Novo pri Telemachu II.

I

Izbrisan uporabnik #488

Na Telemachu mi v juniju poteče dvoletna vezava.

Pa gledam, če je kakšen telefonček na voljo... recimo sony z5 compat

Brez vezave imajo telefon za 599 EUR, na 24 mesecev pa za 432 EUR /24

.
.
.
na ebayu, nemškem pa je novi za 380

bolano?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

tudi to je res in te napake ne bo več
smile-1.gif
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
Ce imas doma Telemach TV in internet in hoces koristit tisti bonus za nizjo narocnino pri mobilnih storitvah, se v vsakem primeru moras vezat za 2 leti, ce vzames telefon ali ne
rolleyes-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ampak če prekineš 24 mesečno vezavo brez telefona ob spremembi splošnih pogojev se mi zdi je celo prekinitev točno 0 eur. Ne me držat za besedo.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Ce imas doma Telemach TV in internet in hoces koristit tisti bonus za nizjo narocnino pri mobilnih storitvah, se v vsakem primeru moras vezat za 2 leti, ce vzames telefon ali ne
rolleyes-1.gif

To sem jaz tudi mislil. Pa imam nižjo naročnino brez vezave na mobilnem delu. So mi kar sami znižali naročnino. Imam pa vezavo na fiksnem delu.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Jaz sem prešel iz starega tušmobil paketa, na katerem imam vezavo do 5/2017 na paket ŠE VEČ (12EUR ker imam fiksne storitve tudi pri Telemachu), pa se mi vezava na mobilne storitve ni spremenila ali kakorkoli podaljšala. Na fiksnem delu pa sploh nimam vezave. Spremembo sem delal prejšnji mesec.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na Telemachu mi v juniju poteče dvoletna vezava.

Pa gledam, če je kakšen telefonček na voljo... recimo sony z5 compat

Brez vezave imajo telefon za 599 EUR, na 24 mesecev pa za 432 EUR /24

.
.
.
na ebayu, nemškem pa je novi za 380

bolano?

Cene takšnih in drugačnih naprav, bodo pri operaterjih vedno višje kot pa na "prostem" trgu. Operater ti sicer ponudi določeno subvencijo ob vezati, hkrati pa ti zagotavlja podporo oz servis, kar ti spletni nakup v tujini ne (no vsaj uveljavljanje garancije v SLO gre bolj teško). Ok maš tut slo prodajalce ala BB, ki ti tudi brez problema ponudijo nižjo mpc ceno kot operater.... Pač primarna dejavnost operaterjev niso aparati temveč storitve, zato so cene aparatov višje.


Citat:
Uporabnik goran1111 pravi:
Citat:
Uporabnik Flash pravi:
Ce imas doma Telemach TV in internet in hoces koristit tisti bonus za nizjo narocnino pri mobilnih storitvah, se v vsakem primeru moras vezat za 2 leti, ce vzames telefon ali ne
rolleyes-1.gif

To sem jaz tudi mislil. Pa imam nižjo naročnino brez vezave na mobilnem delu. So mi kar sami znižali naročnino. Imam pa vezavo na fiksnem delu.

Sami od sebe ti ji niso znižali, podpisal se je aneks za ugodnost...
 

sardo

Zelenc'
2. sep 2008
20
1
3
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik sardo pravi:
Citat:
Uporabnik jozo pravi:
Citat:
Uporabnik sardo pravi:
Če velja opcija 24ur samo pri določenih operaterjih v tujini, kaj se zgodi, če ob vključeni (a neaktivirani) opciji narediš (prvi) klic ali preneseš podatke pri "napačnem" operaterju? Se aktivira opcija (odšteje se 3 EUR) in še dodatno zaračuna promet, ki si ga naredil pri napačnem? Ali se opcija sploh ne aktivira? Ve kdo?

Opcija se sploh ne aktivira....zaračuna se pa opravljeni promet....

No, potem bi se dalo na ta način izogniti aktivaciji opcije (ki se po vklopu izklopi šele konec meseca) v dneh, ko ne pričakuješ veliko aktivnosti.

Sem šel brat pogoje na http://telemach.si/Binary/926/...NTERNET_NET.pdf, pa če prav razumem, je izbira pravega operaterja s seznama važna le pri klicih in SMSih (ki jih je neskončno). 1Gb podatkov se lahko zastonj prenese pri kateremkoli operaterju - pri opciji 24ur za 3 eur.

Kolikor vem tudi za prenos podatkov moraš biti na operaterju ki je na seznamu.....

Tudi jaz sem tako mislil, ampak če pogledaš kopijo iz splošnih pogojev, ki je že bila prilepljena v enem prejšnjih postov (zato je tudi poudarek):

capture.png


Pa so operaterji s seznama zahtevani le za klice/SMS. Vsaj jaz ta tekst (1. stavek!) tako razumem.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Nekaj me zanima, kolikšna je omejitev prenosa podatkov pri nekomu, ki je naročnik samo mobilne telefonije ? 5 GB ali 100 GB ?
Me pa še nekaj zanima. Preko UNIFI omrežja se lahko poveže več naprav. Ali je z tem mišljeno, da se lahko z tem up. imenom povežem recimo poveže moja punca, potem pa se še z svojim telefonom povežem jaz ?