Novo pri Telemachu II.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Samo zdaj jih imam pa jaz tudi zadosti. A moram kaj ekstra paziti pri prenosu številke k drugemu operaterju? Moram koga pisno obvestiti da odstopam od pogodbe, da mi ne bodo česa ekstra zaračunali? (nimam nobenih pogodbenih obveznosti)
Hvala


Vcasih je bilo tako, da si ob prenosu stevilke moral oznaciti, da se NE prekine narocnisko razmerje pri prejsnjem operaterju in ko je stevilka prenesena, sam prekines NR z obrazlozitvijo, da se ne strinjas z novimi pogoji ... Nevem, ce se je sedaj ze kaj spremenilo in lahko to obrazlozitev nekako sporocis ze prej... Nikakor pa ne smes prej prekiniti NR, ker drugace prenos stevilke ne bo vec mozen ... Se vedno se zna zgoditi, da ti bodo izdali nadometsno stevilko in to hoteli zaracunati... zato bo najbolje, ce se prej pozanimas pri starem operaterju ...
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Jodlarcek: Ok, prekineš naročniško razmerje, ki bi te stalo več 1 eur/mesec in greš kam? K drugemu operaterju kjer ti naredijo isto? Zavedajte se, da bodo cene naročnin vedno počasi naraščale pri vseh operaterjih, saj se hitrosti povečujejo, storitev je več, vlaganja v omrežja, itd. Se pravi, če bi imel možnot izbiro operaterja, ki bi imel 50% pokritost in samo 3G, za par eur/mesec, bi se odločil?

Vedno iste zgodbe pri podražitvah, vsi bi imeli vse top in skor zastonj.:rolleyes:
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Točno tako, prej na bobu sem imel primerljivi paket (kašnih 5-10gb, ki jih itak ne porabim manj) za 9€, tu me pa lupijo že za 15€. Sicer so mi prvo leto dali 0€, tako da povprečna cena je kar ok, če pa še malo dvignejo pa ne bo več smisla, ker bo drugje ceneje z normalno ceno kot pri telemachu z akcijo prvo leto -100%, pa še npr. brez vezave, zastonjsko menjavo paketa itd... :bonk:
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
sam to kaj si prvo leto dobil 0€ ce prekines zdaj ti sorazmerno obracunajo to ugodnost kolikor vem, ce si podpisal za 2 leti.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
450
83
Vem ja, v mojem primeru bom počakal, saj ni več dolgo do poteka, v naprej pa nekam drugam brez vezave, telefonov itak že dolgo ne kupujem preko operaterjev.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Kolker vidim, se je tisti najdražji paket pocenil za 2 EUR. ali jest kej narobe gledam? iz 26 n 24 EUR če nimaš fiksnih storitev, za lasnike fiksnih storitev se je pa podržail iz 21 na 22 EUR. Kje je tu logika?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Torej. Podražitev pride 1.12..Ali lahko komaj takrat odstopim od pogodbe, ali lahko že danes?
Če sem prav razumel moram prvo skleniti pogodbo z novim operaterjem in NE prekiniti naročnine s starim operaterjem. Potem pa naknadno prekinem ker se ne strinjam z novimi pogoji?
Ali moram prekiniti pred 1. v mesecu da mi ne obračunajo naročnine za nov mesec?
Hvala
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Do takrat, ko nov cenik stopi v veljavo, imas cas... Operater mora 30 dni prej napovedat podrazitev in prav toliko imas casa, da prekones.., Kako pa je s tem, da bodo zaracunali se eno narocnino, pa bos najtocneje izvedel prav pri operaterji, kjer zelis prekiniti narocnisko razmerje...
 

frog55

Fizikalc
23. apr 2010
284
87
28
Lepo, da naročnike fiksnih storitev za zvestobo nagradijo pri paketu ŠE VEČ z podražitvijo za 2 evra ostale pa samo za 1 evroo_O
 
I

Izbrisan uporabnik #488

enkrat bob vedno bob :)

telemach samo draži mobilne pakete, vsak mesec me kličejo...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
enkrat bob vedno bob :)

telemach samo draži mobilne pakete, vsak mesec me kličejo...

Tudi jaz bom verjetno šel k bobu naslednje leto marca, ko se mi izteče pri A1 popust pripelji prijatelja (do sedaj je bilo super -50% za dve leti), oz. če dajo ven podobno akcijo ostanem, drugače bi brez premisleka šel k bobu.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Po novem tudi:

»Po porabi v paket VEČ in ŠE VEČ vključenih količin prenosa podatkov v Sloveniji se najvišja hitrost prenosa podatkov zniža na največ 64/64 kbps, po porabi v paket NAJVEČ vključenih količin prenosa podatkov v Sloveniji pa se najvišja hitrost prenosa podatkov zniža na največ 1/1 Mbps.«