Novo pri Telemachu II.

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Luce, ne obsojaj prehitro to kar sem jaz "zamolčal" kar ti praviš je bilo pred vsem tem. Ne poznas me niti poznas zadevo, kot kaksna baba k spremlja medije. Nisem vedel isto kot nisu vedeli na TM da mi razlozijo zakaj je prislo do tega in ja prosil sem 5450 za pomoč da če lahko pride do informacij zakaj je prislo do tega kar sem lepo tudi napisal. Lahko si razlagas po svoje ali pa imaš drugačen pogled na to vse skupaj. 5450 je veliko pomagal in sem mu zelo hvazen da se je resno lotil zadeve in vložil svoj čas.
Tukaj sploh ni kaj obsojat. Kriv si in pika. Kaj ti ni jasno, če si prekinil razmerje in potem se drug dan nazaj prijavil in to si v prvem postu zamolčal. Halo?
Če bi že takoj tako povedal bi bilo vse drugače tako pa si zame en navaden nategun-lažnivec!
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Tukaj sploh ni kaj obsojat. Kriv si in pika. Kaj ti ni jasno, če si prekinil razmerje in potem se drug dan nazaj prijavil in to si v prvem postu zamolčal. Halo?
Če bi že takoj tako povedal bi bilo vse drugače tako pa si zame en navaden nategun-lažnivec!
Dol mi visi, kaj si misli mulc, katerem puberteta poka po šivih, kateri nekaj prebere pa nezna kaj je prebral, kateri nezna povezat nekaj stavkov potem klati neumnosti. Nisi vreden mojega porabljenega casa za ta napisan post.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Dol mi visi, kaj si misli mulc, katerem puberteta poka po šivih, kateri nekaj prebere pa nezna kaj je prebral, kateri nezna povezat nekaj stavkov potem klati neumnosti. Nisi vreden mojega porabljenega casa za ta napisan post.
Haha ti men "mulc". Očitno si še na maminih zizah, glede kakšne ven mečeš. Si mislil, da so vsi mulci in da jih boš nategnil po suhem.
Si še premalo časa na svetu, da bi meni pamet solil. Takoj prepoznam nateguna.
Očitno pa nisi preveč pameten nategun, obstajajo tudi pametnejši :valjamse:
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
brlje,

zdej sem šel še enkrat prebral prvi post o tvoji težavi. Pišeš o nekakšnih penalih. Tega ni! Kaki penali neki? To veliko ljudi piše ali govori o tem, vidim da dostim to ni jasno...

Telemach (in tudi verjetno vsi drugi operaterji) ti ob predčasni prekitvi razmerja kljub temu da si vezan na 24 mesec obračuna SORAZMERNO UGODNOST (SZU) kar v bistvu pomeni da sorazmerno vrneš delež ugodnosti (popusta) ki si jo prejel, ker si se vezal za 2 leti. Lahko se vežeš da dobiš ugodnost (popust) na naročniško razmerje ali na ceno telefona.

Npr. telefon je v prosti prodaji pri operaterju 300 eur, operater ti ga ob vezavi proda za 200 eur (na obroke ali takojšnje plačilo). Če boš ti prekinil naročniško razmerje po 1 letu torej moreš vrniti 50 eur ugodnosti. Če si ga vzel na obroke moreš še seveda plačat 12 obrokov..

Zaračuna se še: prekinitev naročniškega razmerja 10 eur, prenos telefonske številke k drugemu operaterju 5 eur

Prosim da napišeš kaj je navedeno na položnici za teh 200 eur? A je telefonska številka bila prenešena na T2 simko? Predvidevam da je, če so ti preknili naročniško razmeje pri telemachu.. Ampak če si ga potem nazaj sklenil je bilo to potrebno spet podpisat.. In na to novo sklenjeno se nikakor ne da prenesti nekega aneksa/vezave od prej..
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
brlje,

zdej sem šel še enkrat prebral prvi post o tvoji težavi. Pišeš o nekakšnih penalih. Tega ni! Kaki penali neki? To veliko ljudi piše ali govori o tem, vidim da dostim to ni jasno...

Telemach (in tudi verjetno vsi drugi operaterji) ti ob predčasni prekitvi razmerja kljub temu da si vezan na 24 mesec obračuna SORAZMERNO UGODNOST (SZU) kar v bistvu pomeni da sorazmerno vrneš delež ugodnosti (popusta) ki si jo prejel, ker si se vezal za 2 leti. Lahko se vežeš da dobiš ugodnost (popust) na naročniško razmerje ali na ceno telefona.

Npr. telefon je v prosti prodaji pri operaterju 300 eur, operater ti ga ob vezavi proda za 200 eur (na obroke ali takojšnje plačilo). Če boš ti prekinil naročniško razmerje po 1 letu torej moreš vrniti 50 eur ugodnosti. Če si ga vzel na obroke moreš še seveda plačat 12 obrokov..

Zaračuna se še: prekinitev naročniškega razmerja 10 eur, prenos telefonske številke k drugemu operaterju 5 eur

Prosim da napišeš kaj je navedeno na položnici za teh 200 eur? A je telefonska številka bila prenešena na T2 simko? Predvidevam da je, če so ti preknili naročniško razmeje pri telemachu.. Ampak če si ga potem nazaj sklenil je bilo to potrebno spet podpisat.. In na to novo sklenjeno se nikakor ne da prenesti nekega aneksa/vezave od prej..
Ememko, neda mi se več razlagat, podrobno in v detajle sem napisal, mogoče ne v prvem postu, je pa dodatno, datumsko vse kdaj in kako. Za SZU imas prav, odlično si napisal, takrat nisem vedel kako drugače naj se izrazim, naknadno sem izvedel za SZU in mi je točno tako razlozeno kot si ti napisal. Dodatnega aneksa ni bilo, bil sem v tujini, 7.8. Prekinitev in 8.8. Ponovno vklop. Na poloznici je 12e prikljucnina, ostale zadeve ki jih imamo v paketu in na koncu dolg 200 pa neki evro. Sporocim ko pridem, če pridem do konca. Lp
 

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
83
17
8
Slovenske Konjice
pozdravljeni

V kratkem kopujem Iphona max pro 512 giga in sem sedaj v dilemi kje ga vzeti ali pri Telemachu ali pa pri A1 kako ste zadovoljni s signalom deluje vse ok, ce bi imel v uporabi Iphona ali kaj štrajka tu pa tam ??
Prosim povejte mi, ce kaj zajebava signal ali telefon, ce imas Telemach notri ali je boljše it na A1 samo vseeno je Telemach cenejsi zato se mi gre noče se pa najebat.

Hvala vam za vase odgovore Lep pozdrav
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
pozdravljeni

V kratkem kopujem Iphona max pro 512 giga in sem sedaj v dilemi kje ga vzeti ali pri Telemachu ali pa pri A1 kako ste zadovoljni s signalom deluje vse ok, ce bi imel v uporabi Iphona ali kaj štrajka tu pa tam ??
Prosim povejte mi, ce kaj zajebava signal ali telefon, ce imas Telemach notri ali je boljše it na A1 samo vseeno je Telemach cenejsi zato se mi gre noče se pa najebat.

Hvala vam za vase odgovore Lep pozdrav

Jaz imam telemachovo kartico not dela bp
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ta pa res nima sreče v življenju. Vse živo od njega nekaj terja, kot nalašč takrat izgubi telefon v črni gori, pa kot nalašč je 8k km stran v usa ko ga odvetnimk kontaktira, pa kot nalašč je imel vse plačano, pa je spet pregledal račune in ugotovil, da 78 EUR še ni plačal, itd ... Katastrofa na 2 nogah. Boga partnerka.
 

pino

Pripravnik
20. jan 2008
235
21
18
Ne vem, kako se drugi menijo s Telesmehom, ampak mene so klicali po 2 letni vezavi, da imajo ugodnosti če se vežem naprej.
Pa sem jim bolj v šali kot zares rekel, da sem pričakoval, da 2 leti ne zapadem v podražitve. Pa se je bsul plaz, da kao kaj še hočem, saj so nacenejši od vseh in oh in sploh. Sem dejal, da bom še premislil. Po 1 tednu dobim po pošti en špeh papirjev o njihovem dobrem poslovanju za narpčnike in pa pogodbo o podaljšanju za dve leti. Takrat sem se odločil, da grem stran od njih, ker o podaljšanji se pa nisem pogovarjal, da dobim kar na dom. No po kakem mesecu dobini, zopet njihovo pošto, ki jo zavrnem. Dobim zopet klic, kaj se grem da tako zavračam pošto, da sem neresen ..... Ko me tako nekaj minut obklada z besedami prekinem klic. Ko me ponovno kliče, se ne oglasim. Plačam kar jim gre in grem k drugemu ponudniku.
Mejduš, pa zgleda, da jih bom imel spet na grbi. Sedaj so kupili našega kabelskega operaterja. Upam le, da se bo še v našem koncu dalo čimprej iti na kakega drugega operaterja z internetom.
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
276
84
28
V Leclercu v novembru vrednostnice - 50%. 1572286918201-741728128.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: medo10 in Bajkman

Pametni

Pripravnik
2. maj 2016
144
17
18
So kakšne omejitve v nacionalnem gostovanju za paket še več ali veljajo enaki pogoji kot v Telemach omrežju? Kako je z LTE v nacionalnem gostovanju?

Trenutno sem na Telekomu ampak dražijo s 1.11. in imam možnost prekinit brez stroška prekinitve pogodbe, Telemach pa ima akcijo brez stroška priključnine in bom kar zamenjal.

Opazil sem, da MMS sporočila v EU gostovanju niso vključena, sicer tega rabim izredno malo, nikjer pa ne najdem cene, ve mogoče kdo?