Novo pri Telemachu II.

vogel1

Fizikalc
6. sep 2007
229
27
28
ksz EON vprašanje - ali mi kot naročniku mobilnih komunikacijskih storitev sleduje tudi POP in A kanal? (prenosnik - crome) Hvala za odgovore
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
ksz

mi lahko kdo razloži na hitro, nikoli bil pri telemachu, punca šla tja, imessage dobi, smsov ne, prav tako je večkrat nedosegljiva oz ko kličeš napiše user busy, telefon je medtem na mizi, je možno da to dela če telefon preklopi na telekom oz je treba še kaj dodatno nastavit al je pač to feature
grin1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

mi lahko kdo razloži na hitro, nikoli bil pri telemachu, punca šla tja, imessage dobi, smsov ne, prav tako je večkrat nedosegljiva oz ko kličeš napiše user busy, telefon je medtem na mizi, je možno da to dela če telefon preklopi na telekom oz je treba še kaj dodatno nastavit al je pač to feature
grin1.gif

Razloži kaj? Dvomim, da ji bo kdo tu lahko pomagal bolj kot podpora, sploh ker iz napisanega noben ne more vedet, kaj točno se dogaja takrat, ko ni dosegljiva. Če SMSov ne dobiva nikoli, je precej čudno, da so se iMessagei sploh aktivirali.

Še nisem opazil, da bi se meni ali domačim, ki so na TM, to dogajalo. Sicer pa lahko iMessage dobivaš tudi, če si recimo na WiFiju nimaš pa mobilnega signala in si tako nedosegljiv/ne dobiš SMSov. Lahko je bilo tudi marsikaj drugega. Če bi bila na Telekomovem omrežju, bi morala bit normalno dosegljiva. Lahko je bilo pa kaj narobe... ali pa je telefon ravno preklapljal... ali pa....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
nastavitve za mms in internet sem vnesel od telemacha, bi moral še kaj druga nardit?
smile-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
nastavitve za mms in internet sem vnesel od telemacha, bi moral še kaj druga nardit?
smile-1.gif

Za SMSe načeloma ne rabiš dodatnih nastavitev. Lahko preveriš edino, če je številka SMS centra prava in resetiraš telefon. Mogoče še probaš z drugim telefonom, če je kaj drugače. Če res ne dobiva nobenih SMSov, bi jaz klical podporo.

Za MMSe rabiš nastavitve, ki jih imajo na spletni strani (npr. za iOS). Ponavadi je pa res treba tudi telefon resetirat (1x bi moralo bit dovolj
smile-1.gif
). Na nekaterih telefonih lahko MMSe tudi vklapljaš izklapljaš (na iOS mora bit Settings->Messages->MMS Messaging vklopljen). Ampak, če SMSi ne delajo, tudi MMSi ne bodo, ker se pri MMSih kontrolno sporočilo z naslovom za dostop do vsebine pošlje preko SMSa.

Če ima vnešene prave nastavitve za MMS in internet, bi ji moralo vse enako delovat tudi v Telekomovem roamingu in v tujini.
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Citat:
Uporabnik vogel1 pravi:
ksz EON vprašanje - ali mi kot naročniku mobilnih komunikacijskih storitev sleduje tudi POP in A kanal? (prenosnik - crome) Hvala za odgovore
smile-1.gif

Če imaš EON samo preko mobilnih storitev POP TVja in A kanala ni oz. ne moreš gledat. Potrebuješ fiksno naročnino ki vključuje TV ali Total TV.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
ksz

mi lahko kdo razloži na hitro, nikoli bil pri telemachu, punca šla tja, imessage dobi, smsov ne, prav tako je večkrat nedosegljiva oz ko kličeš napiše user busy, telefon je medtem na mizi, je možno da to dela če telefon preklopi na telekom oz je treba še kaj dodatno nastavit al je pač to feature
grin1.gif

Razloži kaj? Dvomim, da ji bo kdo tu lahko pomagal bolj kot podpora, sploh ker iz napisanega noben ne more vedet, kaj točno se dogaja takrat, ko ni dosegljiva. Če SMSov ne dobiva nikoli, je precej čudno, da so se iMessagei sploh aktivirali.

Še nisem opazil, da bi se meni ali domačim, ki so na TM, to dogajalo. Sicer pa lahko iMessage dobivaš tudi, če si recimo na WiFiju nimaš pa mobilnega signala in si tako nedosegljiv/ne dobiš SMSov. Lahko je bilo tudi marsikaj drugega. Če bi bila na Telekomovem omrežju, bi morala bit normalno dosegljiva. Lahko je bilo pa kaj narobe... ali pa je telefon ravno preklapljal... ali pa....

Upam da že dela.

Drugače pa ena čisto neumestna Kaj je bila telefonska že prenesena?
Ker takoj ko je sim aktiviran imaš prvi dan Telemach cifro
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
ksz ...
Kaj niso smsi poslani iz domačega Telemach omrežja v hrvaško mobilno omrežje plačani iz naslova zakupljenih količin?
Nekaj sem si dopisoval, pa sedaj vidim na moj.telemach, da so mi zaračunavali 0,15eur po smsu. Imam paket ŠE VEČ.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Sms si posiljal na slovensko stevilko prijavljeno v hrvaskem mobilnem omrezju ali na hrvasko stevilko? Ce si posiljal na tujo telefonsko stevilko potem se to ze 2 ali 3 leta zaracunava pri vseh operaterjih. Ne vem pa, ce pri vseh enako 0,15€.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Sms si posiljal na slovensko stevilko prijavljeno v hrvaskem mobilnem omrezju ali na hrvasko stevilko? Ce si posiljal na tujo telefonsko stevilko potem se to ze 2 ali 3 leta zaracunava pri vseh operaterjih. Ne vem pa, ce pri vseh enako 0,15€.
Aja, saj res. Gostovanje je plačano iz enot.