Novo pri bobu V.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Morphey pravi:

Ne... Ni me stalo 5€.
Kot sem rekel je prenos potekal brez stroškov.

Kolikor vem, prenos stevilke vedno stane 5€ ... to je s splosnim aktom tako doloceno ... Edino nekateri operaterji to povrnejo v obliki dobropisa ... (recimo izimobil vem, da je nekaj casa bilo tako)

http://www.npch.si/index.php/2-uncategorised/3-splosni-akt

Tudi jaz decembra nisem prenos številke z BOBa na Tlelemach nič plačal - le obračun za pretekli mesec (cca 3€). 5€ je pa maksimalno določen znesek - očitno pa ni "mus".
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Ne ne sme novi operater prekiniti ker te bodo openalili na polno.
Se pravi preneseš in ko so številke na varnem greš prekinit razmerje z obrazložitvijo da prekinjaš zaradi spremembe pogojev.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Opeharili po kateri postavki? Jaz sem šel k novem operaterju in sem plačal le 5€ za prenos številke. Nobenih dodatnih stroškov ni bilo. Enako je bilo pri drugih znancih.

Primer iz Telekomovega cenika:
Citat:
1.27. Prekinitev naročniškega razmerja
1.27.1 Prekinitev naročniškega razmerja enkratno 9,84 12,00 22%
OPOMBA:
Velja v primeru prekinitve naročniškega razmerja za širokopasovne storitve, mobilne storitve in
klasične govorne storitve, razen storitve Centreks. Ne velja v primeru prehoda h konkurenci s
prekinitvijo naročniškega razmerja in s prenosom številke pri mobilnih storitvah. Ne velja v
primeru prehoda h konkurenci s prekinitvijo naročniškega razmerja ali s prenosom številke pri
klasičnih govornih storitvah in širokopasovnih storitvah.

Edit: Dopuščam pa možnost, da se to razlikuje od operaterja do operaterja...
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
861
63
28
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Mislim da imajo čas 3 dni. Dobiš pa sms na obe številki, tako da veš kdaj bo stara prenehala delovati (sredi noči enkrat).
Jaz sem pooblastilo poslal v ponedeljek, v torek sem dobil sporočilo, da bo naslednji dan prenešena številka. Edin minus pri prenosu je bil, da so mi na simobilu ponoči izklopili številko, na bobu pa priklopili šele ob 8h zjutraj, tako da sem bil nekaj časa nedosegljiv.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Telemach je prekinitev razmerja 20 eur .
Pomeni zapreš multipaket z 5 številkami in si ob 100 eur .

Toliko v vednost
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ti to resno?. Pa še 5 številk preneseš pa si na 125 EUR. Komu na čast, za 5x enter pritisnit. Vidim, da je res kak bob/izi še najbolj varjanta, nobenih skritih pasti.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Saj zato pa jih bom skenslal sedaj ko so spremenili pogoje.
3 številke sem hotel prenesti lasništvo pa hočejo za menjavo lastnika 10 eur po številki in jih je treba dati na drugi paket pa še to imajo tarifo 20 eur po številki. Sedaj pa računaj.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Sem sicer na telekomu ampak ko mi aneksi potečejo sebe in sina prestavim na kak paket/operaterja brez drobnega tiska in ostalih traparij. Najverjetneje na bob. Ta zadnji aneks mi gre ven drugo leto marca. ravno prav, da ne bom vezan, ko bodo ukini roaming v Eu. Posledično pakete spremenili in lahko brez obremenitev izbiram.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
V tej temi je bilo rečeno, da so nove kartice USIM in podpira LTE 7,2 MB/s. Borovnica je potrdil, še uporabnik se je javil da zadeva deluje. Prečekiraj staro temo BOB.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Po mojem mnenju mora delovati tudi v gostovanju . Je pa res da nimaš zakupljenih količin v gostovanju in je to malo drago .
Poglej rajši za orto pakete pri Simobilu če misliš v tujini uporabljati
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Jaz sem zamenjal kartico, ker prejsnja ni bila kompatibilna, 4g se poveze vedno ko je signal, hitrost max. je verjetno enaka, po obcutku deluje bolj tekoce. Zamenjal sem v zelji, da bi na lokaciji kjer je signal nikakav vsaj data transfer bil ok, ker imam 1 crtico 4g, vendar se le redko poveze na 4g, ker je 2g signal mocnejsi.
Na help desku 068, ko sem klical zakaj ne dela data transfer z novo kartico, sem moral ponovno vpisat nastavitve, so rekli da lte ne dela. Sem odgovoril da dela, pa ni komentirala gospodicna.
smile-1.gif
Tko da sem seveda odkljukal tudi LTE in je super.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
809
36
28
Po uspešnem prenosu številke na bob mi pri prijavi na moj bob portal s starimi podatki javi:
"nimaš pravic za prijavo v izbrano aplikacijo."

Nova registracija ?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Si ze bil na bobu in si ponovno oz. ne zastopim sploh kaj naj bi pomenilo s starimi podatki? Povej malo natancneje.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Po uspešnem prenosu številke na bob mi pri prijavi na moj bob portal s starimi podatki javi:
"nimaš pravic za prijavo v izbrano aplikacijo."

Nova registracija ?

ja nova registracija,..predvidevam da si šel iz Si.mobila,..
b
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
Kle je blilo nekaj debate o tem

https://www.alter.si/tabla/show...rue#Post2327600

Pa tudi mislim, da je nekje v temi BOB. Ne da se mi iskati.
Ti ni treba iskati. Sem sam pisal in lepil slike o 7mbit prenosa na bobu. In to na telefonu ki ne podpira LTE(saj si ga imel v rokah) tako da se mi porajajo nova vprašanja kaj ima tu LTE veze.

Odzivnost omrežja, ping, pokritost. Opažam, da v 3g veliko ne vlagajo operaterji. Marsi kje je samo LTE in 2g. V gostovanju. Lani z tamalim sva bla z motorjem na Balatonu. Redko kje 3g samo 2g, predvidevam da tudi 4g, ampak mobitel 4g na Madžarskem ne podpira. Simobil ima dosti več 4g gostovanja. Če ne bi v apartmaju imel WIFI bi bil podatkovno mrtev.