Novo pri A1

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Naredil sedaj posodobitev še na Samsungu S20 FE in se po posodobitvi pojavi še sistemska posodobitev, ki potem doda VoLTE funkcijo.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
To so verjetno priprave za zagon storitve...

Danes sem jih vprašal.. in so rekli da VoLTE še ne deluje.. Čakaj povratno informacijo kdaj bo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Meni na iPhonu dela.

Poglej priponko 43190

Jutri dobim 12 Pro Max. A je A1 že kaj rekel za 5g?


Ce imas gumb, se ne pomeni, da tudi dela :) ... Ko zelis aktivirati, ti verjetno napise tole:
Pasted_Image_04_03_2021__08_20.png


Zadeva sicer ostane v polozaju OFF... Probas pa lahko tako, da izklopis WiFi in na podrocju z LTE pokritostjo probas poklicati neko stevilko. Med klicem, se iz LTE preklopi na 3G ... kar pomeni, da zadeva NE deluje... Obljubljajo sicer ze nekaj let, da bodo VoLTE ponudili komercialno... zadnja informacija je, da bo 100% do konca leta 2020 in da nekateri zaposleni ze testno uporabljajo... Ampak zal zaenkrat za "navadno rajo" se nic od tega :D




Se "zgodovina" tega ... Tukaj je odgovor od aprila 2017 >> KLIK

Pozdravljeni,

VoLTE je A1 predstavil leta 2015. S pristojnega oddelka so nam odgovorili, da bi omrežna rešitev za VoLTE in VoWIFI lahko bila na voljo do konca leta 2018. Točne časovnice ne moremo napovedati.

Želimo vam prijeten konec tedna.

Petra Sešek
A1 Slovenija, Skupina za podporo uporabnikom A1
Moj A1


Odgovor od marca 2019 >> KLIK


O uvedbah tehnologij VoLTE in VoWiFi razmišljamo, uporabniki ju lahko po trenutnih predvidevanjih pričakujejo konec leta 2019.

Pri uvedbi obeh tehnologij gre za nadgradnjo, ki operaterjem omogoča zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje. Še posebej to velja na območjih s slabšo pokritostjo v stavbah, kjer lahko to močno popravimo z uporabo tehnologije VoWiFi.
Še naprej pa seveda vlagamo predvsem v tiste storitve, ki uporabnikom prinašajo največje prednosti. Največji razvojni potencial imajo podatkovne storitve, zato si prizadevamo z našim omrežjem uporabnikom zagotavljati kar najvišje hitrosti prenosa podatkov in kar najboljšo izkušnjo s storitvami, ki temeljijo na njem.

Za 5G pa trenutno izvajamo pilotni projekt v enem od večjih slovenskih mest, in sicer nas zanimajo predvsem način gradnje, akvizicija in stroški lokacij, porabe energije, uporaba alternativnih prenosnih tehnik. Prvo komercialno ponudbo lahko pričakujemo leta 2020, najprej v urbanih središčih, kasneje pa v omejenem obsegu tudi drugod.



Odgovor od avgusta 2019 >> KLIK

»O uvedbah tehnologij VoLTE in VoWiFi razmišljamo, uporabniki ju lahko po trenutnih predvidevanjih pričakujejo konec leta 2020. Storitvi bosta med uporabniki zares zaživeli, ko bo na voljo več ustreznih pametnih telefonov v vseh cenovnih razredih. Pri uvedbi obeh tehnologij gre za nadgradnjo, ki operaterjem omogoča zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje. Še posebej to velja na območjih s slabšo pokritostjo v stavbah, kjer lahko to močno popravimo z uporabo tehnologije VoWiFi.«, A1 Slovenija
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Možno. Je pa meni ostalo na "on".

Kako pa vidiš da preklopi na 3G?

Saj na ON ostane... samo deluje ne...

Vidis pa tako, da med klicem opazujes ikono zgoraj :). Ce bi bila aktivna storitev VoLTE, bi moralo ostani na LTE, tako pa medklicem preklopi na 3G (ali E, G, pac kar je na voljo poleg LTE) in potem po koncanem klicu spet nazaj na LTE

Pred klicem............................................................. Med klicem..............................................
Pasted_Image_04_03_2021__09_05.png
C2078436-1F29-414F-B11B-0F5A7F113DB6_1_105_c.jpg
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Polovična naročnina za 1 leto!
Vsi potrebujemo več prenosa podatkov. Zato smo obogatili mobilne pakete A1 Go!, ki zdaj prinašajo do kar 200 GB prenosa podatkov.
Vsi, ki postanete novi A1 uporabniki, pa prejmete kar 50 % popusta na mesečno naročnino za 1 leto. Brez vezave!
Ponudba velja do 31. 3. 2021.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.057
-899
83
Vprašanje
Ali ima kdo v uporabi ta telefon od A1 :
A1 ALPHA 20+ , ali je sedaj prikazano v meniju za VoLTE ?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Jaz sem tudi slisal, da bo kmalu Volte.

Zal,je tako, da nas je veliko to ze slisalo... samo zal je to bilo bilo ze pred vec leti... zato tudi nic vec ne verjamem v to, dokler res ne bo... ce bo sploh kdaj... Saj drugace z A1 nimam nekih problemov... samo je pa tudi dejstvo, da kot kaze ne vlagajo vec kaj dosti v omrezje in nove storitve... in tako nazaduje in zaupanje pada... To se jim lahko pozna pri upadu narocnikov in bo samo se slabse...
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak in jozo

Stankec

Pripravnik
13. sep 2018
106
24
18
Slovenske Konjice
Zal,je tako, da nas je veliko to ze slisalo... samo zal je to bilo bilo ze pred vec leti... zato tudi nic vec ne verjamem v to, dokler res ne bo... ce bo sploh kdaj... Saj drugace z A1 nimam nekih problemov... samo je pa tudi dejstvo, da kot kaze ne vlagajo vec kaj dosti v omrezje in nove storitve... in tako nazaduje in zaupanje pada... To se jim lahko pozna pri upadu narocnikov in bo samo se slabse...
Zdravo jaz sem že njihov naročnik od leta 2005 in bom tudi ostal pri njih neglede kaj praviš ti jaz sem z njimi zelo zadovoljen no vsaj vsi v naši družini !
VOLTE niti ne pogrešam toliko deluje mi povsod kam grem njihovo omrežje do sedaj priporočam A1 vsakemu, ko me vpraša h kateremu operaterju naj gre mu rečem A1 110% hehehe

Lep pozdrav
 

jozo

Fizikalc
29. sep 2007
454
28
28
Sodišinci
Zdravo jaz sem že njihov naročnik od leta 2005 in bom tudi ostal pri njih neglede kaj praviš ti jaz sem z njimi zelo zadovoljen no vsaj vsi v naši družini !
VOLTE niti ne pogrešam toliko deluje mi povsod kam grem njihovo omrežje do sedaj priporočam A1 vsakemu, ko me vpraša h kateremu operaterju naj gre mu rečem A1 110% hehehe

Lep pozdrav
Sam pa uporabljaš Telekom?