Novo pri Izimobilu

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Piši poslancem v EU parlament, da ti pripada in to zastojn. :p

Glede na to, koliko prihodkov je v izpadu pri operaterjih, počasi ne dvomim, da se bodo nekateri začeli posluževat sto in enega trika, kako prišparat kak cent.
Od kodekov na omrežju, da na eno bazno stlačijo čim več pogovorov, do najcenejših VoIP rešitev za medomrežno povezovanje.
Če si klical na slovenske cifre, bo verjetno slednje.

(Prej navedenemu Windu so prihodki na letni ravni 2017q1-2018q1 padli za 9%).
Hvala za razlago, ki me niti najmanj ne zanima.
Smo namreč v temi o Izimobilu in me zanimajo izkušnje drugih uporabnikov IZIMOBILA pri roamingu, po možnosti sveže. Ker sam do sedaj namreč nisem imel teh težav.
Ker če bo to postal standard tudi za druge države, potem je zame to dovolj velik razlog, da zamenjam operaterja. Seveda, če pri drugih zadeva štima.

PS: Prihodki so nepomembni, pomemben je dobiček. Verjetno cene zaključevanja klicev ob uveljavitvi direktive niso ostale iste, a ne? Ampak to je nepomembno, važni so le izgovori za to, da uporabniku zagotoviš neuporabno storitev. Dobesedno neuporabno, ker nisem razumel sogovornika.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Saj problem je ravno v tem, ker so veleprodajne cene padle.
To je tako, kot da bi tebi država zapovedala, da svoje storitve po novem prodajaj za 4 krat nižjo ceno.
Dvomim, da bi še zavzeto delal.

Enako Wind več ne dela zavzeto in uporablja sto in en trik za zniževanje stroškov, ostali ze mu pa pridružujejo.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Saj problem je ravno v tem, ker so veleprodajne cene padle.
To je tako, kot da bi tebi država zapovedala, da svoje storitve po novem prodajaj za 4 krat nižjo ceno.
Dvomim, da bi še zavzeto delal.

Enako Wind več ne dela zavzeto in uporablja sto in en trik za zniževanje stroškov, ostali ze mu pa pridružujejo.

ne ni tako - dejansko niti blizu.
Ker zraven tega, da mores prodajat ceneje tudi kupis ceneje...
In ker prodajas ceneje ljudje po novem klicejo vec v tujini in ne sparajo vec, posledicno imas vec prometa.
V koncni fazi vprasanje, ce bodo operaterji kaj v minusu...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
ne ni tako - dejansko niti blizu.
Ker zraven tega, da mores prodajat ceneje tudi kupis ceneje...
In ker prodajas ceneje ljudje po novem klicejo vec v tujini in ne sparajo vec, posledicno imas vec prometa.
V koncni fazi vprasanje, ce bodo operaterji kaj v minusu...


Ampak te klice in uporabo v tujini morajo operaterji vseeno placati ... ceprav se zdi, da je za uporabnika zastonj oz. se crpa iz zakupljenih kolicin ... resda precej manj, kot vcasih.. ampak vseeno... In nasi operaterji imajo vec takih uporabnikov, ki telefonirajo v tujini, kot pa tujih uproabnikov, ki bi storitve uporabljali pri nas ...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
To pa lahko nasloviš na ministrstvo za turizem.

Sicer se pa baje otepamo turistov, ti pa take kvasiš.

Po drugi strani pa kdo vam je pištolo na glavo držal da ste dali pakete ven z 30 in več GB prometa.
V Nemčiji še vedno tržijo pakete z 3GB za 10 do 15 evrov in ljudje se še vedno po wifijih šlepajo.

Taki konkretni paketi so pa tudi na voljo samo za 50 do 80 Eur na mesec, pri nas bi pa vsak študent imel za eno pivo v gostilni 20 GB na mesec.

Poleg tega pa so zaradi te politike tudi storitve slabe ker Lte več nikamor ne gre.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Ampak te klice in uporabo v tujini morajo operaterji vseeno placati ... ceprav se zdi, da je za uporabnika zastonj oz. se crpa iz zakupljenih kolicin ... resda precej manj, kot vcasih.. ampak vseeno... In nasi operaterji imajo vec takih uporabnikov, ki telefonirajo v tujini, kot pa tujih uproabnikov, ki bi storitve uporabljali pri nas ...

seveda morajo placati - vendar manj kot v preteklosti. Se pravi vprasanje je edino kaksna je razlika ko pomnozis nizjo ceno in vecjo kolicino glede na preteklost.
Pa tudi z drugim delom ne vem, ce se ravno strinjam. Imeli smo 5m turistov v 2017, zasebnih potovanj pa 4,3m + 0,5m poslovnih
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
seveda morajo placati - vendar manj kot v preteklosti. Se pravi vprasanje je edino kaksna je razlika ko pomnozis nizjo ceno in vecjo kolicino glede na preteklost.
Pa tudi z drugim delom ne vem, ce se ravno strinjam. Imeli smo 5m turistov v 2017, zasebnih potovanj pa 4,3m + 0,5m poslovnih

Mogoce res... samo kot je ze napisano... nimajo vsi taksnih kolicin vkljucenih za "malo denarja" ... Ne zagovarjam operaterjev... in meni osebno se zdi sedanji nacin kot uproabniku odlicen ... Ko grem v tujino, ni treba isktai lokalne resitve za uporabo mobilnih storitev ... :) ... Se vedno se mi po predalu valjajo stare nedelujoce tuje SIM kartice (za Hrvasko, Italijo, Avstrijo, Spanijo ... ) :) ...
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Mogoce res... samo kot je ze napisano... nimajo vsi taksnih kolicin vkljucenih za "malo denarja" ... Ne zagovarjam operaterjev... in meni osebno se zdi sedanji nacin kot uproabniku odlicen ... Ko grem v tujino, ni treba isktai lokalne resitve za uporabo mobilnih storitev ... :) ... Se vedno se mi po predalu valjajo stare nedelujoce tuje SIM kartice (za Hrvasko, Italijo, Avstrijo, Spanijo ... ) :) ...

tale nacin je bomba - sem gledal sedaj pakete v Avstriji in sem bil sokiran :D
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Ja letos tujci na cro-plažah že skoraj vsi v rokah držijo telefone in veselo srfajo, kar je prejšnja leta bilo bolj izjema kot pravilo, tako da bo na koncu operaterje kar drago stalo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ja letos tujci na cro-plažah že skoraj vsi v rokah držijo telefone in veselo srfajo, kar je prejšnja leta bilo bolj izjema kot pravilo, tako da bo na koncu operaterje kar drago stalo.

Ljudi pa res ne razumem več.
Zakaj bi sploh šel na morje, če bi tam cel dan držal v roki telefon in buljil vanj saj to lahko počnem doma?????

Ko pridem domačim sporočim, da sem v redu prišel in potem vsake par dni kak sms, da vidijo, da je vse v redu, pa prijateljem kakšno slikco in to je vse za kar na morju rabim telefon-no pa ene petkrat na dan pogledam nanj, da vidim koliko je ura, pa kaj lepega slikam.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
seveda morajo placati - vendar manj kot v preteklosti. Se pravi vprasanje je edino kaksna je razlika ko pomnozis nizjo ceno in vecjo kolicino glede na preteklost.
Pa tudi z drugim delom ne vem, ce se ravno strinjam. Imeli smo 5m turistov v 2017, zasebnih potovanj pa 4,3m + 0,5m poslovnih
Stane že manj, ampak dokler jim direktiva nalaga, da so ti dolžni zagotoviti min. 2x toliko prenosa podatkov, kot ga sicer po regulirani medoperaterski ceni dobijo za ceno tvojega paketa (razen če bi že v osnovi imel manj), in zraven še vse klice, SMSe, itd. nekih bajnih zaslužkov tu pač ni, sploh za operaterje, kjer več ljudi gostuje po EU, kot pa tujcev gostuje pri njih. Meni je sicer super in se ne pritožujem, ampak dejstvo je, da se bo vse skupaj nekje poznalo oziroma se že pozna.

V Grčiji se tudi kar pozna (pre)obremenitev omrežja, vsaj na nekaterih delih, ampak se ne čudim, če lahko jaz v gostovanju porabim več prenosa podatkom s paketom, ki me pri nas košta 13€, kot pa Grk v svojem domačem omrežju s paketom za 100€/mesec. Vrjamem pa tudi, da njihovega operaterja ne boli ravno, če bi Grk ves ta prenos porabil nekje v gostovanju, ker pri takšni ceni paketa zadevo komot pokrijejo, pri naših cenah pa je zgodba malo drugačna.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Izimobil v ITA meni ponekod daje le 3 in Vodafone vedno na voljo. Sicer mi ponekod napise forbidden za ostala omrezja. Nisem pa točno spremljal kje in koga. Mogoče so le ob meji zaklenili TIM, pa še koga.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
Izimesec paket velja do 7-mega v mesecu, avtomatsko polnitev preko pay365 je v 8-mega v mesecu.
Kako rešiti problem čimbolj elegantno ?