Novo pri Telemachu II.

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Danes poskusil povezati v omrežje Telekom, rezultat pa "Ni mogoče povezati - poskusite kasneje"

Diši po ukinitvi nacionalnega rominga. Lokacija - Dolenjska. Bom preveril še drugje, prosim pa tudi vas da probate in javite.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.087
2.437
113
Tole ni mogoče povezati meni telefon konstantno vrača, ko se poskušam povezati na telekom. Moram imeti kar srečo, da gre, potem pa sledijo težave z par sekundnimi izseki z robotskim glasom sogovornika, ki ga takrat nič ne razumem. Prijavil napako in ni nobenega odgovora. Na Telemach omrežju te težave ni, imam pa tam res slab signal in sem večkrat nedosegljiv, ter me obenem meče na tuje operaterje ker živim blizu meje.
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Kje lahko preverim, do kdaj mi velja paket Revolucija? V Moj Telemach tega nikjer ne najdem. Ravno tako ne najdem nikjer da imam sploh vključenega. Vidim samo porabljene enote.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.504
289
83
Na *123# ko dobiš nazaj odgovor pol še pošlješ besedo da v tem istem sporočilo to upišeš in pol dobiš še info za revolucijo..

Takole kot je na sliki. Pa brez pike za besedo da
Screenshot_20190705-161453_Google.jpg
 

Sokol

Pripravnik
4. avg 2007
657
9
18
Dolenjska
Hvala. Nisem nikjer našel tega. :zmaga:

Pa še to me zanima. Paket free2go sem aktiviral pred nekaj dnevi na Moj telemach pa mi piše datum vklopa 27. feb. 2017.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Hladen tuš za Telemach. Operater ostaja brez frekvenc za mobilno telefonijo
Akos išče rešitev, da številna množica uporabnikov ne bi ostala brez možnosti telefoniranja. Po ocenah gre za več sto tisoč ljudi.



FOTO: Reuters

Za koliko uporabnikov gre, ni znano, podatka ne poznajo niti na Agenciji za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije (Akos). Ob prevzemu Tušmobila so v Telemachu govorili, da prevzemajo 300.000 uporabnikov tega operaterja.

Zgodba ima sicer že precej dolgo brado. Pred več kot desetimi leti je namreč izbruhnila afera, v kateri so celjskemu podjetniku Mirku Tušu očitali podkupovanje nekdanjega šefa državne agencije za pošto in telekomunikacije Tomaža Simoniča. V zameno za stanovanje Simoniču v Piranu naj bi namreč agencija brezplačno podelila frekvence Tušmobilu. Zaradi tega se je Simonič s sodelavci znašel tudi na sodišču. Tušmobil je frekvence dobil brezplačno, v roke Telemacha pa so prišle, ko je torej ta družba kupila Tušmobil.


Na Akosu so nam danes uradno potrdili, da so se te frekvence odločili odvzeti. Agencija je izdala odločbo, s katero namerava družbi Telemach s 30. septembrom letos odvzeti 2 x 5 MHz v frekvenčnem pasu 2100 MHz. Obenem agencija namerava do tega datuma izpeljati javni razpis in podeliti te frekvence. Javni razpis je že pripravila, prav tako je na vlado že posredovala predlog izklicnih cen. »Da bi zaščitila uporabnike storitev Telemacha ter jim zagotovila čim bolj nemoteno uporabo storitev, je agencija v javnem razpisu predvidela tudi prehodno obdobje, v katerem bi imel Telemach zagotovljeno možnost najema frekvenc, če jih na razpisu ne bi sam pridobil,« so nam sporočili z Akosa. Odgovor družbe Telemach še čakamo in ga bomo objavili takoj, ko ga pridobimo.

https://www.delo.si/novice/slovenij...ez-frekvenc-za-mobilno-telefonijo-204174.html
 

ahac

Pripravnik
19. avg 2007
99
1
8
Genjalno... al bo Telemach plačal državi za frekvence al pa bo državni Telekom ostal brez konkurence in bo lahko fino dvignil cene. To je win-win za državo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.284
3.401
113
No take panike spet ni.
Gre za UMTS frekvence v 2100 MHz.

Še vedno lahko delajo na UMTS 900 MHz in lte 800 MHz in 1800 MHz. Pa Edge 900 MHz in 1800 MHz.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Genjalno... al bo Telemach plačal državi za frekvence al pa bo državni Telekom ostal brez konkurence in bo lahko fino dvignil cene. To je win-win za državo.

Sej imaš še A1, ki ima svoje omrežje.

Ps: Telemach ima neke hude težave na fiksnem internetu. En kup krajev s težavami javlja odzivnik na klicnem centru. Pa tudi na FB berem zadnje dni kar precej pritožb nad delovanjem neta in tv.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.284
3.401
113
Pa kdo še danes rabi UMTS omrežje na 2100 MHz.
Saj spekter za pogovore je za data pa je kar nekaj frekvenc na Lte omrežju.

Tako da je ta objava spin ostalih operaterjev proti Telemachu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Vse frekvence bi morale biti zastonj ob pogoju da pokrijejo 99% prebivalstva v 1 letu.

Ceno frekvenc itak operaterji prevalijo na uporabnike.

Tako bi lahko imeli 2021 5G pokrit po celotni državi.

Drugače operaterji vsako leto plačujejo uporabnino državi za frekvence. Tudi Telemach jih za "odvzete" frekvence.