Novo pri T2 III.

hazlhof

Pripravnik
25. sep 2007
88
0
6
Torej so pri teh brezčasnih paketih neomejeni klici in podatki brezplačni tudi če kličeš iz telekomovega omrežja?

Kakšna je pa na splošno pokritost T2 omrežja?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.507
289
83
Lahko si misliš kaka je pokritost z manj kot 130 baznih postaj
wink-1.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Citat:
Uporabnik hazlhof pravi:
Torej so pri teh brezčasnih paketih neomejeni klici in podatki brezplačni tudi če kličeš iz telekomovega omrežja?

Kakšna je pa na splošno pokritost T2 omrežja?

Da, klici so neomejeni tudi v Telekom omrežju, ravno tako so v Telekom omrežju brezplačni podatki v sklopu zajete količine:
https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=18&t=8587

Tako da je vseeno katero omrežje se uporablja. Edino internet bi znal biti hitrejši v T2 omrežju zaradi manjše zasedenosti.

Kar se pa T2 pokritosti tiče:
http://www.mobilna-telefonija.com/mobilni-informator/pokritost/umts.html#t-2
 

hazlhof

Pripravnik
25. sep 2007
88
0
6
Ali je tu kakšen uporabnik T2, kakšne imate izkušnje?

Nikjer ne vidim, da je treba skleniti naročnino za 1 ali 2 leti, torej lahko tudi samo za mesec, dva...?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Jaz imam Tušmobil in T2, ampak en drugi paket.

In seveda lahko skleneš samo za eno leto. Zakaj pa ne? Saj vendar mora biti povsod tako.
Razen seveda, če vzameš subvencionuran telefon ali koristiš popust na naročnino.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Tudi mene zanimajo izkušnje in pa kako s kakšno hitrostjo laufa internet v T-2 omrežju in s kakšno hitrostjo ko v Telekomovem? A ma kdo podatek?
Pa kako je z gostovanjem? Cene za podatke, klice in SMSe?
 
Nazadnje urejeno:

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Malo brskam po kakšnem pametnem naročniškem paketu za starejšo osebo in nekako pridem do tega, da bi bil paket TOP verjetno še najboljša (cenovna) opcija. Trenutno je oseba na predplačniškem izimobilu, ni nek hud uporabnik, ampak poraba precej niha (enkrat 5€ kartica drži 2 meseca, drugič 1 teden, tretjič spet drugače). Je kje kak haklc (uporabljalo se bo samo za klice, brez sporočil in prenosa podatkov)? Oz. kakšna druga boljša opcija?
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Za tvoj primer se mi ne zdi tako slaba opcija od tušmobla free 5, ko ima uporabnik za 5,99 mesečne naročnine neomejeno klicev v TM/telemach omrežje in 100 minut za klice v druga omrežja.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Rabimo neko ziher varianto za klice (teh 100 enih in/ali 100 drugih enot lahko hitro zmanjka zaradi "neznanja" - kar je pri starejših ljudeh precej pogosto). Zato se nekako gleda v smeri paketov z neomejenimi klici.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.791
1.930
113
najrajš na babi
Pri TUŠ imaš za 9,90 neomejeno klicanje in SMS/MMS. Še najbolj ziher in najcenej za tako vrsto uporabnikov. Toje paket premium S
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Malo brskam po kakšnem pametnem naročniškem paketu za starejšo osebo in nekako pridem do tega, da bi bil paket TOP verjetno še najboljša (cenovna) opcija. Trenutno je oseba na predplačniškem izimobilu, ni nek hud uporabnik, ampak poraba precej niha (enkrat 5€ kartica drži 2 meseca, drugič 1 teden, tretjič spet drugače). Je kje kak haklc (uporabljalo se bo samo za klice, brez sporočil in prenosa podatkov)? Oz. kakšna druga boljša opcija?
Na izimobilu imaš tudi paket (ne vem kako se mu reče) za 6,90 EUR, kjer imaš 600 minut, 600 SMS in 600 MB podatkov. To sem jaz nabavil mojim, ki so prej imeli predplačniški izimobil. Super opcija zame.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Citat:
Uporabnik map pravi:
Pri TUŠ imaš za 9,90 neomejeno klicanje in SMS/MMS. Še najbolj ziher in najcenej za tako vrsto uporabnikov. Toje paket premium S

Imaš prav. Še boljše, da ni omejena z enotami.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Točno tak je tudi T2 brezčasni paket: Neomejeno število minut in SMS/MMS za 9,99€. So pa s T2-ja v tujino klici bistveno cenejši, posebej na stacionarne številke.
Primer je na primer Tajska, kamor s T2 telefona kličeš na stacionarno za 0,0529€/min, na mobilni pa za 0,0677€/min, obračunski interval pa sekundni po preteku prve minute.

Tušmobil pa 0,43€/min, pa še minutni obračunski interval.

Zame tukaj ne bi bilo dileme, ker se zgodi, da je potrebno kdaj klicati tudi v tujino. Že v Italiji ali Hrvaško je ogromna razlika v ceni pri fiksnem telefonu, pa še obračunski interval je bistveno ugodnejši.
 
Nazadnje urejeno:

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Malo brskam po kakšnem pametnem naročniškem paketu za starejšo osebo in nekako pridem do tega, da bi bil paket TOP verjetno še najboljša (cenovna) opcija. Trenutno je oseba na predplačniškem izimobilu, ni nek hud uporabnik, ampak poraba precej niha (enkrat 5€ kartica drži 2 meseca, drugič 1 teden, tretjič spet drugače). Je kje kak haklc (uporabljalo se bo samo za klice, brez sporočil in prenosa podatkov)? Oz. kakšna druga boljša opcija?
Na izimobilu imaš tudi paket (ne vem kako se mu reče) za 6,90 EUR, kjer imaš 600 minut, 600 SMS in 600 MB podatkov. To sem jaz nabavil mojim, ki so prej imeli predplačniški izimobil. Super opcija zame.
U, moja napaka. Za ta denar dobiš 150 minut, 150 SMS in 150 MB.