Novo pri Telemachu II.

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
leclerc Ljubljana - Free2Go vrednostnice po 50 %
 

Priponke

  • telemach.png
    telemach.png
    1,9 MB · Ogledi: 187
  • Jezen sem
  • Všeč mi je
Reactions: medo10 in Bajkman

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
Lep pozdrav, za LJ sem videla v novem letaku od leclerc Lj na zadnji strani. Zdej pa če sta različna MB in LJ po nakupovalnem središču pa ne vem, ali če sta mogoče različna letaka. Če imate možnost da vam nekdo iz LJ ali bližine opravi nakup v LJ pa mu vrnete - nakažete €. Lep dan.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Lep pozdrav, za LJ sem videla v novem letaku od leclerc Lj na zadnji strani. Zdej pa če sta različna MB in LJ po nakupovalnem središču pa ne vem, ali če sta mogoče različna letaka. Če imate možnost da vam nekdo iz LJ ali bližine opravi nakup v LJ pa mu vrnete - nakažete €. Lep dan.
Sem vmes pogledal in ima to ponudbo MB res drugačno :(
Bom pa že nekako uredil čim prej za nabavo v LJ :)
Hvala za obvestilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bajkman

pumaxx

Pripravnik
6. sep 2007
229
2
18
Z`dežele
Vidim da je pravi čas za prehod na Bob-a. Me pa zanima kakšen je postopek če se hočem sklicevati na spremembo pogojev. Se na to lahko sklicujem pri tem da prenos opravi novi operater, ali moram sam prekiniti naročniško razmerje.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Vedno moraš sam prekinit razmerje.

AMPAK PRVO NAREDIŠ PRENOS K NOVEMU OPERATERJU,
stari pa ti more dati začasno številko.
Pol pa prekunineš.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
Vidim da je pravi čas za prehod na Bob-a. Me pa zanima kakšen je postopek če se hočem sklicevati na spremembo pogojev. Se na to lahko sklicujem pri tem da prenos opravi novi operater, ali moram sam prekiniti naročniško razmerje.

Računaj na dodatnih 20€ za brisanje iz evidence
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kakšen izbris iz evidence?

Ce prekinjas zaradi spremembe pogojev, potem ti ne smejo zaracunati nobenih dodatnih stroskov za prekinitev narocnine ali kaj podobnega... Edino poplacati moras aktivne anekse za nakup opreme ali dodatne ugodnosti (ce jih imas seveda) ... Ne mores pa mimo stroska za prenos stevilke k drugemu operaterju (5€) ...

Ce zelis prenesti stevilko recimo k bobu, potem na prodajnem mestu (trafika, crpalka, trgovina,...) kupis bob paket (ce se prav spomnim, stane 4,99€) in kartico aktiviras ter pri prijavi vpises, da zelis stevilko prenesti in da NE zelis, da novi operater v tvojem imenu prekine narocnino pri starem operaterju ... Pocakas, da ti kurir dostavi pogodbo in potem se kaksen dan, da se stevilka prenese. Ko je stara stevilka aktivna pri novem operaterju, posljes staremu operaterju pisno odpoved (ali pa gres osebno do operaterjevega prodajnega mesta) in napises oz. poves, da prekinjas zaradi spremembe pogojev... To moras storiti do takrat, ko novi pogoji stopijo v veljavo... torej v konkretnem primeru najkasneje do 1.10.2020 :)

Tukaj so navodila, kako preneses stevilko k bob-u >> https://www.bob.si/postani-bob-uporabnik/zelim-postati-uporabnik

Ce zelis pri bob-u za eno leto dobiti 30% popust na narocnino, lahko pri aktiviranju razmerja uporabis kodo MHF7JF ali MU8P2R ... Vec info >> KLIK ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Kdo ve kaj je to pri telemachu? Klici iz 031 63* xxx ze cel dan, ce dvignes ni nic oz igra neka glasba. Ce se klice nazaj dvigne random oseba ki nima pojma da bi kam klicala, to je spet kak telemach feature?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kdo ve kaj je to pri telemachu? Klici iz 031 63* xxx ze cel dan, ce dvignes ni nic oz igra neka glasba. Ce se klice nazaj dvigne random oseba ki nima pojma da bi kam klicala, to je spet kak telemach feature?

To pomoje nima veze s Telemachom... Kot kaze te zeliiz neke firme klicati, pa jim sistem oz. centrala ocitno nekaj ne deluje pravilno... Nekatere centrale so nastavljene tako, da ce klice nekdo ven iz take centrale na mobilno stevilko, gre klic preko mobilnega gatewaya... Ob klicu nazaj pa kot kaze ta centrala ne zna routati klica nazaj na pravo stevilko in kot kaze se oglasi nekdo, ki ne ve kdo te je klical... Drugic ob klicu nazaj vprasaj, katera firma je to... mogoce bos po tem lahko ugotovil, kdo te je zelel poklicati ... Lahko je tudi kaksne klicni center, kjer ti zelijo kaj prodati :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Po moji izkušnji večina central, ki preusmerjajo mobilne klice na mobilno številko, ne zna povratnega klica preusmerit na interno številko, kar je po svoje logično ker imaš naprimer 20 internih številk in tri mobilne za ven in vsaka od 20 lahko kliče iz katerekoli, ki je pač trenutno prosta ven.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Po moji izkušnji večina central, ki preusmerjajo mobilne klice na mobilno številko, ne zna povratnega klica preusmerit na interno številko, kar je po svoje logično ker imaš naprimer 20 internih številk in tri mobilne za ven in vsaka od 20 lahko kliče iz katerekoli, ki je pač trenutno prosta ven.

ni tako logicno, ker od teh 20 internih stevilk je samo ena verjetno klicala tisto, ki vraca klic, posledicno centrala tocno ve katera je to bila. Drugo pa je ali je centrala za 100€ al 1.000€ al 10.000€

razen, ce uporabnik vraca klic iz skrite telefonske :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vračam klice v JU in večje firme pa je zelo redko, da ne rečem nikoli, povezano nazaj k tistemu, ki te kliče; da sploh ne omenjam, da veliko central sploh ne sprejme klica nazaj na mobilno številko - kar mi je pa povsem nepojmljivo.
Pravilno bi po moje bilo, da je ID številka vedno interna od tistega ki te kliče, ne glede na katero izhodno potem preusmeri centrala. Recimo FURS je že tak primer, ko interne številke sploh ne dobiš več in vedno kličeš na centralo.