Novo pri A1

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Zdravo jaz sem že njihov naročnik od leta 2005 in bom tudi ostal pri njih neglede kaj praviš ti jaz sem z njimi zelo zadovoljen no vsaj vsi v naši družini !
VOLTE niti ne pogrešam toliko deluje mi povsod kam grem njihovo omrežje do sedaj priporočam A1 vsakemu, ko me vpraša h kateremu operaterju naj gre mu rečem A1 110% hehehe

Lep pozdrav


Tvoj podpis pravi drugace :D :D :D :p ...
_15__Novo_pri_A1___Alter_si.png



Saj sem jaz tudi ze precej let primarno uporabnik A1/Si.mobil ... in nimam problemov... vseeno pa je moje mnenje taksno, kot sem ga napisal prej... Pac rad probam nove tehnologije... in marsikaksna od teh vcasih tudi pride prav ... Mi pa ni vsec, da pri naboru storitev A1 vedno bolj "caplja" za ostalimi...
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Vidim da je enim življenskega pomena VoLTE :fredi:
Kot je že Jest napisal...tehnologija se razvija in ji je treba slediti...sicer osebno nimam nič proti A1 glede novih tehnologij pa niso glih ne vem kako napredni. ni vseeno če se klic vzpostavi v sekundi oz dveh ali pa traja nekaj sekund preden začne zvoniti...npr pri Telekomu in si na Volte ali VoWifi in sprožiš klic zvoni v sekundi oz največ dveh...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ni zivljenjskega pomena... ampak je pa dober pokazatelj, da pac operater na dolgi rok ne bo vec med top izbirami... ker jih bo pocasi "povozil cas" ... Pri vseh teh zadevah so bili vcasih prvi ali med prvimi, ki so predtavili novosti... zalomi se pa se potem, ko je treba take novosti ponuditi narocnikom oz. uporabnikom ... Seveda vse te novosti stanejo...ampak to velja tudi za konkurenco... in konkurencni so sedaj vsaj trije operaterji... ce bo slo tako naprej, jih zna se celo T-2 kmalu dohiteti :p ...
 
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
448
27
28
Sodišinci
Ravno gledam da je pri Telekomu na predplacniski kartici tudi moznost vklopa Volte in VoWifi. Pa verjetno za predplacnike nikoli ne bo na voljo. Tako da po moje to ni nek merodajni podatek.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Jaz mam doma eno predplačniško od Telekoma v S9+ in kaže v nastavitvah VoLTE pa ni možnosti da vklopiš.. vse probal.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Vidim da je enim življenskega pomena VoLTE :fredi:

Nikakor. Je pa porazno, da leta 2021 poslušamo PCM z 8kbps bitrate, ponekod za 3,3€/minuto, medtem, ko je preko whatsapp/viber/ipd. kakovost zvoka neprimerljivo boljša. Čemu potem vsa 4G/5G omrežja, če ne za osnovne stvari? Implementacija VoLTE je totalna ignoranca, saj v tujini tudi s predplačniškimi karticami deluje v večini omrežij, le pri nas ne. Da o lopovščini slovenskih operaterjev s cenami gostovanja (tudi več kot 10€/mb) podatkov ne govorim.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Dejte fantje... počakamo ... Če se v nastavitvah opcija pojavila to pomeni da bo... Mislim da brezveze se na moji S20 Ultra to ne bi pojavilo če A1 ne bi mel to namen vklopit.. itn.

Raje vidim da dle traja.. in ko vklopijo da dela kot treba..
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Dejte fantje... počakamo ... Če se v nastavitvah opcija pojavila to pomeni da bo... Mislim da brezveze se na moji S20 Ultra to ne bi pojavilo če A1 ne bi mel to namen vklopit.. itn.

Raje vidim da dle traja.. in ko vklopijo da dela kot treba..

jazsem imel opcijo VoLTE ze pred vec kot enim letom... takrat se na iPhone 11 Pro... pa mogoce je bilo celo ze prej... ;) Kot kaze se ti je kaj posodobilo na telefonu in si dobil to opcijo...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nikakor. Je pa porazno, da leta 2021 poslušamo PCM z 8kbps bitrate, ponekod za 3,3€/minuto, medtem, ko je preko whatsapp/viber/ipd. kakovost zvoka neprimerljivo boljša. Čemu potem vsa 4G/5G omrežja, če ne za osnovne stvari? Implementacija VoLTE je totalna ignoranca, saj v tujini tudi s predplačniškimi karticami deluje v večini omrežij, le pri nas ne. Da o lopovščini slovenskih operaterjev s cenami gostovanja (tudi več kot 10€/mb) podatkov ne govorim.

Cena gostovanja je v veliki meri odvisna od omrezja, v katerem gostujes... in domaci operater s tem nima kaj dosti... edino da doda kaksen procent svoje provizije... Ampak to velja za gostovanja izven EU...
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Cena gostovanja je v veliki meri odvisna od omrezja, v katerem gostujes... in domaci operater s tem nima kaj dosti... edino da doda kaksen procent svoje provizije... Ampak to velja za gostovanja izven EU...
Hmmm, poglej cene gostovanja v Angliji za A1 ali Telekom.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Zal,je tako, da nas je veliko to ze slisalo... samo zal je to bilo bilo ze pred vec leti... zato tudi nic vec ne verjamem v to, dokler res ne bo... ce bo sploh kdaj... Saj drugace z A1 nimam nekih problemov... samo je pa tudi dejstvo, da kot kaze ne vlagajo vec kaj dosti v omrezje in nove storitve... in tako nazaduje in zaupanje pada... To se jim lahko pozna pri upadu narocnikov in bo samo se slabse...
Brez VoLTE ni mogoče vzpostaviti klica če je uporabnik na 5G. 3G fallback več ne dela na 5G.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Kar dobra pokritost bo potem morala biti glede na to, da je še za 4G kar pogosto brez signala. Načeloma sedaj ne opaziš ker gre na 3G in dela. Če bi pa že sedaj uporabljal VoLTE na 4G bi pa kar nekajkrat na poti domov prekinilo. 3G dela bolj kot ne celo pot.