Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Naj gre Mobitel v [censored]. Stari Ðabest mi je bil idealen, saj pokurim več kot 500mb prenosa, kličem pa ne tako zelo veliko. Pri njih sem že več kot 11 let in zmeraj sem tega operaterja priporočal tudi drugim. Zdaj pa... eh, jebeš, očitno bo treba drugam. A je mogoče kdo že naštudiral kakšne pametne alternative staremu đabestu?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik Daniel pravi:
Pod cenikom za Mobilni Internet...

Naročniški paketi Povezani in Itak Džabest že vključujejo določene zakupljene količine podatkov, ki jih je z brskanjem po spletu težko preseči.

Pa ja.


HA HA HA so smešni!!!
hysterical-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik matix pravi:
A je mogoče kdo že naštudiral kakšne pametne alternative staremu đabestu?

Ja, ali simobilov paket 15€ (zaenkrat): ORTO U NULO (10€) + opcija mobilni (5€).
- 1001 min v lastnem omrežju,
- 201 min v tuja omrežja,
- 1001 SMS, 1001 MMS,
- 100mb podatkov.

Ali pa tušmobil vesolje: Mesečna naročnina 20,10 € (s popustom le 15 eurov):
- 2010 minut (iz tmb omrežja na tušmobil številke)
+ 210 minut klicev V VSA SLO OMREŽJA (iz katerega koli omrežja na katere koli številke znotraj slo)
2010 SMS (iz tmb omrežja na katere koli številke znotraj slo)
2010MB GPRS/UMTS (iz tmb omrežja).

poleg tega, če ne rabiš aparata in ti tvoj sedanji zadostuje lahko pri tušu vzameš 25% popust na naročnino vesolje in te tako pride paket 15 eurov na mesec, imaš pa res veliko vključenega. to opcijo bom jaz naredil, prenesel številko iz mobitela (džabest) na tušmobil in vzel popust... osebno imam še eno številko na tušu paket t35 in nikoli nisem imel težav z omrežjem kot nekateri, ki napihujejo zadevo, pa še UMTS prenos podatkov imajo...

meni osebno pride v poštev vesolje... na simobil pa ne grem ker dobiš samo 100mb prenosa podatkov...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.194
2.561
113
Zanimiva je tudi primerjava v cenah interneta na predplačniških paketih med Mobitelom in Hrvaškim T-mobile.

Za primerjavo

Mobitel


Mobi Internet S 15 MB 5,00 € 30 dni
Mobi Internet M 100 MB 10,00 € 30 dni

T mobile

web'n'walk S 20 MB 15 HRK (2,08 EUR) 30 dni
web'n'walk M 100 MB 20 HRK (2,78 EUR) 30 dni


Pa ne da imamo v Sloveniji toliko večji standard.
 
Nazadnje urejeno:

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Ni blo govora da bo nek paket za smart phone ? Jaz ga nikjer ne vidim
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
o moj bog!! a je mobitel normalen??

jaz imam itak džabest paket in sedaj bom imel 4 eure dražje na mesec + 900mb manj???? a so resni??

sedaj sem klical na mobitelov center in imam 2 opciji:

1. da plačam pogodbeno kazen če želim prekiniti NR (ker imam še 8 mesecev vezave pri njih)
2. da jim vrnem moj telefon, katerega sem kupil v paketi džabest in mi ni treba plačati kazni

WTF??

19 eurov na mesec?? - raje dodam še 1,10 eura in grem na tušmobil, kjer dobim vesolje paket:

* Mesečna naročnina 20,10 €
* 2010 minut na tušmobilove številke
* + 210 minut klicev V VSA SLO OMREŽJA
* 2010 SMS
* 2010MB GPRS/UMTS (na tušmobil omrežju)

Haloo!!! Kako si upajo??

A ni tako, da če se cene paketa spremenijo in da če imaš vezavo še pri mobitelu, da lahko prekineš brez kazni?? Ker so mi v klicnem centru rekli da ni tako in da morem plačat kazen kljub temu, da so povišali cene.

a ti veš, da imaš tiste ugodonosti pri tušu na tušmobilovem omrežju? čim ko maš m@ plačuješ prenos in vse ostalo??
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Citat:
Uporabnik xXx pravi:
Ni blo govora da bo nek paket za smart phone ? Jaz ga nikjer ne vidim

tisto smo se samo menili kaj bi bilo dobro uvesti, ne pa da bo prišel ta paket. preberi kaj piše v postu ne na pamet pisat.
smile-1.gif
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
o moj bog!! a je mobitel normalen??

jaz imam itak džabest paket in sedaj bom imel 4 eure dražje na mesec + 900mb manj???? a so resni??

sedaj sem klical na mobitelov center in imam 2 opciji:

1. da plačam pogodbeno kazen če želim prekiniti NR (ker imam še 8 mesecev vezave pri njih)
2. da jim vrnem moj telefon, katerega sem kupil v paketi džabest in mi ni treba plačati kazni

WTF??

19 eurov na mesec?? - raje dodam še 1,10 eura in grem na tušmobil, kjer dobim vesolje paket:

* Mesečna naročnina 20,10 €
* 2010 minut na tušmobilove številke
* + 210 minut klicev V VSA SLO OMREŽJA
* 2010 SMS
* 2010MB GPRS/UMTS (na tušmobil omrežju)

Haloo!!! Kako si upajo??

A ni tako, da če se cene paketa spremenijo in da če imaš vezavo še pri mobitelu, da lahko prekineš brez kazni?? Ker so mi v klicnem centru rekli da ni tako in da morem plačat kazen kljub temu, da so povišali cene.

a ti veš, da imaš tiste ugodonosti pri tušu na tušmobilovem omrežju? čim ko maš m@ plačuješ prenos in vse ostalo??

Daj si prosim poglej zemljevid pokritosti s tušmobilovim signalom ..... KLIK. Skoraj ga več ni junaka, ki bi brezpogojno rabil nacionalni roaming pri mobitelu ....
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Ja temu ne oporekam ... Ampak kot rečeno EDGE za normalen surfing po netu popolnoma zadostuje, dokler tebi izteče vezava na m@ bo pa tudi UMTS na 900Mz
cheer.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.514
290
83
ja dober kolk pa je mel mobitel na začetku pokrito s UMTS ko je štartal..ne velik tko da nehaj klobasat...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
rocky9: ja vem ja, da to velja iz TMB signala, sej sem rekel, da nimam težav z njihovim signalom, zato pa pride to pri meni v poštev.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.514
290
83
jst sem zadovoljen s tušmobil-om kolk pa rabim umts je čist zadovoljivo...a sam EDGE pri tušu deluje tut odlično se da primerjat s umts-om res da je edge počasnejši od umts-a...
wink-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.518
10.079
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik tsunami pravi:
Da spomnim nekatere na moje "pametovanje" pred dvemi meseci:

Citat:
Mobitel ima definitivno izgubo z Itak Džabest paketom. Zakaj ima Tušmobil identičen paket (Vesolje), a dražji 5 €, je preprosto dognati. Pri paketih z zakupljenimi količinami ima operater dobiček, če naročniki teh količin ne izrabijo dobro. Itak Džabest je lepilo za "mularijo", kakšne navade ima "mularija" pa ni treba pametovati. Veliko surfanja, veliko SMS-ov, veliko klicev. Se pravi svoj paket izrabijo do maksimuma. Ekvivalent Itak Džabestu je Tuševo Vesolje, ki pa je dražje in ni zanimivo za "mularijo" je pa zato zanimivo za folk od 31. leta naprej. Kakšne navade pa ima ta populacija, ki si je po večini že ustvarila družine. Vse se bolj bazira na klicih, ostale storitve pa so bistveno manj izrabljene. Mobitelove alternative v paketih 22, 33 in 44 pa niso primerljive, ker imajo premalo minutaže v ostala omrežja. Odkar je možen prenos številk, se več ne ve pri katerem operaterju je posamezna številka.

pa recimo reakcija mosseera

Citat:
Tale tvoja argumentacija je totalno za lase privlečena. Primerjaš neke stvari, ki med sabo niso primerljive in vlečeš neke lovske zaključke. V resnici je stvar taka, da dokler ne poznamo mejnega stroška za minuto pogovora pri obsegu npr. 1000 minut (za domače in tuje omrežje), pa mejnega stroška za 1 sms oz. mms, spet pri npr. 1000 sms-ih oz. mms-ih, in dokler ne poznamo mejnega stroška 1 KB prenosa podatkov pri skupnem obsegu 1 GB, ne moremo ničesar konkretnega sklepati o stroških Mobitela. Dokler dejanskih stroškov ne poznamo, prav tako prihodkov, pa ne moremo ničesar reči o izgubah in o stroškovni naravnanosti paketa.

Očitno lovske, le niso bile tako lovske.
wink-1.gif

Kaj češ, kot mnogi tu gor sem se tudi jaz danes zbudil s prstom tam, kamor še sonce ne posije.
jezen.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.841
732
113
www.jernej.org
Citat:
Uporabnik igors24 pravi:
Ja temu ne oporekam ... Ampak kot rečeno EDGE za normalen surfing po netu popolnoma zadostuje, dokler tebi izteče vezava na m@ bo pa tudi UMTS na 900Mz
cheer.gif
Če smo že pri tem, si lahko tudi pri mobitelu izklopimo UMTS na telefonih in bo tistih 100Mb čez glavo dovolj za EDGE.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Če kdo rabi kupon za brezplačno priključnino pri TM mi lahko piše na tadej.ropret at gmail.com :=)
 
Nazadnje uredil moderator:
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.