Novo pri T2 III.

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
TV2go je OTT aplikacija operaterja T-2, ki je v prvih dneh avgusta 2018 dobila cel kup novosti. Poleg nekoliko prenovljenega vmesnika, bodo uporabniki najverjetneje najbolj veseli možnosti izbire med originalnim ali prevedenim naslovom ter možnosti pomanjšanja predvajalnika in nadaljnjo uporabo telefona s predvajalnikom v kotu.

t2-tv2go-izbira-jezika-naslova-FB.png











Avgustovske novosti na mobilne naprave Android in iOS prinaša različica aplikacije 7.2.0, ki pa hkrati dviguje minimalno zahtevano različico operacijskega sistema Android. Do zdaj je bila minimalna zahtevana različica 4.0.3, sedaj pa je zaradi uporabe novega predvajalnika 4.1 Jelly Bean (API 16+).

t2-tv2go-pomanjsan-predvajalnik-m.png


Kakšne so novosti?
Če začnemo pri predvajalniku. T-2 je pri tej različici pri TV2go začel uporabljati nov video predvajalnik, ki prinaša hitrejše preskakovanje in menjavo programov. Hkrati nov predvajalnik omogoča skrčenje. To pomeni, da se predvajalnik pomanjša in skrči v enega od kotov (privzet je spodnji desni kot, a ga lahko prestavimo v kateri drugi kot). Nato pa lahko aplikacijo TV2go uporabljamo normalno, a z odprtim predvajalnikom.

t2-tv2go-pomanjsan-predvajalnik.png


Če pa med nastavitvami (Nastavitve) obkljukamo »Predvajanje v ozadju« se pri izhodu iz aplikacije pomanjšan video predvajalnik ne bo ugasnil, ampak bo nadaljeval s predvajanjem videa. Tako lahko video gledamo naprej, a hkrati tudi uporabljamo vse ostale funkcije in aplikacije na telefonu.

t2-tv2go-predvajanje-v-ozadju-m.png


Druga večja novost je možnost izbire med originalnim in prevedenim naslovom. To je ena izmed funkcij, ki so si jo predvsem tisti bolj zagreti gledalci filmov in serij že dolgo želeli. Za izbiro jezika je potrebno v stranski orodni vrstici (poteg proti desni ali klik na »hamburger« gumb) izbrati uporabnika, ki je trenutno izbran v TV2go aplikaciji in nato klikniti »Jezik vsebin«.

t2-tv2go-izbira-jezika-naslova-m1.png


Ponujene so tri možnosti nastavitve naslovov glede na sklop vsebin »Domači programi«, »Tuji programi« in »Videoteka«. Privzeto je nastavljen preveden naslov, za vsakega od sklopov pa je možno izbrati izvirni naslov. To pomeni, da npr. lahko izvirni naslov izberete tudi zgolj za tuje televizijske programe.

t2-tv2go-4k-vmesnik-m.png


Z novo različico aplikacije so programi v 4K ločljivosti označeni v posebni kategorij. Uporabniški vmesnik je nekoliko spremenjen. To se predvsem opazi pri pregledu programskega vodiča (EPG) za posamezni program. V snemalniku je ob vsakem posnetku sedaj dodana tudi količina, ki jo datoteka zaseda v Horizontu. Vsebina v »Videoteka« pa ima sedaj pod sklopom Kategorija dopisano v kateri video knjižnici se določena vsebina nahaja (npr. Pickbox).

t2-tv2go-videoteka-m.png





Več na: http://www.blog.uporabnastran.si/20...nasa-se-cel-kup-drugih-novosti/#ixzz5NWHq8dns
Follow us: @uporabnastran on Twitter | uporabnastran on Facebook
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Imata ga Telekom in Telemach. Nimata ga pa A1 in T-2. Sicer pa primerjaš jabolka in hruške. Za pridobivanje programskih pravic in dodajanje programov v shemo so zadolženi drugi ljudje kot pa za razvoj aplikacije. Hočeš reči, da naj slednji gledajo v luft, dokler prvi ne opravijo svojega dela?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Nič novega ne prinašajo z temi aplikacijami. TV lahk gledaš isto kot na aplikaciji pred leti. Finance in napor, ter sredstva bi lahko drugam vlagali.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Verjemi, da če ne bi vlagali v razvoj aplikacij, sedaj na novih telefonih ne bi več mogel gledati TV-ja kot pred leti. Stvari gredo tako hitro naprej, da prej ali slej postanejo nekompatibilne. Prav tako pa je tudi precej ljudi, ki so veseli dodatnih bonbončkov, ki jih prinašajo nove verzije aplikacij.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Se je še komu zgodilo da mu je T2 začel sam od sebe zaračunavati naročnino na TV programe? Moji mami (78 let) so izstavili račun na katerem je naročena na skorej vse kar obstaja... Pink, Ruski programi, Hustler :) ...

Seveda bo račun reklamirala...
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Da ni tvoja mama pomotoma, ko je šla čez zaklenjene programe, potrdila nakup teh dodatnih programov? Pri ljudeh take starosti je vse možno.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Nemogoče. Se vleče od dneva ko sva na T2 urejala njeno naročnina v njihovi pisarni. Za prvi mesec ni ugotovila, je bilo samo 8 dni. Za julij je pa naneslo in je videla. Nekaj imajo zjeban sistem. Meni so zaračunali 18 EUR za porabo podatkov v EU, čeprav je bila na računu navedana cifra manjša od meje za tisti mesec. In potem so bili zelo aroganti in mi priznali samo 4 eur dobropisa in zapisali, da je za njih s tem postopek zaključen. Ko sem se obrniln na APEK so bili pa potem čisto prijazni in priznali še ostalo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Tukaj je potrebno biti pazljiv. velikokrat novemu naročniku vklopijo vse opcije za neko promo obdobje, po poteku jih pa moraš pa sam odjavit, drugače se avtomatsko podaljšajo in zaračunavajo.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Tukaj je potrebno biti pazljiv. velikokrat novemu naročniku vklopijo vse opcije za neko promo obdobje, po poteku jih pa moraš pa sam odjavit, drugače se avtomatsko podaljšajo in zaračunavajo.

Ja, meni so tudi vklopili vse opcije prejšnji mesec, ko smo presedlali k T-2.

Na helpdesku so mi rekli, da se avtomatsko odjavi po preteku, bomo videli sedaj, če se bo res...

Evo še copypaste odgovora:

Spoštovani,
zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo. Ob pregledu vašega naročniškega razmerja sem opazila, da imate vključene promocijske programske pakete, ki se vklopijo za obdobje 1 meseca brezplačno - vklopili so se na dan priklopa naših storitev.
Po omenjenem obdobju se bodo promocijski paketi samodejno izklopili, tako da za vas ne bodo nastali nobeni dodatni stroški.
Če se pojavijo dodatna vprašanja ali nejasnosti nas obvestite. Z veseljem vam bomo pomagali.
Vabimo vas, da izpolnite anketni vprašalnik in s tem pripomorete k izboljšanju naše delovne učinkovitosti. Hvala vam.
S prijetnimi pozdravi,
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Ja, meni so tudi vklopili vse opcije prejšnji mesec, ko smo presedlali k T-2.

Na helpdesku so mi rekli, da se avtomatsko odjavi po preteku, bomo videli sedaj, če se bo res...

Evo še copypaste odgovora:

Spoštovani,
zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo. Ob pregledu vašega naročniškega razmerja sem opazila, da imate vključene promocijske programske pakete, ki se vklopijo za obdobje 1 meseca brezplačno - vklopili so se na dan priklopa naših storitev.
Po omenjenem obdobju se bodo promocijski paketi samodejno izklopili, tako da za vas ne bodo nastali nobeni dodatni stroški.
Če se pojavijo dodatna vprašanja ali nejasnosti nas obvestite. Z veseljem vam bomo pomagali.
Vabimo vas, da izpolnite anketni vprašalnik in s tem pripomorete k izboljšanju naše delovne učinkovitosti. Hvala vam.
S prijetnimi pozdravi,

Morda gre za isto. Na računu so sicer zavedeni potem pa je en velik popust naštet. Bomo videli.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Še vseeno boljše kot npr. pri TS-ju, kjer kljub, če bi ponovno vzeli vezavo za 2 leti ne bi dobili nobene ugodnosti...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Na primer?

Nimam nobene vezave, to kar preko spleta ponujajo za 2 leti se vezati pa tudi brez veze...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Na primer časovni zamik 2 leti zastonj, višjo programsko shemo za ceno nižje, mislim da za eno leto, pa še mi je našteval. Pokliči na info, pa ti bodo povedali s čim največ prišparaš.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Sišal sem tudi, da tudi obstoječim naročnikom ob vezavi na recimo oranžni diamant HBO dajo 40% popusta za eno leto ravno tako kot novim.

Če je tako je super, pri telekomu ni bilo nikoli nič...