Novo pri HoT mobil

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Citat:
Uporabnik grmek pravi:
Citat:
Uporabnik Nitro pravi:
Enako tudi jaz opažam ta problem s hitrostjo, sedaj se z njim dajem preko njihove mail podpore...enako svetujem tudi drugim ki opažate ta problem. Več nas bo javilo problem bolje bo....

In, ste našli rešitev za ta problem?
Tudi pri meni airplane mode pomaga tako, da iz hitrosti cca 1Mb/s pridem na polnih 20/5 Mb/s, če vmes na hitro vključim in nato izključim airplane mode.
To se dogaja na več različnih lokacijah ob različnih časih dneva.

lp

A pa oni kaj delajo na tem? Mene mineva pritiskat tisti avijon stalno, ker 1x na dan mi ni problema, tako ga pa pritisnem tudi 10x dnevno da dobim človeku prijazno hitrost. Za vse ostalo nimam pripomb.
 

Nitro

Pripravnik
14. feb 2011
53
8
8
Naj bi delali na rešitvi...verjetno ne bo odveč če jim še pišeš/težiš na podporo...

Citat:
Vse težave v zvezi z nihanjem hitrosti smo posredovali A1, ki nam podal sledeči odgovor.

Gre za znano težavo, ki se že odpravlja v navezi s pomočjo partnerjev. Težava je pri prenosu iz 4G na 2 G in nazaj iz 2G na 4Gg. Največkrat se to zgodi, ko uporabnik med uporabo interneta prejme klic in se slednji ponastavi na 2G, ne gre pa tudi nazaj na 4G, kakor je prej bil. Naj se ob težavi ponovi seja (flight mode on in off, letalski način).

Iskreno se vam opravičujemo za nevšečnosti in upamo, da bo problem kmalu rešen.



Z lepimi pozdravi do nadaljnjega,


Vaša HoT ekipa
 
Nazadnje urejeno:

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Citat:
Uporabnik Nitro pravi:
Naj bi delali na rešitvi...verjetno ne bo odveč če jim še pišeš/težiš na podporo...

Kot rečeno ne gre za težavo pri prehodu iz 2G-4G in obratno. Vse to se dogaja izključno v 4G, brez vmesnih tel.klicev in podobno.
Trik je seveda priti do nekoga pravega na A1, ki bi to znal preverit, replicirat in potem delat na odpravi te napake..
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Jaz imam 2 številki, ki jo imata moja starša. Preko aplikacije na mojem telefonu ali na webu pa upravljam obe številki.

Ne rabim od njih telefonov, da spremljam porabo, spreminjam nastavitve, tarife, ... Vse na dosegu roke. Kot portal za upravljanje z naročniškim razmerjem.

Kako si to uredil?
Po navodilih sem dal za obe številki isti e-mail naslov. Sedaj, ko se prijavim s e-mailom vidim samo eno številko (tisto, ki sem jo aktiviral prvo) (ni napaka pri e-mailu, ker sem za obe številki dobil potrdilo na isti email naslov)
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
KSZ. A tiste nastavitve, ko so prišle pri vstavitvi HoT sim-a v aparat pridejo tudi na nov aparat ob prestavitvi sim-a ali pridejo samo enkrat takrat prvič?
 

Nitro

Pripravnik
14. feb 2011
53
8
8
Citat:
Uporabnik grmek pravi:
Citat:
Uporabnik Nitro pravi:
Naj bi delali na rešitvi...verjetno ne bo odveč če jim še pišeš/težiš na podporo...

Kot rečeno ne gre za težavo pri prehodu iz 2G-4G in obratno. Vse to se dogaja izključno v 4G, brez vmesnih tel.klicev in podobno.
Trik je seveda priti do nekoga pravega na A1, ki bi to znal preverit, replicirat in potem delat na odpravi te napake..

Potem jim pa to razloži, ker samo pisanje po forumu ponavadi ne pomaga...tudi jaz sem jim kar nekaj časa pošiljal Akos speed teste z različnih lokacij preden sem dobil ta odgovor.
 
Nazadnje urejeno:

Nitro

Pripravnik
14. feb 2011
53
8
8
Citat:
Uporabnik Sokol pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
če ne ti jih sigurno lahko support pošlje

Meni so rekli, da jih ne morejo poslat, ker se to avtomatsko pošlje samo prvič, ko vstaviš kartico.

Meni so poslali nastavitve ko sem klical podporo...avtomatično se verjetno pošlje samo prvič ob aktivaciji kartice
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik johan_blond pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Jaz imam 2 številki, ki jo imata moja starša. Preko aplikacije na mojem telefonu ali na webu pa upravljam obe številki.

Ne rabim od njih telefonov, da spremljam porabo, spreminjam nastavitve, tarife, ... Vse na dosegu roke. Kot portal za upravljanje z naročniškim razmerjem.

Kako si to uredil?
Po navodilih sem dal za obe številki isti e-mail naslov. Sedaj, ko se prijavim s e-mailom vidim samo eno številko (tisto, ki sem jo aktiviral prvo) (ni napaka pri e-mailu, ker sem za obe številki dobil potrdilo na isti email naslov)
Zgoraj desno menjavaš med uporabniki.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Samo prvič.

Torej rokokuc...
frown-1.gif


Gledam malo nastavitve not po telefonu, in pri mms je neko.geslo, ki ni nikjer napisano dolžine 3 znake???
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
To sem že bral, zato mi je pa čudno...

Edit: Sem dal zdaj SIM v Huaweia iz Xperie pa sem ponovno prejel SMS z nastavitvami... Zanimivo... Odlično vglavnem...

Hecno mi je pa blo, da se je Huawei povezal na net tud z si.mobil nastavitvami normalno...
 
Nazadnje urejeno:

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Huawei Y5 II mi ob prejemu MMSa na HoTu javlja Unsupported object removed pa prilogo fukne vn... MMS lahko pošljem normalno in ga prejemnik tudi normalno prejme... Xperia Z1 compact je tudi s HoT simom sprejela MMS normalno, Huawei tudi normalno s prejšnjim A1 simom, na HoTu pa javi kar sem napisal...
 
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
To sem že bral, zato mi je pa čudno...

Edit: Sem dal zdaj SIM v Huaweia iz Xperie pa sem ponovno prejel SMS z nastavitvami... Zanimivo... Odlično vglavnem...

Hecno mi je pa blo, da se je Huawei povezal na net tud z si.mobil nastavitvami normalno...

Simobilove nastavitve delajo v Sloveniji, v tujini pa ne.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.605
94
48
Kaj pa naj s tistim

Unsupported object (content type image/jpeg) removed

ob prejemu MMS-a na Huawei Y5 II ?

Pošljem normalno, tudi prejemnik dobi normalno...