Novo pri Telemachu II.

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
"Akcijska Revolucija" za 7 € - neomejeni klici znotraj Telemach omrežja, neomejeni SMS/MMS, 10.000 MB/min klicev v ostala omrežja: akcija podaljšana do 31.12.2017.

In še lepa primerjava:
cheer.gif

Paket VEČ za 6 €: neomejeni klici znotraj omrežja ter SMS/MMS, 120 min v ostala omrežja, 600 MB do omejitve na 64/64 kbps
grims-1.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
A še ima kdo drug težave v tujini? Konkretno sem v Avstriji in me redno meče iz omrežja. Vseeno ali je T Mobile ali A1. Potem moram znova zagnati telefon, da sploh najde omrežje. Čez čas je spet isto. To se mi dogaja že vsaj dva tedna in vem za dva različna telefona. Najprej sem sumil moj telefon, sedaj pa vidim, da ima sodelavec isto težavo...

lahko potrdim. potem je (pri meni) sledilo, da imam omrezje a ni interneta: na a1.at, potem na t mobile in sedaj na a3. skratka loterija ali bo ali ne. kljub znakcu na telefonih (da je signal in internetna povezava) ni nujno, da dela. v bistvu veckrat ne kot ja. jaz imam se njihov paket in deluje na istih podrocjih, ko telemach ne.

Jaz sem danes to težavo rešil, vsaj pri meni. Težava je takrat, ko je vklopljen LTE. Tudi če izklopim podatke. Danes sem ga izklopil, pa je delovalo naprej brez problemov. Moram še ugotovit, kje je težava, glede na to, da je pred dvemi tedni brez problema delalo. Možno da so se nastavitve zmešale...

Dvomim, da so nastavitve, ker je bilo pri meni enako. Po izklopu LTE je delalo (sredi oktobra)
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Po HoT, T-2 je tudi bob vstopil v rang 20 GB za 10 € (9,99 če smo natančni) - BREZ VEZAVE

Kar naenkrat ŠE VEČ izgublja na konkurenčnosti.

Počakajmo na odziv Telemacha. Lahko pa da odziva sploh ne bo, v kolikor imajo dosti vezanih naročnikov.
tongue-1.gif
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Tudi sam čakam na odziv, ker zdaj so pa že čisto nekonkurenčni postali
rolleyes-1.gif

Ce samo pogledas Izi, Spar za 6,9 oz. 6,99EUR in Telesmehov Vec za 6EUR: prva omenjena ponujata 3000 enot, Vec pa ponuja samo 120 enot in 600MB date. (Neomejene pogovore v lastni mrezi in neomejene SMSe ter WiFi v tujini pustimo ob strani) .
Pocasi pakiram kufre.
smile-1.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Telemachova predplačniška Revolucija ima za 7 € 10.000 enot (sicer akcija do konca leta, vendar obstaja veliko možnosti, da bo to postalo del redne ponudbe) + neomejeno SMS/MMS in klici znotraj omrežja.

Imam občutek, da Telemach načrtno "izpodriva" paket VEČ. Drugače si ne znam predstavljati, da VEČ stane 6 €, Revolucija pa 7, razlika v ponudbi je pa
bonk.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Akcije pač, trenutno res na revoluciji dobiš več. Je pa VEČ za naročnike fiksnih 4€/mesecev in nekaterim zadostuje. Poleg teg VEČ vključuje tudi nacionalni roaming, ki ga moraš na revoluciji doplačat. Moji stari starši so vsi na VEČ za 4€/mesec. Da bi plačevali skoraj enkrat več za revolucijo ali Špar enostavno nima smisla, ker imajo že sedaj več enot, kot jih potrebujejo. Pa še nekdo bi jim moral potem filat računat in te pakete rihtat, ker si sami sigurno ne bi.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Predplačniškega paketa itak ne mislim nikoli imeti, da bi se vrnil v prazgodovino ročnega polnjenja svoje številke...

VEČ paketi so dejansko že kar stari, sami po sebi sicer ena večjih nizkocenovnih revolucij v Slo. Je pa po moje logično pričakovati novo znižanje(ali povišanje vključenih enot) s strani vseh velikih (Telemach, A1, Telekom) kot odziv na nizkocenovce, torej vključno VEČ paketi.

Sicer sam paket ŠE VEČ je še vedno najbolj ugodna izbira izmed vseh treh tavelikih v ragu paketov za 15€.
 

notrick

Zelenc'
21. jul 2011
19
0
1
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Predplačniškega paketa itak ne mislim nikoli imeti, da bi se vrnil v prazgodovino ročnega polnjenja svoje številke...
V bistvu si sam ostal v prazgodovini - ročno polnjenje ni več pogojeno z vnašanjem xnajst mestne kode, ampak je postalo enostavnejše od plačevanja položnic. Še več, povsem enostavno se lahko nastavi avtomatsko polnjenje, kjer se vsak mesec "naročnina" trga s kreditne ali trajnika.

J.bi ga, svet se pač vrti in preselil si se v generacijo, ki plačuje dvojno ceno.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Je pa VEČ za naročnike fiksnih 4€/mesecev in nekaterim zadostuje. Poleg teg VEČ vključuje tudi nacionalni roaming, ki ga moraš na revoluciji doplačat.
Da prideš do cene 4 € moraš izpolniti 2 pogoja:
- naročnik fiksnih storitev (koliko je najnižja mesečna naročnina?)
- vezava za 24 mesecev

Ko se ti vezava izteče, se moraš spet vezati za 24 mesecev, če hočeš obdržati ceno 4 €.

Pa poglejmo kaj ponuja konkurenca za podobno ceno (BREZ VEZAVE)

Spar 300: 300 enot za 3,99 €
Spar 500: 500 enot za 4,99 €
Me2: 150 min, 150 SMS/MMS, 1,5 GB za 4,99 €
Softnet: 150 min, 150 SMS/MMS, 1 GB za 4,90 €
Novatel: 150 min, 150 SMS/MMS, 1,5 GB za 4,99 €
bob: 500 min, 500 SMS, 500 MB za 5 €

Dejstvo je, da je paket VEČ povozil čas.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
....Dejstvo je, da je paket VEČ povozil čas....

In to ze pred nekaj meseci.
Sedaj se spakiram potovalko, kufer sem ze, in se jih znebim; njih in paketa Vec.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Paket VEČ nikoli ni bil mišljen kot paket namenjen širši množici. Gre za nišo, namenjeno uporabnikom, ki mobilno telefonijo uporabljajo minimalno. Fokus prodaje je na paketu ŠE VEČ.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Da prideš do cene 4 € moraš izpolniti 2 pogoja:
- naročnik fiksnih storitev (koliko je najnižja mesečna naročnina?)
- vezava za 24 mesecev
Drži, sej sem tudi napisal za naročnike fiksnih storitev, kar moji stari starši so (in še marsi kdo drug, ki to ponudbo izkoristi). In koliko je najnižja mesečna naročnina na fiksne storitve sploh ni pobebno. Če si naročnik na fiksne si, če nisi nisi, pač to ni ponudba zate in je vrjetno ne bi izkoristil tudi, če bi paket stal 3€ namesto 4. Predvidevam, da ne boš šel sklepat najcenejšega fiksnega paketa samo za to, da boš dobil 2€ popusta. Je pa res, da je v njihovem primeru Telemach tudi najcenejša opcija za fiksne storitve, ker imajo TV only in ne rabijo interneta.

Citat:
Uporabnik Super pravi:
Pa poglejmo kaj ponuja konkurenca za podobno ceno (BREZ VEZAVE)

Spar 300: 300 enot za 3,99 €
Spar 500: 500 enot za 4,99 €
Me2: 150 min, 150 SMS/MMS, 1,5 GB za 4,99 €
Softnet: 150 min, 150 SMS/MMS, 1 GB za 4,90 €
Novatel: 150 min, 150 SMS/MMS, 1,5 GB za 4,99 €
bob: 500 min, 500 SMS, 500 MB za 5 €
Edini od naštetih, ki je cenejši, je Spar 300 in to za 1 cent. Torej približno 20 let, da dobijo not samo stroške za prenos številke, tudi če ne bi bilo ostalih stroškov. S tem, da imajo trenutno neomejeno SMS/MMS v vsa omrežja, neomejene klice v Telemach, kjer je večji del familije, pa še neta jim ne rabim izklapljat, da MMSi normalno delujejo, ker se po porabljenih 600MB (ki jih v resnici niti ne rabijo) tako ali tako samo zmanjša hitrost. Tistih 120 min v ostala omrežja pa imajo čez glavo. Zakaj bi šli drugam, da plačajo več, pa tudi ni logike.

Če pa nimaš fiksnih storitev od Telemacha, je situacija jasno malo drugačna. Je pa spet tako, da marsikdo vzame še telefon po možnosti na obroke in tega pri prepaidu recimo nimaš.

Večina je po mojem, tako ali tako na paketu ŠE VEČ. Jaz se sicer nižje norčnine ne bi branil, ampak v kakšno pocenitev močno dvomim. Dejstvo je, da so od ta velikih še vedno najcenejši, z raznimi akcijami pa praktično na nivoju nizkocenovcev. Potem so tu spet še subvencije in obroki za telefone. Jaz sicer telefona pri operaterju že dologo nisem kupil, ampak takih ni malo.
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Telemach je s kombinacijo storitev (fiksnih, mobilnih, TV,..) daleč najbolj fleksibilen ponudnik na trgu. Npr. pri firmi, ki želi prenesti 10 številk se je dalo oz. se mogoče še da pogajati za ceno paketa. V tem primeru so potem daleč najbolj ugodni.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik notrick pravi:
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Predplačniškega paketa itak ne mislim nikoli imeti, da bi se vrnil v prazgodovino ročnega polnjenja svoje številke...
V bistvu si sam ostal v prazgodovini - ročno polnjenje ni več pogojeno z vnašanjem xnajst mestne kode, ampak je postalo enostavnejše od plačevanja položnic. Še več, povsem enostavno se lahko nastavi avtomatsko polnjenje, kjer se vsak mesec "naročnina" trga s kreditne ali trajnika.

J.bi ga, svet se pač vrti in preselil si se v generacijo, ki plačuje dvojno ceno.
To kar si ti opisal(avtomatsko polnjenje in brez ročnega aktiviranja paketa vsak mesec) JE naročniški način plačevanja. Nikjer nisem trdil da nizkocenovci nimajo naročniškega načina plačevanja, hvalabogu imajo, sploh HOT je tukaj ponudil tkao kot se šika(nima ločenih predplačniških in naročniških paketov, pač pa na poljubnem paketu izbereš poljubni način plačevanja).

Je pa še precej najugodnejših paketov predplačniški only, oziroma je dostikrat praksa, da moraš vsak mesec ročno "aktivirati tarifo" kot ima recimo Telemach FREE.

Kljub vsemu, ŠE VEČ je najcenejši paket v rangu paketov brez omejitev hitrosti in z možnostjo obiska poslovalnice. Če pa tega ne rabiš pa imaš res cenejšo konkurenco.
 
Nazadnje urejeno:

Super

Pripravnik
4. apr 2012
746
16
18
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Kljub vsemu, ŠE VEČ je najcenejši paket v rangu paketov brez omejitev hitrosti in z možnostjo obiska poslovalnice. Če pa tega ne rabiš pa imaš res cenejšo konkurenco.

Zdaj če v povprečju na dnevni ravni porabiš 100+ min klicev in vsak dan pošlješ 100+ SMS/MMS, potem je Telemach top izbira, pa še ne rabiš skrbeti če porabiš vseh 15 GB interneta, ker se samo zniža hitrost.

Ima pa T-2 (lahko obiščeš tudi katero od njihovih poslovalnic) paket Brezčasni Maxi za 9,99 € (BREZ VEZAVE) s 3.000 min, 3.000 SMS/MMS in 20 GB interneta. Njihove storitve lahko v popolnosti koristiš v omrežju Telekoma na LTE. V telefonu si nastaviš blokado podatkov na recimo 19,9 GB in si miren. Itak pa večina se niti ne približa 20 GB porabe in tudi ne porabi 3000 min ali pošlje 3000 SMS/MMS v enem mesecu.
wink-1.gif