Novo pri bobu V.

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Plačal sem 5€ za prenos. Vendar to ni bilo vprašanje.

Za prekinitev naročniškega razmerja pa ni bilo potrebno plačati.

Lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.267
6.522
113
Kul.

Še eno pomoč rabim, kaj se zgodi z začetnimi 100 enotami, če jih ne porabim in grem v naročnino? Se kaj prenese ali zapadejo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Ne drži. Začetne enote propadejo.

včasih so se vštele v naročnino, to bo verjetno po novem

kaj mu zberemo teh par eur?
evil.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Ja, drži. Dokler je kartica bila 15€, so se neporabljene enote prenesle v protivrednosti. Za 100 enot si dobil 6.6€ dobroimetja. Mislim, da temu ni več tako, od kar kartica stane 5€.

Lahko zberemo, preko donatorskih SMS-ov na 090....
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, imaš prav, piše, da velja 100 enot do sklenitve nar. razmerja.

Jaz imam na drznem bobu 3000/3000 in 20Gb

Mu odstopim 200 enot takoj.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A si zdaj na hoferju? si se naveličal slabega občasnega signala na bobu?
wink-1.gif


sicer pa zadnje čase nisem več zaznal teh težav..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Prej je res bilo tako, da ce si takoj sklenil narocnino, se ti je teh 100 enot pretvorilo,v dobroimetje... ampak po tarifi narocniksega paketa... torej si dobil 4€ dobropisa... vsaj ori meni je bilo tako pri parih stevilkah...



 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
147
63
Bil sem vmes na Hoferju, ki pa je imel ravno tako občasno identično slab signal, saj uporablja isto omrežje. Na Hoferju sem za 7€ mesečno imel tisti Mini paket (1000/1000/1000 enot). Količina mi je zadoščala, razen kak mesec sem bil po spletu okoliščin lahko blizu 80% pri klicih

Nato sem prešel na Spar mobil. Ravno tako 3000 enot za 7€, katere pa lahko porabim po svoje. Zato me ne skrbi, da bi prebil 1000 minut, v paket pa so vključeni tudi MMS-i. Ekonomsko je v praksi razlika zanemarljiva, razlog je bil tisti "Kaj pa če..."
In ker je prehod brezplačen, saj je Spar SIM brezplačna, prenos številke 5€ pa vrnejo, sem se odločil.
Od oktobra, pa še do konca januarja so enote podvojene(6000).
https://www.spar-mobil.si/

Razlog torej ni bil slab signal. Je sicer bilo iritirajoče, a sedaj, ko vem, da se to pojavlja samo na GSM omrežju, bi bilo sprejemljivo. Pač, vedel bi, kako rešiti. Na 3G signalu tega fenomena ni bilo.
Ima pa A1 omrežje praktično povsod že pokritost s 3G.

Skratka, moj problem je bil splet okoliščin. Namreč, ugotovil sem, da je moj telefon (galaxy S4) bil okvarjen, saj je prekinjal klic, če sem imel nastavljeno na avtomatsko izbiro omrežja ali pa ročno na 3G. Če sem imel ročno na 2G, pa robotski glas po 15 do 20 minutah. Skupaj z omrežjem torej nesrečna kombinacija.

Če bi telefon bil izpraven, najbrž tega problema ne bi niti opazil.
Čudi me edino, da kolega, kateri je isto opažal, telefona najbrž ni imel ročno na GSM. Ga bom pa vsekakor o tem povprašal. Šele sedaj sem na to pomislil.

Da tega več ne zaznavaš, bi morda lahko bil razlog dostopnost do 3G signala, česar prej ni bilo? Upam pa, da so morda kaj rešili na 2G.
Da je na 2G bil problem, je potrjeno od njihovih tehnikov. Kot tudi, da rešujejo problem z dobaviteljem opreme.

Pa da izkoristim še malo tehnične primerjave, saj Spar Mobil uporablja Telekom omrežje. Za mene je Telekom omrežje po kvaliteti vsekakor korak nazaj. So področja, kjer je A1 4G signal dovolj močan, verjetno zaradi nižje frekvence. Telekom na istem mestu ravno še zadosten. Takoj, ko si znotraj stavbe, ti Telekom 4G zmanjka, A1 pa ne.
In tudi če 4G od A1 zmanjka, je tu še 3G, tako da je internet še vedno dovolj dober. Telekom 3G signala pa, zaradi 2100 MHz ni, tako da si prisiljen na 2G, kjer pa tistemu prenosu več ne moremo reči internet.
Tudi jasnost oz. kvaliteta zvoka je vsaj pri A1 na 3G omrežju razločno boljša, na 2G pa primerljiva s Telekomom, če odštejem prekinjanje.

Verjetno imajo na 3G in ob dobrem signalu boljši kodek, morda vzorčenje višjih frekvenc ali kaj jaz vem, kaj. Morda ima to celo Telekom, ampak je zaradi 2100 MHz redkost. Tole v zadnjem odstavku samo ugibam.
Na GSM je gotovo pri obeh tako, da se spusti zvok samo do 3300Hz, vzorčenje pa do 4000...

Pa sem se razpisal, čeprav sem želel na kratko...
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Zato ker še sami točno ne vedo kaj jih j...

Najprej sem imel mislim, da simobil nastavitve. Po slo delalo. Na hrvaškem enkrat delalo enkrat ne. Na drugem koncu evrope, isto enkrat dela enkrat ne. Nekje vmes v eu, sploh noče delat. 1h sem porabil in 2x klical iz tujine in preverjal in spreminjal nastavitve, da mi je začelo delat. Vsak mi je dal drugačna navodila, uspelo mi je v tretje ko sem jih še sam malo popravil...
2652883-n4bob1.jpg
 

Priponke

  • 2652883-n4bob1.jpg
    2652883-n4bob1.jpg
    27,9 KB · Ogledi: 324
Nazadnje urejeno:

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
hvala.
to imaš nastavitve za MMS.
kakšne so pa za Internet?

čakam, da mi pošljejo tudi novo SIMko. Baje imam še staro, ki ne omogoče LTE..
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ena slika je od mms ena pa od interneta

če imaš staro sim in imaš pod "network mode" lte, potem je možno, da ti zato nič ne dela. Note 4 je kr fejst smotan telefon kar se signala tiče.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Ženi bob dela polovično. SMS pride ali ne, včasih ga sploh ne pošlje, za klicatelja je nedosegljiva, včasih ne... Po navodilu boba smo očistili kontakte sim kartice, zamenjali telefon, vedno isto. Naslednji korak naj bi bil testiranje kartice na bobu, kar se mi zdi nesprejemljivo, da si brez telefona. Je imel kdo podobno izkušnjo oz. rešitev težave?
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Reci, naj ti zamenjajo SIM kartico, ker si kupil nov telefon in ta ne paše notri.
Pošljejo ti brezplačno.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
ksz

Tisti, ki boste prenašal cifro od BOBa oz. Simobila k drugem operaterju, glejte da bo prenos izveden do konca obračunskega obdobja.
V nasportnem primeru vam dodelijo neko začasno številko in obračunajo še celo naslednje obračunsko obdobje, čeprav je številka prenešena drugam in njihove začasne številke oz. storitev itak ne uporabljaš.

Ali skrajšano, odpovedni rok traja do konca obračunskega obdobja in se ne obračuna sorazmerni delež uporabe storitev.

Citat:
11. Naročniško pogodbo, sklenjeno za nedoločen čas, lahko pogodbeni stranki kadarkoli odpovesta,
pri čemer odpovedni rok traja do konca Obračunskega obdobja, v katerem je bila Naročniška
pogodba odpovedana – razen če Naročniška pogodba določa drugače.