Telekom - slab signal (oz. brez)..??

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Gonzo, kolko pa si dal takrat za tak komplet?

Je to podoben komplet: https://www.amazon.de/dp/B074TF376M/ref=syn_sd_onsite_desktop_0 ??

In še vedno mi ni čisto jasno, kako to deluje? Ali "zakleniš" na določenega ponudnika (npr.: Telekom) ali ti tak ojačevalnik ojača vse GSM signale (od vseh operaterjev)?
Podoben je, oziroma je proizvajalec isti. Samo je na sliki model z namizno anteno, moj pa ima notranjo anteno privito na ohišje. Cena je bila dobrih dvesto Eur. Označba mojega modela ima črki "EU", kar pomeni da je izdelan prav za EU operaterje (frekvence). Ni nobenega zaklepanja na operaterje. Zunanja antena vse kaj sprejme iz svoje smeri, prenese po kablu na notranji ojačevalec. Tudi obratno, vse kaj notranja sprejme , pošlje prek zunanje antene v smeri repetitorja. Vse signale operaterjev na tem repetitorju, ne samo določenega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Sedaj sem pogledal, je cena 180 Eur s poštnino vred. Tu je tablica proizvajalca...

[

Tukaj je specifikacija....

 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Kako sem zgoraj omenil, je EU verzija, in vzhodna (Indija), katera ima drugačne frekvence,. Zato bodi pozoren.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Pozabil sem napisati, da za uspešno delovanje ojačevalca signala, moraš zunaj hiše imeti kakšen GSM signal.
Če ga ni, ojačevalec nima kaj prenesti v notranjost hiše. Najprej sem s telefonom v roki hodil okrog hiše in ugotovil, kje je najmočnejši signal. Na tem mestu prislonil lojtro, in na vrhu lojtre začasno pritrdil anteno.