Novo pri Telemachu II.

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Eno vprašanje, koliko imate max. realen prenos na Telemachu preko klasične kabelske? Torej ne preko optike? Npr. na EON Premium? Sem meril z speedtestom in pride tja do 140/15.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ok to me je zanimalo hvala. Namreč danes so mi na eni lokaciji kjer Telekom ni možen (oz. je slaba linija) montirali ta EON Premium pa sem zgalamil in je tehnik preveril in je potril da je res problem v signalu in menda pride v ponedeljek tehnik mehansko pojačat signal. Menda jamčijo vsak 250mbitov. Nore hitrosti. No vsaj zame.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.889
264
83
tam ko se terc po tori rola
Mogoče ni ravno prava tema, je pa povezano... Imam EON Premium paket (z internetom), prej je bila naročnina 48 evrov (z dodatno TV kartico), zdaj pa dobil račun za 61 evrov. Ve kdo, da bi se kaj podražilo..., preden jutri ne klličem tja.
 

5450

Fizikalc
28. feb 2018
286
35
28
Šmarje pri Jelšah
Premium je v osnovi 61 evrov. Verjetno si imel kakšno ugodnost določeno časovno obdobje (1 leto stara cena paketa, pol leta 25 procentov popusta ,...)
 

tovarishch

Zelenc'
25. dec 2019
4
0
1
Sem edini, ko mi mobilni podatki ne delajo ravno kot bi morali? SpeedTest pokaže hitrost 6/4. Takšne hitrosti bi pričakoval za kakšen HSDPA.
Na bob-u sem imel hitrosti preko 75/50, zdaj pa je katastrofa, ko sem na Telemach prešaltal.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Še PRT/SCR, če me nimaš za prisebnega. WiFi je pa preko Telekom ADSL 9 Mbit/s, tako da že s tega stališča nemogoče dobiti 60, posebej ne preko starega WRT54GL. ;)

lpuafTD.png
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Sem edini, ko mi mobilni podatki ne delajo ravno kot bi morali? SpeedTest pokaže hitrost 6/4. Takšne hitrosti bi pričakoval za kakšen HSDPA.
Na bob-u sem imel hitrosti preko 75/50, zdaj pa je katastrofa, ko sem na Telemach prešaltal.

Pravkar testiral Celje 32/0,56 :(
Praviloma imam okoli 10/3 na domaci lokaciji pri polnemo signalu.
Za maile je ok in kaj malega posrfat. Je pa res precej razlike napram konkurenci, ce si odvisen od hitrega neta.
Recimo ce se priklopim v skladisce in pogledam kamero, se mi praciloma vrtenje zatika samo pri telemachu. In to skoraj vedno. Pri drugih operaterjih vedno deluje.

Je kolega sel iz telekoma na telemach in je po 3 mesecih obupal in raje placal pogodbeno kazen.

Ne vem, meni zaenkrat ustreza predvsem paket in cena. Storitev pa tudi zadovolji potrebe. Ce pa bi rabil stabilen in hiter internet bi razmislil o prestavitvi.