Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Bah barabe omejile do konca marca
frown-1.gif
bi ziher vzel samo sem v tujini do junija
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Načeloma je Simobil dolžan po istih pogojih/cenah, kot ponuja MVNO bobu ponujati vsem. Načeloma rečem zato, ker to ni ravno pravilo ali zakon, pač pa se o tem odloča na podlagi tega, če gre za "podjetje z večjim tržnim deležem". Pa če bodo te ugodne cene samo začasno se tudi zna izognit kaznim, ker je šlo kao sam za promocijo začasno.

Z stališča uporabnikov pa ja, za marsikoga najugodnejša ponudba;)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
Načeloma je Simobil dolžan po istih pogojih/cenah, kot ponuja MVNO bobu ponujati vsem. Načeloma rečem zato, ker to ni ravno pravilo ali zakon, pač pa se o tem odloča na podlagi tega, če gre za "podjetje z večjim tržnim deležem". Pa če bodo te ugodne cene samo začasno se tudi zna izognit kaznim, ker je šlo kao sam za promocijo začasno.

Z stališča uporabnikov pa ja, za marsikoga najugodnejša ponudba;)

Simobil = BOB
Ne obstaja MVNO Bob
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Da si Si.mobil ne "unicuje" blagovne znamke, ampak fura "low cost / no service" pod znamko Bob se meni ne zdi problematicno, se posebej ker niso MVNO.

Da bi jih Izi in Debitel tozita zaradi tega je na nivoju da Vauxhall tozi Volkswagen, ker Skodi daje svoja podvozja in tehnologijo, ali da Austrian Airlines preko Tyrolean Airlines tozi KLM ker jim odvzemajo business z Transavio.

Res ne vidim problema? Al sem pa mogoce samo jaz cuden?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.963
322
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Da si Si.mobil ne "unicuje" blagovne znamke, ampak fura "low cost / no service" pod znamko Bob se meni ne zdi problematicno, se posebej ker niso MVNO.

Res ne vidim problema? Al sem pa mogoce samo jaz cuden?
Če sta 2 blagovni znamki je stroškovna cena za 1 blagovna znamko drugačna od druge. Če ima operater 2 blagovni znamki, bi v tem primeru moral imeti 2 podjetji.

Si.mobil da boba pod stroškovno ceno (naprimer blagovna znamka ustvari -20 mio € izgube => ne ustvarja dobička (tak operater ne bi obstal na trgu), glavna blagovna znamka pa ustvari 50 mio € dobička in končni dobiček operaterja je 30 mio €. In ker sta blagovni znamki pod enim podjetjem se lahko ustvarja mahinacije.

In kaj se tukaj naredi? Ker noben pravi MVNO (Izimobil, Debitel) ne more več konkurirati kvazi MVNO operaterju te dva propadate. In v tem sledi da ne bo več pravega MVNO operaterja (ampak samo delni MVNO operaterji, ki so izvajalci storitev m@, s! ali tuš).

Če pogledamo AmisMobil. Ves dobiček od paketov gre v roke Si.mobila. Tako bo na trgu le konkurenca Mobitel, SI.mobil in Tušmobil. Delne MVNO operaterje itak držijo v šahu glavni operaterji, MVNO operaterji pa jih sploh ne bo več. Dobro za konkurenco, seveda NE.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ta teorija bo zelo težko vzdržala, saj ne gre za nekaj novega kot pri Mobitelu s tistim paketi, ki so imeli nepošteno tržno ceno, ampak za trženje paketa, blagovne znamke, ki je že v Avstriji in ima tam povsem enake tarife.

In bob v Avstriji ni samostojna gospodarska družba, ampak gre za "paket" A1 operaterja.

Mogoče tudi jaz ne razumem.
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Bi slo to skozi? Kolega mi kupi simko bob, mi sporoci podatke o simki in sklenem preko interneta prenos in bigboba. "nakljucno" pac nisem dosegljiv do konca maja in sele takrat podpisem - me bigbob pocaka?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa še glede tistih cen za zaključene govorne klice...

APEK je vsem štirim operaterjem postavil z določbami ZGORNJO mejo, ki je sedaj do 01.07.2012 - 3,81 centa. Seveda so vsi operatarji objavili VZORČNO ponudbo do te maksimalno postavljene cene.

Imajo pa seveda SEKUNDNI obračun in ne minutni kakor Bob.

Pri Bobu plačaš za 1 minuto in 1 sekundo govora 8 centov v katerokoli omrežje, tudi lastno Bobovo.

"Dejanski" strošek takšnega klica po odločbi APEKA pa je = 4,572 centa za 1 minuto in 0,0762 centa za eno sekundo, torej skupaj = 4,64 centa! (z ddvjem).

V tem primeru bob posluje z velikim dobičkom. Cena se seveda oblikuje na podlagi nekih prognoz in se regulira glede na prodajo itd...
No, po 01.01.2013 pa zadeva še bolj simpl, saj dve polni minuti po odločbi APEKa staneta 7,76 centa.

Skratka zadeva je dokaj čista, šli so pač v to projekcijo, da ljudje ne kličejo POLNIH minut in da na tem profitirajo zaradi minutnega intervala, včasih več, včasih manj.

Na tem mestu se je raje potrebno vprašati zakaj se ne vloži nobena tožba v imenu države zoper vse te operaterje, ki so si sami nastavljali roparske cene in nas lupili.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Mr_Globus pravi:
Bi slo to skozi? Kolega mi kupi simko bob, mi sporoci podatke o simki in sklenem preko interneta prenos in bigboba. "nakljucno" pac nisem dosegljiv do konca maja in sele takrat podpisem - me bigbob pocaka?

To pa raje vprašaj na bob ali pa borovnico.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik Mr_Globus pravi:
Ce vzamem zdaj bigboba, lahko naknadno prenesem stevilko?

tole ne bo zdržalo vode,.. ti boš že sklenil naročnino, ker pa ne bo podpisana ne bo aktivna,.. predlagam, da nekdo od svojcev sklene naročnino, ti pa si plačnik.

l.p. b
 

Dr_Strangelove

Fizikalc
1. nov 2007
3.073
2
36
www.pentagon.gov
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na tem mestu se je raje potrebno vprašati zakaj se ne vloži nobena tožba v imenu države zoper vse te operaterje, ki so si sami nastavljali roparske cene in nas lupili.

Ker je najbolj roparski operater državna srebrnina? Una dva fake MVNOja pa gradita "socialni dialog"?
evil.gif
 

alanis

Pripravnik
5. okt 2010
34
0
6
Se jaz imam par vprasanj ...
Ce sem prav razumela, se osnovna paketa razlikujeta samo v tem, da ima en notri se narocnisko pogodbo oz. neka dodatna navodila? Sama bi rada kupila enega predplacniskega pa imela cimvecjo izbiro cifer
smile-1.gif

pa se nekaj, jaz sem danes dejansko prvic videla te pakete v zivo, in so bli samo taki brez telefonov. a so tam, kjer majo malce vecjo ponudbo telefoni ze notr zapakirani ali so posebej? dumb questions, i know, se opravicujem
roza.gif
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.863
13
38
Lahko kupiš tudi naročniški in ja, paketi z aparati imajo tega zapakiranega
smile-1.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.114
69
48
@Mr_Globus:

Citat:
Uporabnik borovnica pravi: tole ne bo zdržalo vode,.. ti boš že sklenil naročnino, ker pa ne bo podpisana ne bo aktivna,.. predlagam, da nekdo od svojcev sklene naročnino, ti pa si plačnik.

l.p. b
Mojo "pogodbo" ki jo je na dom prinesel nek model od GLSja ali nečesa podobnega je brez kakršnihkoli vprašanj in dokazovanj ali pooblastil podpisala mama. Jaz sem bil namreč v službi in sem dostavljalcu, ki me je klical po telefonu samo rekel da me ni in naj podpiše ona.Vse BP. Razmisli.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Da pa te pogodbe dostavlja GLS, ki je znan po svojih izjemno "najzanesljivejših" storitvah... A dejte no, Pošta Slovenije predraga?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.863
13
38
V bistvu so se v mojem primeru kar dobro odrezali pri ene 5 paketih.

Ne morem govoriti za Pošto Slovenije, za katero ne vem.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Zadnji.......

Jaz pa iscem kje narocin bigbob.
Na izbiro mi poda le bob osnovni in bob predplacniski.
Vidim da niti bob navadnega paketa nimajo na zalogi
bonk.gif


Sicer pa bi rad narocnisko tus prenesel na big bob.
Omenjenega obrazca za prenos telefonske stevilke tudi ne najdem nikjer
frown-1.gif


Tako d niti ne vem kje zaceti ce nima opcije kupi za bigbob
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.