Telekom bi te morali opozoriti da je njihova usluga pac na nizjem nivoju ,da bos v romingu gostoval na najslabsih omrezjih povecini v 3G , 4G v telemahovem romingu je velika redkost. Meni tega ob sklenitvi ni nihce povedal.
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
33
Bom napisal znova: Za gostovanje v tujih omrežjih preko 4G (LTE) potrebujejo extra pogodbo oz lte roaming.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Ti pa tud ta T-2 tlačiš v vsako temo....

Evo ravnokar na hrvaškem s Telemachovo SIM, imam na samodejno izbiro in me je vrglo na HT HR LTE, kjer leti 150Mb/s+ brez problema kljub temu, da ni poln signal.
3997083220.png

WiFi v kampu pa komaj mega do dva :) Sem pričakoval forsiranje na Tele2, pa očitno vsaj na tem koncu, kjer sem trenutno, ni tako.

Tudi sicer z roamingom na Telemachu do sedaj nisem imel nekih težav (uglavem Avstrija, Nemčija, Italija, Madžarska, Hrvaška, Srbija, Grčija, Egipt pa tudi US in Maroko, le da v Maroku res nisem interneta uporabljal, ker ni bilo neke pametne tarife/add-ona).

Po drugi strani so kolegi na T-2 precej jambrali glede roaminga zaradi tistega ročnega preklapljanja med partnerjem, ki si ga glede na državo moral izbrat pred odhodom v tujino, sicer si bil brez storitev. Ne vem, če se je to sedaj spremenilo, ker so vsi, ki jih poznam, ravno zaradi tega pobegnili od tam že pred časom (sistemc parkrat ostal v tujini brez storitev, ko bi nujno rabil dostop...).
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
882
63
28
33
Misliš R1 in R2? Tistega ni več.

In zakaj ne bi imel Telemach na spletni strani napisano, ker ima lte roaming?

Glede wifi pa (upam da nisi preko njega uporabljal spletne banke) R.I.P., ker jih je pač preveč gor ...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.284
3.401
113
Po Evropi ima Telemach več Lte gostovanj kot Telekom. V kakšni exsotiki pa mi je itaq vseeno dokler bodo cene zlatarske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak