Novo pri Telemachu II.

I

Izbrisan uporabnik 17097

Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Zadovoljnih ali nezadovoljnih ?
Nezadovoljen!
Signal totalno u k----
Še v Ljubljani ne lovi kaj šele kje drugje.Pa ne mi sedaj da preklaplja na Telekom,ker ne.Razen z en kup enga dela v nastavitvah.
Ne vem s čem razen s ceno se vsi tolažite.Ali pa nikoli sploh niste preizkusili kaj pomeni dober signal.
Bo treba it čimprej nazaj na Telekom.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.485
113
Ma ja to si pa krneki napisal.
Časi ko je bil pomemben signal, da si lahko telefoniral so že zdavnaj mimo.
In sem uporabnik tako Telemacha in Telekoma in neke bistvene razlike med njima ne opazim. No razen Boljšega LTE pokritja Telekoma in boljše pokritosti UMTS pri Telemachu .
 
I

Izbrisan uporabnik 17097

Ne bit pameten.Sedaj so spet vsi užaljeni.Tukaj gor se sploh ne moreš normalno pogovarjat,da te ne začnejo podjebavat,če se ne strinjaš z določenimi osebki.Ja to lahko zagovarjate le tisti ki ste ves časa v neki "kleti"na isti lokaciji,ki vam slučajno lovi.Ali pa imate neke veze na Telemachu.
To so moje iskušnje in moje mnenje vsi ostali pa lahko preizkusite in se potem odločite.Mene so razočarali.
Telefoni ki jih imam so novejši Samsungi in LGji.Telefoni isti kot prej tako da ni težava v telefon in ne me učit kako se nastavlja telefon ker sem delal poskuse na različnih telefonih z različnimi nastavitvami itd
Bil 20 let na Telekomu,sedaj 2 meseca na Telemachu in ni primerjave v pokritosti signala.
Ne rečem.Ponekod tam kjer je signal je celo boljši od Telekoma in tudi hitrosti prenosa podatkov so več ali manj hitrejše toda to je malo kje .
Preizkušal v tem času na različnih lokacijah z različnimi aplikacijami meril signal.Predvsem na zaprtih in odročnih krajih je signal zelo slab.Predvsem je težava ker sploh ne veš da ni signala oziroma si nedosegljiv.Moja recimo je v trgovini ves čas nedosegljiva.
SMS ji pošilja tudi z par urnim zamikom.To so resne stvari,ko misliš da je klicoči dobil obvestilo potem pa izveš da ga je dobil šele čez tri ure.
Potem pa na koncu prideš v Ljubljano,konkretno v Šentvid(nobena klet ampak sred Celovške ceste) in pogledaš na telefon in ni nobenega signala ne moreš klicat ne moreš dostopat do neta.Razen seveda to da če v nastavitvah vedno ne preklapljaš med omrežnim načinom,operaterji,dostopnimi točkami in gostovanjem potem sploh ni nič od nič.Eni nimamo časa ves čas preklapljat po nastavitvah.Da pa bom imel ves čas ročno na Telekomu in vklopljeno gostovanje je pa tud kr neki.
Take stvari se prej na Telekomu-Mobitelu niso nikoli dogajale.
Se en reče za brezveze "kakršna cena, taka kvaliteta."
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni avtomatično preklaplja med Tlelekomom in Tlelemachom in ni sploh težava, le ko grem v tujino moram izklopit podatkovni roaming.

Tudi sam sem dal v 20 letih skozi vse tri operaterje in je +- ista pašta vse skupaj.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.370
270
83
34
Imam LTE telefon in mi preklaplja ko šus med Telemachom in Telekomom. Starši pa imajo neka jajca in stalno zgubljajo signal, celo tam ko imam jaz povsem spodoben Telemachov signal. Fotr si je kupil neka kitajska jajca in ga more celo na novo zagnati, da dobi signal.
bonk.gif
Tako da večina problemov pomoje izhaja iz zanič telefonov.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Japajade, na Celovški ti ne vleče signala
hysterical-1.gif


Telefon vrži stran, kamorkoli grem po LJ imam 4-5 črtic, H+ prenos (LTE ne uporabljam, ker preveč žre baterijo).
 

cele

Zelenc'
24. dec 2014
16
0
1
Tudi pri meni skoraj povsod 4G signal. Pa se poslovno gibam MB-CE-LJ. Celovška brez problema! Imam pa Huawei Mate 7 telefon
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Vsi, ki imate trajnike za Telemach preverite, da vam niso trgali z računa dvakrat.

Meni in mojim se je to v zadnje pol leta zgodilo že dvakrat.

Po pritožbi denar sicer vrnejo, brez pritožbe ga pa lepo obdržijo.

Doslej se mi kaj takega(torej dvakratno trganje zneska) še ni zgodilo pri nobeni drugi firmi.

Meni so zadnjo položnico dodatno zaračunali (+40%) , trajnik je seveda šel skozi...
Sem jih klical in so že nakazali nazaj.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Se komu sanja, če je v tistih predplačniških paketih Free2Go, ki jih kupiš v Tuš trgovini, vključeno tudi gostovanje v Telekomovem omrežju?
Želel bi preizkusiti tale Telemach, pa nisem prepričan, kako se bi obnesel. Sin ga sicer uporablja, ampak njegove zahteve in lokacije, kjer se giblje, so povsem drugačne od mojih. To povem zato, ker mi na Telemachu ne omogočajo brezplačnega preizkusa paketa ... pač zato, ker je sinov paket pisan name.
10.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Pri Free2Go deluje gostovanje v Telekomovem omrežju. Samo cene storitev so potem lahko drugačne.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Pa to gostovanje deluje avtomatično ali moraš (oz. lahko) premakneš omrežje ročno?
Različne cene verjetno veljajo za Free2Go, ki bi ga imel samo za test. Za paket VEČ pa mislim, da ni razlike v ceni. Če se ne motim, je pri paketu VEČ omejena hitrost (v primeru Mobitelovega gostovanja) na 1 Mb/s.
Gledam vse možne kombinacije pri slovenskih ponudnikih, pa mi je tale VEČ najbolj všeč. Samo tole gostovanje bi rad preveril in morebitne težave pri tem.
stupid-1.gif

Ostalo je - ali neprimerno ali drago ... saj je na Telekomu vse ok. Res omrežje odlično, podpora odlična, ko kaj potrebuješ (tukaj sem "preizkusil" tudi ostale in je Telekomova podpora najboljša). Ampak cena je pa tudi
uf-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik krava pravi:
Se komu sanja, če je v tistih predplačniških paketih Free2Go, ki jih kupiš v Tuš trgovini, vključeno tudi gostovanje v Telekomovem omrežju?
Želel bi preizkusiti tale Telemach, pa nisem prepričan, kako se bi obnesel. Sin ga sicer uporablja, ampak njegove zahteve in lokacije, kjer se giblje, so povsem drugačne od mojih. To povem zato, ker mi na Telemachu ne omogočajo brezplačnega preizkusa paketa ... pač zato, ker je sinov paket pisan name.
10.gif

Torej, če prav razumem, ne dobiš brezplačnega preizkusa, ker si že naročnik, vendar tvojo naročnino uporablja sin. Na sina oziroma sin pa ne moreš dobit brezplačnega preizkusa?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
290
83
www.kacnje.eu
Tako je
cool-1.gif
pred časom sem za sina sklenil naročniško razmerje in očitno na Telemachu na moje ime zato ne dovolijo preizkusnega paketa. Ok, saj jih nekako razumem, zato bom kupil simko v Tušu in pač poskusil. Zato sem spraševal, če gostovanje v Telekomovem omrežju deluje enako (cena v tem primeru testiranja ni pomembna).