Novo pri bobu IV.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
če ti neveš al ti dela la ne Telemach je komaj na začetku z pokrivanjem ma nekje komaj 200 baznih postaj tko da je še švoh
wink-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne samo če bi mel lte, al ga celo mam? Ne pliva na uporabo telefona

Dslr pametni telefon mate nekateri? Kater model je to

Zakaj bi fotke nalagal preko lte?

Obdelat jih moraš itd s pcjem, preprosto preneseš s kablom

Preseravanje za moje pojme

LTE uporablja resno 1%? folka, tu pa pišete kot da brez tega ni življenja na planetu?

In kje lte signal sploh? Je kje zemljevid?

Kaj ima veze DSLR???? Ti nisi čisto gladek, se mi zdi... Na vse pretege nas poskusas prepricati, da ce ti nekaj ne potrebujes, da tega NIHCE drug ne rabi... Ce bi vsi tako razmisljali, danes ti ne bi pisal tukaj po forumu... ampak bi s dvemi kamni ceckal hieroglife po stenah kaksnih jam
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ti si mi dal teoretični primer zakaj bi se rablo, za nalaganje slik.

Uporabljate pa za alter im mail
priden.gif


Ne me fopat no
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ti si mi dal teoretični primer zakaj bi se rablo, za nalaganje slik.

Uporabljate pa za alter im mail
priden.gif


Ne me fopat no

Primer je iz prakse... Jaz dosti slikam ali snemam s telefonom... In te fotk bi radi videli tudi drugi... Zakaj bi potreboval DSLR, ki si ga ti potegnil v tole temo cisto brezveze... Nisem profesionalni fotograf... Ce bi bil... bi LTE se veliko bolj pogresal tam, kjer ga ne bi mogel uproabljati... Sploh ce bi bil terenski reporter, ki mora cimprej prispevke poslati v urednistvo, da jih tam potem obdelajo in uporabijo.. In mobilno omrezje dandanes ni vec namenjeno samo temu, da bi imel nek mobilnik, da bi poklical domov in sporocil, kdaj naj bo vecerja topla ...
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz tudi slikam in dam na fb, takoj naloži...

Vidim da lte črpa iz mobilnega paketa kvoto

Torej gre za nateg ker pri taki brzini v trenutku prekoračiš

Torej neuporabno za resno delo
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jaz tudi slikam in dam na fb, takoj naloži...

Vidim da lte črpa iz mobilnega paketa kvoto

Torej gre za nateg ker pri taki brzini v trenutku prekoračiš

Torej neuporabno za resno delo

V piceriji ti tudi zaracunajo pico, ce jo narocis in pojes
bonk.gif
...

P.S.: Rad bi te videl, kako bos na FB nalagal slike tam, kjer imas na voljo samo 2G in LTE signal
bonk.gif
... Takih primerov je kar nekaj... so ti ze drugi napisali ...

Ocitno ti je uspelo zaspamati se eno temo... Ni dovolj, da si totalno zasmetil vse teme, kjer je govora o Lumiah
frown-1.gif
...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej imam mob 10, pomeni 500Mb.

Grem po LTE kartico, v par minutah končam kariero...

Vzamem "neomejen" paket, ki me verjetno "omeji" na neko brzino, če resno uporabljam.

Torej čisti nateg?

Samo to mi še povej, kakšen paket imaš za LTE in kaj to pomeni pol pa se lahko vrnemo na bob.

p.s.
sem pa tudi bob naročnik 4cente mimogrede
drugače pa mam na telemachu praktično vsepovsod unifi, resno linijo
 
I

Izbrisan uporabnik #488

na 64/64 pade ja
smile-1.gif


Vprašam če je tak paket, da imaš doma LTE neomejen paket in sesaš po mili volji, al te slej ko prej ustavijo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej imam mob 10, pomeni 500Mb.

Grem po LTE kartico, v par minutah končam kariero...

Vzamem "neomejen" paket, ki me verjetno "omeji" na neko brzino, če resno uporabljam.

Torej čisti nateg?

Samo to mi še povej, kakšen paket imaš za LTE in kaj to pomeni pol pa se lahko vrnemo na bob.

p.s.
sem pa tudi bob naročnik 4cente mimogrede
drugače pa mam na telemachu praktično vsepovsod unifi, resno linijo

Ti ostani tam, kjer ti po tvojem mnenju najbolj ustreza... Saj si pismen in znas prebrati cenike posameznih operaterjev... Znas tudi brati forume... in imas tudi moznost probati zadeve brez da bi zaradi tega bankrotiral... Najbolje je, da sam probas zadeve...

Tvoj paket, kjer imas vkljucenih 500 MB podatkov ni ravno namenjen nekomu, ki bi z mobilnikom rad bil povsod online brez da bi vsak trenutek trepetal, da bo presegel zakupljene kolicine... Meni recimo ustreza paket s 4GB DATA prometa mesecno (ostalo me niti ne zanima ker imajo vec ali manj vsi paketi, ki vsebujejo malo vec podatkovnega prenosa, dovolj ostalih kolicin za moje potrebe...)... Dosedaj tega nisem presegel... niti nisem nikoli posebej pazil ali sem na WiFi ali na mobilnem omrezju... Dostikrat, se celo zgodi, da doma izklopim WiFI, ker imam zal upload bolj slab (max. kar imam lahko je okoli 1 Mbps uploada) ...

Tudi bob ni primeren za take uporabnike... in je bolj namenjen tistim, ki niso prevec zahtevni... Kdor zeli pa vec storitev in visje hitrosti, bo moral to tudi placati. Sam imam recimo carski bob trenutno v Lumii... toliko da lahko kaksno zadevo probam... in da se mi ni treba bati, da bi me racun konec meseca presenetil zaradi malo prevec prenesenih podatkov. Ce na mobilniku potrebujes mobilni prenos pdoatkov, je najbolje vzeti nek paket, ki to ze vkljucuje v taksni kolicini, ki jo potrebujes... Placevanje prenosa podatkov zgolj po dejanski rabi je predrago ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
na 64/64 pade ja
smile-1.gif


Vprašam če je tak paket, da imaš doma LTE neomejen paket in sesaš po mili volji, al te slej ko prej ustavijo.

Ne... takega paketa ni...Sploh pa ce isces tak paket, je tale tema, kjer je govora o bob-u, popolnoma neprimerna ... Ce ze isces tak priblizek, je bolj primerna tema "Novo pri Telekomu" ali "Novo pri Si.mobilu" ... Pa ne priackuj, da bos tak paket, kjer je veliko zakupljenih kolicin dobil za 5€ali 10€ mesecno
grims-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz na mobiju še 500Mb ne porabim, zdaj mam 426/500 in je še 17 dni.
Ker vsepovsod lovi wifije, unifi ipd pa tudi sicer mam za čekiranje mailov

Za doma me zanima, če je LTE res taka raketa, pol se splača doma to met za net pa router.

Pa me zanima, če kdo pozna takšen pravi neomejeni paket in ceno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
na 64/64 pade ja
smile-1.gif


Vprašam če je tak paket, da imaš doma LTE neomejen paket in sesaš po mili volji, al te slej ko prej ustavijo.

Ne... takega paketa ni...Sploh pa ce isces tak paket, je tale tema, kjer je govora o bob-u, popolnoma neprimerna ... Ce ze isces tak priblizek, je bolj primerna tema "Novo pri Telekomu" ali "Novo pri Si.mobilu" ... Pa ne priackuj, da bos tak paket, kjer je veliko zakupljenih kolicin dobil za 5€ali 10€ mesecno
grims-1.gif

LTE trojček (četvorček) za doma.

Net, telefon, tv+mobi

Če omogoča take prenose, zakaj tega ni
sprasujem se.gif
... ker pokrito je vsaj pri simobilu če gledam, kar solidno
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
ksz...

kdaj bo bob vrgel kaki paket v stilu: 250 min, 250 sms, 2500 MB

jaz z mojo uporabo ne pridem z minutami in sms čez 100 enot.... megabajti pa letijo precej
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.