Novo pri A1

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Da bi imel obe pa verjetno ne gre ali? Da bi recimo imel se staro nanoSIM in bi jo aktiviral recimo na portalu po potrebi, ce bi jo recimo rabil v drugem telefonu, ki ne podpira eSIM?

Ko naročiš e-sim se stara kartica sim blokira. Kodo poskeniraš in jo naložiš na telefon. Problem pri e-sim je da če zamenjaš telefon moraš ponovno zaprosit za QR kodo katero ti zaračunajo. Vsako QR kodo lahko poskeniraš samo enkrat. Govorim za Telekom. Lahko pa urediš preko e-maila.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ko naročiš e-sim se stara kartica sim blokira. Kodo poskeniraš in jo naložiš na telefon. Problem pri e-sim je da če zamenjaš telefon moraš ponovno zaprosit za QR kodo katero ti zaračunajo. Vsako QR kodo lahko poskeniraš samo enkrat. Govorim za Telekom. Lahko pa urediš preko e-maila.


Glede menjave... tako je pri Telekomu... pri A1 menda eSIM preneses sam na drugo napravo ... in ni potrebe po kontaktiranju operaterja in s tem tudi ni dodatnih stroskov ... Kot je razlozeno v videu spodaj, je treba najprej deaktivirati eSIM na eni napravi in aktivirati na drugi napravi ...

 
  • Všeč mi je
Reactions: jozo

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Če je A1 res poenostavil ta eSIM prehod med mobiteli, da ga lahko sam opraviš in da te ne stane nič, potem je to bomba! Razen če pozabiš deaktivirat, ampak ok, to je potem tako kot da bi pozabil iz ne eSIM mobitela odstraniti SIM kartico.

Sem malo skeptični. Naj nekdo nabavi eSIM in javi iz prve roke.
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Če je A1 res poenostavil ta eSIM prehod med mobiteli, da ga lahko sam opraviš in da te ne stane nič, potem je to bomba! Razen če pozabiš deaktivirat, ampak ok, to je potem tako kot da bi pozabil iz ne eSIM mobitela odstraniti SIM kartico.

Sem malo skeptični. Naj nekdo nabavi eSIM in javi iz prve roke.

Pri Telekomu je ziher tako da lahko QR kodo skeniraš samo enkrat in ni prenosljiva med napravami. Vsaka vloga za QR kodo se zaračuna mislim da 3 evre. Če je pri A1 možno prenašati med telefoni je to res super.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
131
6
18
A mogoce kdo ve kdaj bo A1 uvedel VoLTE? Pa se eno vprasanje in sicer sem si zaradi Telemachove reklame da imajo najboljse mobilno omrezje kupil predplacnisko kartico in imam tudi vklopljen VoLTE in vau me je presenetilo ker hitrost prenosa podatkov je res hitra (na mojem koncu 120Mb/40Mb) A1 pa zelo zaostaja in opazil sem da je kakovost zvoka pri pogovorih na 3G ali pa na LTE omrezju bistveno boljsa kot pri A1 torej zvok je precej bolj kakovosten. Bil sem ze na vec koncih in povsod se je pokazalo da je omrezje res hitro. Me ze malo mika da bi sel iz A1 kar na Telemach...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Če je A1 res poenostavil ta eSIM prehod med mobiteli, da ga lahko sam opraviš in da te ne stane nič, potem je to bomba! Razen če pozabiš deaktivirat, ampak ok, to je potem tako kot da bi pozabil iz ne eSIM mobitela odstraniti SIM kartico.

Sem malo skeptični. Naj nekdo nabavi eSIM in javi iz prve roke.

Verjetno je tako, da ce je prej ne deaktiviras, je ne mores aktivirati v drugem telefonu ... Problem je edino, ce zelis menjat telefon s takim, ki nima eSIM... takrat pa moras spet menjat nazaj na navadno SIM (miniSIM, microSIM, nanoSIM,...) in seveda placat menjavo ... Zato pa sem vprasal, ce je mozno, da bi imel eSIM skupaj z navadno SIM... Potem bi ze menjal... tako pa se zal veckrat zgodi, da moram SIM vtaknit v drug telefon ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Verjetno je tako, da ce je prej ne deaktiviras, je ne mores aktivirati v drugem telefonu ... Problem je edino, ce zelis menjat telefon s takim, ki nima eSIM... takrat pa moras spet menjat nazaj na navadno SIM (miniSIM, microSIM, nanoSIM,...) in seveda placat menjavo ... Zato pa sem vprasal, ce je mozno, da bi imel eSIM skupaj z navadno SIM... Potem bi ze menjal... tako pa se zal veckrat zgodi, da moram SIM vtaknit v drug telefon ...

Pri Telekomu tudi tako ne gre. Koda se lahko skenira samo enkrat. Če jo deaktiviraš moraš zaprosit za drugo. Preiskusil na lastni koži...mi je svetovalka šla na roko in napisala reklamacijo tako da sem plačal samo prvo menjavo sim ( iz navadne sim v U-sim).
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
A mogoce kdo ve kdaj bo A1 uvedel VoLTE? Pa se eno vprasanje in sicer sem si zaradi Telemachove reklame da imajo najboljse mobilno omrezje kupil predplacnisko kartico in imam tudi vklopljen VoLTE in vau me je presenetilo ker hitrost prenosa podatkov je res hitra (na mojem koncu 120Mb/40Mb) A1 pa zelo zaostaja in opazil sem da je kakovost zvoka pri pogovorih na 3G ali pa na LTE omrezju bistveno boljsa kot pri A1 torej zvok je precej bolj kakovosten. Bil sem ze na vec koncih in povsod se je pokazalo da je omrezje res hitro. Me ze malo mika da bi sel iz A1 kar na Telemach...


Po zadnjih Info.. Konc tega leta naj bi uvedli.
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
A1 Slovenija je danes, 8.5.2020, tako kot je to v sredo, 6.5.2020 storil tudi Telekom Slovenije, brez predhodne napovedi v vseh svojih TV programskih shemah ukinil programe skupine Sport klub, pa tudi Grand 1 in Grand 2, N1, Pikaboo ter Lov in ribolov. Kot razlog za ukinitev so navedli nerazumne pogoje s strani distributerja programov.
a1-slovenija-sport-klub-grand-n1-pikaboo-ukinitev-1024x576.png
A1 Slovenija je ukinil programe Sport klub
Iz programske sheme je A1 Slovenija tako danes umaknili sedem programov Sport klub (Sport klub 1, Sport klub 2, Sport klub 3, Sport klub 4, Sport klub 5 Sport klub 6 in Sport klub golf – SK Golf), ker so pri njih del paketa distributerja tudi programi Lov in ribolov, Grand 1, Grand 2, N1 in Pikaboo, so bili ukinjeni tudi ti programi. Skupaj so tako ukinili 12 TV programov, če ne gledamo SD/HD razlikovanja.
Kaj so pri A1 Slovenija navedli kot razlog za ukinitev programov?
S ponudnikom United Media Network, ki zagotavlja programe SK1, SK2, SK3, SK4, SK5, SK6, SK Golf, Grand1, Grand 2, Pikaboo, N1, L&R, smo si dalj časa prizadevali vzpostaviti dialog o pogojih, ki bi nam še naprej omogočali, da vam ponujamo najboljše vsebine po najugodnejši ceni.
Žal je ponudnik vztrajal pri nerazumnih pogojih sodelovanja, ki niso odražali trenutnega stanja razpoložljivosti in kakovosti vsebin. Zato z 8. 5. 2020 iz vseh programskih shem do nadaljnjega umikamo vse programe ponudnika United Media Network.
Pravica do odstopa od pogodbe do vključno 7. junija 2020
Skladno s 129. členom ZEKom-1 je potrošniku v primeru enostranske spremembe s strani operaterja omogočen odstop od naročniške pogodbe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni v roku 30 dni od objave. Ta pa se je zgodila danes, 7.5.2020. To pomeni, da imajo uporabniki, ki se jih sprememba dotika do vključno 7. junija 2020 pravico odstopiti od naročniške pogodbe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Seveda je potrebno poravnati obveznosti iz naslova nakupa akcijskih izdelkov in terminalne opreme po akcijski ceni. Prav tako je potrebno vrniti druge finančne ugodnosti (npr. popust na naročnino).
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Sploh nevem zakaj moramo narocniki placevati programe teh zadrogirancev na tratah in kolesih.... Ce mi narocnino znizajo za en cent ne rabim enega sportnega kanala vec ,ker tega sranja res ne gledam nikoli ,ista zgodba kot z pop in pro +. Ne rabim te nesnage pa sem primoran placevati...
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Sploh nevem zakaj moramo narocniki placevati programe teh zadrogirancev na tratah in kolesih.... Ce mi narocnino znizajo za en cent ne rabim enega sportnega kanala vec ,ker tega sranja res ne gledam nikoli ,ista zgodba kot z pop in pro +. Ne rabim te nesnage pa sem primoran placevati...

Ok ti ne gledaš, nekateri pa gledamo fuzbal: Liga prvakov, španska La Liga, angleška Premier liga, basket: Evroliga pa ne gledam Discovery channel pa History in podobno. Naj naredijo potem opcijo, da si sam sestaviš vsak program posebej in ne nekih brezveznih shem. Če ne bo do začetka lig zagotovoljenega prenosa, bo spet Telemach zmagal v tej "vojni".