Novo pri HoT mobil

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Hočem sprobat 5G na HoT-u, bazna postaja A1 omogoča 5G, deluje samo 4G, med iskanjem omrežij, čeprav je omrežni način 5G prednostno, najde vsa omrežja samo 4G, tudi če se bazni postaji postavim "pred nos", V NetMonsterju piše 5G NSA Disconnected in za Telemach in za ta HoT...

V čem je poanta?

Aja, aparat je čisto nov Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
A mislijo na HOT kej postimat MMSe na iphonih?

Pa se eno vprasanje… A vam pri prehodu meje normalno deluje Hot? Sam imam vedno probleme (al ne delajo mobilci, al sploh ni signala…) pa imam v nastavitvah avtomatsko izbiro operaterja…
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Hočem sprobat 5G na HoT-u, bazna postaja A1 omogoča 5G, deluje samo 4G, med iskanjem omrežij, čeprav je omrežni način 5G prednostno, najde vsa omrežja samo 4G, tudi če se bazni postaji postavim "pred nos", V NetMonsterju piše 5G NSA Disconnected in za Telemach in za ta HoT...

V čem je poanta?

Aja, aparat je čisto nov Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G...
Če gledam NetMonster, ko preklopim Network mode na 5G, se neki skuša povezat in sicer najprej napiše 5G NSA 700 Mhz, potem 3500 Mhz, potem pa NSA Disconnected, pa če delam to v hiši, ali na odprtem v bližini bazne postaje...

V razlagi piše Connection failed, not restricted by a carrier...

Čudno vse skupaj
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
A mislijo na HOT kej postimat MMSe na iphonih?

Pa se eno vprasanje… A vam pri prehodu meje normalno deluje Hot? Sam imam vedno probleme (al ne delajo mobilci, al sploh ni signala…) pa imam v nastavitvah avtomatsko izbiro operaterja…
Nobenih težav pri prehodu meje. Tudi jaz imam izbiro na avtomatsko.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Meni tudi tujina vedno delovala brezhibno...

Je še kdo opazu, da jim je neki crknilo pri odzivniku za nedosegljivost pri izključenem aparatu ? Iz nekaterih omrežij je tišina, ponekod ponavlja, zgrešenih klicev pa nameče tudi po 15 pri samo enem klicu...
 
Nazadnje urejeno:

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Nasprotno. Meni se zdi zelo dober, sploh proti T-2 mobilno, ki se mi je je uspelo dokončno znebit pred tednom in obdržati samo njihov fix...

Upam samo, da bo 5G deloval, če že imam zdaj tak aparat...
 
Nazadnje urejeno:

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
A mislijo na HOT kej postimat MMSe na iphonih?

Pa se eno vprasanje… A vam pri prehodu meje normalno deluje Hot? Sam imam vedno probleme (al ne delajo mobilci, al sploh ni signala…) pa imam v nastavitvah avtomatsko izbiro operaterja…

Meni tudi ni delalo po avstriji in sem jih klical za pomoč in so mi poslali prek sms-ja namestitveno datoteko. Ponovni zagon telefona in je začelo delat
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.984
5.208
113
Se pravi, ta ponudnik kolker je pocen, tolk je tud ta en k....

Pri telekomu so na povpraševanje zakaj telefonom iznenada slabo lovi signal odgovorili, da pač je pomlad in da zeleni, tako da...

HoT samo gosti v A1 omrežju. Nimajo lastne infrastrukture. Težave operaterja so njihove težave.