Novo pri T2 III.

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
852
842
93
Kdor je v IT ve, da vedno lahko pride do težav. Tudi če imaš vse podvojeno, potrojeno, ... Prehodi omrežje - UPS - generator in nazaj so problematični, pa lahko investiraš poljubne zneske. Pomembno je, kako hitro se vzpostavi nazaj delujoče stanje in mislim da se je T-2 kljub vsemu dobro odrezal. Ponovni vklopi po izpadu elektrike so vedno zapleteni.

Ja no, zato imaš pa disaster recovery site, oz. geo redundanco.
Seveda potem moneyžderji nimajo več gnara še za sedmo vilo na morju.

Stranke, pri T-2 si bodo pa morale naračunat, kaj jim pomeni tak izpad kot sedanji. Al pa kak hujši, ko T-2 ne bo mogel vzpostaviti lokacije nazaj v obratovanje, in kaj pomeni 2 dni dol, 7 dni dol ali pa celo trajno dol (npr.katastrofalni požar, potres ali poplava).

Se bo treba odločit med ovcami in novci.

Pa to moje pisanje leti tudi na druge operaterje. Kot poznam, imata samo Telekom in A1 vzpostavljen dokaj visok nivo georedundance. Vsi drugi so bolj smeh.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Ja no, zato imaš pa disaster recovery site, oz. geo redundanco.
Seveda potem moneyžderji nimajo več gnara še za sedmo vilo na morju.

Stranke, pri T-2 si bodo pa morale naračunat, kaj jim pomeni tak izpad kot sedanji. Al pa kak hujši, ko T-2 ne bo mogel vzpostaviti lokacije nazaj v obratovanje, in kaj pomeni 2 dni dol, 7 dni dol ali pa celo trajno dol (npr.katastrofalni požar, potres ali poplava).

Se bo treba odločit med ovcami in novci.

Pa to moje pisanje leti tudi na druge operaterje. Kot poznam, imata samo Telekom in A1 vzpostavljen dokaj visok nivo georedundance. Vsi drugi so bolj smeh.
Zato ker računajo na to da jih bo šlo drugam mali %.
Največja težava, ki sem jo opazil, je bil da je bil en zdravstveni dom cel na t2 in jim nic ni delalo od klicev notri do vsega ostalega pa kakšna davčna blagajna ni izdala računov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Ja no, zato imaš pa disaster recovery site, oz. geo redundanco.
Načeloma ima T-2 del stvari tudi v Mariboru.

Lahko imaš vse, pa gre narobe nekaj tretjega. Zato je zanimivo brati poročila ob izpadih največjih (AWS, Cloudflare, Facebook, Google, Microsoft, ...).

Telekom je imel desetletja vse samo na Cigaletovi in podobne težave ob izpadih elektrike, kot sedaj T-2. Tudi ob gradbenih delih ali kmetje so jim večkrat odrezali kakšen del Slovenije ali tujino. So pa stvari izboljšali.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.430
113
Načeloma ima T-2 del stvari tudi v Mariboru.

Lahko imaš vse, pa gre narobe nekaj tretjega. Zato je zanimivo brati poročila ob izpadih največjih (AWS, Cloudflare, Facebook, Google, Microsoft, ...).

Telekom je imel desetletja vse samo na Cigaletovi in podobne težave ob izpadih elektrike, kot sedaj T-2. Tudi ob gradbenih delih ali kmetje so jim večkrat odrezali kakšen del Slovenije ali tujino. So pa stvari izboljšali.
Da ti kmet kabel pretrga, pa moraš imeti omrežje bolj tak Rumunija stil, vse visi vse povprek
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jastreb in Ador

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
ksz

Ali T-2 TV aplikacija za smart TV dela na kateremkoli omrežju ali samo od T-2? Če na kateremkoli, ali potem dela T-2 app tudi npr. na Hrvaškem ali je kakšen geoblocking v igri?