Novo pri A1

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.042
2.366
113
Imam znanca, ki ima Domači net 1, LTE 10/3. Zadeva v zadnjem času dela tam nekje z 3/1 in nič več. Od začetka pred leti je lahko normalno dosegal naročene hitrosti, sedaj pa izgleda, da je bazna postaja zabasana do konca in nič ne kaže, da bi jo kdaj nadgradili. Zadnji podatki iz zemljevidov uporabnika Svet Idej kažejo, da bi bila največja kapacitetna bazne postaje 80 Mbit. Je možno modem preklopiti na drugo bazno postajo ali je vezan na določeno? V malo slabše vidni liniji je še ena bazna postaja, kjer sem s testiranjem s HOT kartico dosegel do 35 mbit downloada. Zadeva je sicer bila javljena na A1 v Nedeljo, vendar do danes ni še nihče poklical, da bi zadevo preverili. Zdi se, kot, da oni prodajajo pakete na polno, baznih se pa ne nadgrajuje in potem namesto vsaj 20/5 ne dobis niti 1/4 tega.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Verjetno imajo gužvo. Kakor vem se na A1 bazne stalno na novo postavljajo oz. koliko občina dovoli in posodabljajo.
A1 ima trenutno (že nekaj časa) blokado investicij in dejansko skoraj ne postavlja novih baznih - nadgrajujejo pa obstoječe - kolikor jih pač.

Celo prodajajo določene lokacije konkurenci s podpisanimi služnostmi in izdanimi GD. :bonk: Jaz mislim, da jih počasi "muca papa".
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Kaj to pomeni? Da jim zmankuje denarja ali da jim lastniki bremzajo investicije?

Ker delam na tem področju in dokaj spremljam zadeve vidim da je A1 dosti spustil cene glede na to kakšne je imel včasih. In proba v bistvu s ceno konkurerat in z novimi pristopi (npr brez vezave ista cena 2 leti - to se mi zdi kul). Že nekaj časa nazaj je mobilne pakete cenovno prilagodil telemachu, zdej ko so dali nove fiksne pakete vn se mi zdijo tudi cenovno konkurenčni.. Največi fix paket za 45 eur ni nikjer.. dobro, res ne moreš direkt primerjat, ker ne vsebuje čisto vsega kot pri ostalih.. Samo vseeno nimajo neke dobre prodaje in rasti?
 

mirator

Zelenc'
14. jun 2020
27
5
3
Sedaj sem pa nekoliko zbegan. Ravno se odločam, da se poslovim od siola in telemacha in grem na A1. Ampak, ne bi rad šel iz dežja pod kap. Ali ima kdo bolj točne informacije glede A1?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
Imam znanca, ki ima Domači net 1, LTE 10/3. Zadeva v zadnjem času dela tam nekje z 3/1 in nič več. Od začetka pred leti je lahko normalno dosegal naročene hitrosti, sedaj pa izgleda, da je bazna postaja zabasana do konca in nič ne kaže, da bi jo kdaj nadgradili. Zadnji podatki iz zemljevidov uporabnika Svet Idej kažejo, da bi bila največja kapacitetna bazne postaje 80 Mbit. Je možno modem preklopiti na drugo bazno postajo ali je vezan na določeno? V malo slabše vidni liniji je še ena bazna postaja, kjer sem s testiranjem s HOT kartico dosegel do 35 mbit downloada. Zadeva je sicer bila javljena na A1 v Nedeljo, vendar do danes ni še nihče poklical, da bi zadevo preverili. Zdi se, kot, da oni prodajajo pakete na polno, baznih se pa ne nadgrajuje in potem namesto vsaj 20/5 ne dobis niti 1/4 tega.
Imam podobni primer, cez dan se dela, zvecer pa mrkne smo na 1 do 2 mbita.a se vedno ceneje od telekoma...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mikrohard

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
sej telekom je podobna scena, nič ni kaj boljše.. nikjer ne padeš dol od navdušenja.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.436
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Arena Sport Slovenija končno prihaja, prvi bodo programa Arena Sport 1 in Arena Sport 2 ponudili pri A1 Slovenija, in sicer jutri, 3.7.2020. Nato se bosta po zagotovilih Arena Sport-a pridružila še T-2 in Telekom Slovenije.

a1-slovenija-arena-sport-slovenija-arena-sport-1-arena-sport-2-1024x539.png
A1 Slovenija in Arena Sport Slovenija
Kot rečeno bo jutri A1 Slovenija v svojo programsko shemo M in L ter paket Šport dodal programa Arena Sport 1 in Arena Sport 2. Oba bosta na voljo v HD tehniki, ne še jutri, predvidoma v roku tedna dni. Jutri tako začenjajo z Arena Sport v SD tehniki, HD pride čez nekaj dni.

NBA in ABA na Arena Sport do 2025
Kot so zapisali pri Arena Sport se bodo na začetku osredotočali na košarko, predvsem na ligi NBA in ABA za kateri imajo zakuplje pravice do leta 2025. Tako bo košarkarska junaka Luko Dončića (Dallas Mavericks) in Gorana Dragića (Miami Heat) moč spremljati na Areni Sport. Na Areni bodo tako NBA tekme predvajali vsak večer in tudi za vikend, ko so termini bolj prijazni slovenskemu občinstvu. Dodali bodo tudi spremljevalni program, kot so oddaje, intervjuji in vpogledi v zakulisje dogajanja. Glavni komentator tekem pa bo Luka Štucin. Sicer pa bodo med komentatorji prenosov na Arena Sport Slovenija tudi, Grega Sever, Izidor Kordič, Alen Hodžić, Tilen Lovše in Marko Cirman.