Novo pri Si.mobilu XIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
S6 kot Japka ali Korejec? Korejec sodelavcu na Telekomovem omrežju povzroča podobne težave in ga mora rebootati vsake toliko časa.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Galaxy S6.

Probal sem ga že rebootati, vzel ven sim in spucal kontakte,...

Ampak sem ziher, da ni problem v mojem ceglu ampak v omrežju. Če bi bil problem moj cegu potem bi zajebavalo samo mene, tako pa se to dogaja večim, strankam, ki pridejo naključno, pa tudi recimo moji mami, ki ima še en star ericson, ki ni niti 4g. In vsi smo to opazili približno v enakem obdobju.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
To, da mi javi, da ni registriran v omrežje, se mi dogaja samo na eni lokaciji.
To, da med pogovorm izgublja signal, oz se sogovornika skoraj ne da razumet in podobno, pa na različnih lokacijah. Ampak to se je začelo cca nevem 2 meseca nazaj. In tudi drugi mi večrat rečejo, ko zveza pade in se potem spet slišimo, da če sem na simobilu, ker imajo tudi oni zadnje čase probleme s simobilom. Nevem, a so kej čarali na opremi al kaj?
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Verjetno je naslednje, kar ti bodo rekli, da je s tvojo lokacijo kaj narobe in da je to samo izjema... Ampak precej žalostno za firmo, ki se hvali, da ima najboljše omrežje.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Enako. Bežigrad. Pri daljših pogovorih najprej "robotski glas", nato tišina. Prekine pa ne, moraš sam in še enkrat poklicati.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik _BANDIT_ pravi:
To, da mi javi, da ni registriran v omrežje, se mi dogaja samo na eni lokaciji.
To, da med pogovorm izgublja signal, oz se sogovornika skoraj ne da razumet in podobno, pa na različnih lokacijah. Ampak to se je začelo cca nevem 2 meseca nazaj. In tudi drugi mi večrat rečejo, ko zveza pade in se potem spet slišimo, da če sem na simobilu, ker imajo tudi oni zadnje čase probleme s simobilom. Nevem, a so kej čarali na opremi al kaj?

na ZS mi daj svoje podatke, kaj in kdaj se ti dogaja pa probam ugotoviti kaj se da storiti,..
lpb
 

Thomas

Pripravnik
14. avg 2014
39
0
6
Mam paket Silvester s tistimi 10 EUR porabe v EU mesečno, zdaj pa me zanimata dve stvari, če zna kdo pojasnit prosim:

1. 10 EUR je poraba v tekočem mesecu ali obračunskem obdobju?

2. Dobil sem SMS, da se s 30.04. ukinja ta limit porabe in kot po murphyu bom ravno od 29.4.-01.05. v Franciji, kaj moram narediti, da me tisti zadnji dan gostovanja (predvsem prenos podatkov) ne bo stal celo premoženje? Obdržati ta limit, mogoče vklopiti tisto drugo EU opcijo za 2,99 EUR na dan?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.547
5.528
113
Sprememba pogojev delovanja paketov ULTIMATIVNI, SILVESTER, 2. SIM in SIM za souporabo

Poslovni in rezidenčni paketi ULTIMATIVNI, SILVESTER, 2. SIM ter SIM za souporabo se spreminjajo in sicer se z uvedbo EU regulacije s 30.04.2016 ukinja tudi omejitev zgornjega zneska uporabe v EU gostovanju. Stranke na teh paketih bodo imele možnost naknadnega vklopa pogojev, kot so veljali pred izvedbo EU regulacije. S tem si bodo vključile predhodne cene storitev v EU gostovanju kot tudi omejitev zneska porabe v EU gostovanju na 10 EUR.

Uporabniki zgoraj navedenih paketov, ki želijo obdržati trenutne pogoje uporabe v EU (skupaj z omejitvijo zneska na 10 EUR) lahko med 05.04.2016 in 28.04.2016 pošljejo SMS sporočilo s ključno besedo EU10 na številko 030 400 407.
Po 30.4.2016 bo možno naknadno vključiti ali izključiti trenutne pogoje z omejitvijo zneska preko prodajnih mest in klicnega centra na številki 040 40 40 40. Dovoljen bo en vklop ali izklop v obračunskem obdobju.


Lahko obdržiš, vendar potem veljajo dražje / dosedanje cene. V tabeli imaš primerjavo, kdaj se izplača.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.024
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Thomas pravi:
Mam paket Silvester s tistimi 10 EUR porabe v EU mesečno, zdaj pa me zanimata dve stvari, če zna kdo pojasnit prosim:

1. 10 EUR je poraba v tekočem mesecu ali obračunskem obdobju?

2. Dobil sem SMS, da se s 30.04. ukinja ta limit porabe in kot po murphyu bom ravno od 29.4.-01.05. v Franciji, kaj moram narediti, da me tisti zadnji dan gostovanja (predvsem prenos podatkov) ne bo stal celo premoženje? Obdržati ta limit, mogoče vklopiti tisto drugo EU opcijo za 2,99 EUR na dan?

V obračunskem obdobju.

V istem sms-ju ti piše kaj moraš narediti če želiš obdržati opcijo za 10eur.
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik Desty pravi:
Super, 9. aprila sem podpisal aneks za 24 mescev za Orto Elastik s 5GB prenosa podatkov. Zdaj pa je ven prišel tale Orto Tripster z 8GB za isto ceno. Imam sploh kakšno možnost, da (ugodno) presedlam na Tripsterja?

Neke ugodne varjante ni, kar je ravno point. Novi paketi so očitno samo še z vezavo, tako da potem naslednji dve leti, ko prihajajo spet novi paketi, ne moreš na ugodnejši paket oziroma moreš plačat kazen, ker so tudi ti paketi spet samo z vezavo.

Je pa zanimivo, kako se računa "delež" ugodnosti, ki ga moreš odplačati. Pri telefonu je dokaj enostavno, ker dobiš telefon X € ceneje in potem vsak mesec odplačaš sorazmerni delež. Za ta popust pri naročnini, pa mi ni bilo najbolj jasno. Nazadnje tu nisem prišel do odgovora, sedaj pa gledam pri punci, ki je ravno ta mesec menjala na Orto Elastik (ravno preden je prišel Tripster+
uf-1.gif

Točno to, popust v končni fazi ni bil izkoriščen še niti enkrat, a prekinitev oz. "vrnitev prejete ugodnosti" stane 35EUR. Kje je tu logika, res ne vem.
frown-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.352
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Desty pravi:


Točno to, popust v končni fazi ni bil izkoriščen še niti enkrat, a prekinitev oz. "vrnitev prejete ugodnosti" stane 35EUR. Kje je tu logika, res ne vem.
frown-1.gif

Saj to je nekako logicno... Drugace pa aneks ne bi imel nobenega smisla... Popust si dobil na podlagi "dogovora" da bos 24 mesecev ostal na tem paketu. Ce prej prekines, je pac treba placati pogodbeno kazen...

Res pa je, da bi lahko v takem primeru, ko je bila pogodba ravno dobro sklenjena, lahko naredili izjemo in aneks orenesli na nov paket... Ze zavoljo dobrega odnosa...
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
KSZ
Menda v poslovalnicah pravjo, da če si vezan, potem ne poreš predčasno prekint zaradi sprememb SPP na podlagi 129 člena o ZeKOM...
Ni glih fer to...
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.960
321
83
www.svetidej.com
Lahko.

V tem primeru odplačaš le aneks.

Ostali stroški kot je naprimer strošek prekinitev naročniškega razmerja pa se ne plača.

Pri Telemachu je še ta fora. Če ne preneseš številke in ukineš številko:
- navadna prekinitev: pred 20 dnevom v mesecu se prekine številka konec meseca, po 20. pa šele konec naslednjega meseca (tudi plačaš celotno naročnine za naslednji mesec)
- po 129 členu: SIM kartica se ukine takoj, tudi naročnina je sorazmerna glede na prekinitev.
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Ja, Telemach je to od Tušmobila obržal. Upam, da ukine.
Za odplačilo morebitnih ugodnosti iz Aneksa mi je jasno, a so v BTCju zatrjevali, da to ne gre. SIcer je res vezava samo do 6.6. kot dodatni prenos podatkov (telefon ni), zato se bo prekinlo.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Danes imel prvič pri Simobilu izpad ( ni bilo omrežja) kake pol ure. Ka naj rečem. V enem letu prvi izpad za mene. Se mi že počas kolca po Telemachu, ko se to dnevno dogaja :D :D :D
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.616
97
48
Citat:
Uporabnik ClAy pravi:
Danes imel prvič pri Simobilu izpad ( ni bilo omrežja) kake pol ure. Ka naj rečem. V enem letu prvi izpad za mene. Se mi že počas kolca po Telemachu, ko se to dnevno dogaja :D :D :D

Saj je blo najavljeno...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.