Novo pri A1

Jastreb

Fizikalc
2. mar 2018
217
26
28
Če bi prebral, bi videl, da je problem samo na 2G omrežju in še to samo pri daljših klicih... zato ga večina niti ne opazi.

Jaz ne uporabljam tega omrežja, prejšnji teden mi je sogovornik omenil da je robortki zvok, včasih se tudi zgodi da sogovornika ne slišim on pa sliši mene, morda je kriv aparat.
 

jenkins

Zelenc'
13. mar 2018
26
3
3
Do 31.4.2018 dvojne enote predplačniških paketov simpl. Pri simpl 1500 zdaj 4500 enot za 10€, pri simpl 200 zdaj 600 enot za 6€ :D
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne vedno. Ko si recimo v mestnih jedrih, kjer je bil pred uvedbo LTE dober 3g, te preklopi na 3g izven urbanih okolij oz, oddakjen od oddajnika pa 2g.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Eden

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
Ne vedno. Ko si recimo v mestnih jedrih, kjer je bil pred uvedbo LTE dober 3g, te preklopi na 3g izven urbanih okolij oz, oddakjen od oddajnika pa 2g.

Drži. ;)
Drugače pri A1 tega ni, ker je pokritost s 3 G odlična.
Telekom ima zelo zelo slabo pokritost z 3 G signalom. Vseeno do tega robotskega glasu nebi smelo prihajati. Upam pa, da bodo zadevo uredili.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Mislim da ni problem pri telekomovem 2g. Robotski glas se pojavi če je A1 uporabnik na 2g, kje je drugi uporabnik nima veze. Ma pa A1 boljšo pokritost 3g in je uporabnik malokdaj na 2g zato tega ni več toliko zaznati v praksi. Drugače mene osebno moti da na telekomu meče ne 2g. Večkrat imam telefon kot dostopno točko in z WIFI povezano tablico. V trenutku klica te vrže na 2g in ni interneta, pri A1 te pa da na 3g in imaš med pogovorom še vedno zadovoljivo hiter internet. Sicer imam iphone in lahko nastaviš, da gre tudi govorna komunikacija preko LTE, ampak se pri meni slabo obnese. če ni dobrega LTE signala prekinja, tako da imam to izklopljeno.
 
Nazadnje urejeno:

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
Sem mislil, da je kaj v povezavi če je sogovornik (ki je pri drugem operaterju) na 2 G omrežju. Je pa tudi mene začelo motiti, ker včasih tudi sam uporabljam telefon kot dostopno točko, da mi med klicem vrže na 2 g. A 1 ima res super pokritost z 3 g signalom. Bo treba razmisliti o prehodu nazaj, (vezava se izteka) ko bo ponovno kakšna akcija. ;)
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Malo deviacije glede tematike. Sprašujem za "Domači net" preko LTE/4G (ne pa za fiksni A1 xDSL). Pri znancu nekaj ne dela, kot bi moralo zadaj za tem LTE modemom. Tam je namreč dodatni router.
Rad bo probal ročno vnesti tudi DNS serverje in mi ni jasno, če veljajo tisti stari od AMIS-a tudi v zgoraj omenjenem načinu?

Torej ta dva?
Primary: 212.18.32.10
Secondary: 212.18.32.12

Hvala
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
jaz imam tudi domači net preko lte/4g in me tudi malo jezi vse skupaj. imam pa občutek, da je kriv Huawei (modem ) router B315 ( kot , da se sam s sabo ukvarja ), ker občasno neskončno dolgo traja, da da kaj od sebe ( recimo naloži admin stran ali kar koli )
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Če kdo razmišlja o sklenitvi naročnine (fizična oseba) na A1 naj se mi javi na ZS,.. naročnino si lahko zniža za 7€,.. ugodnost ni združljiva z drugimi ugodnostmi,..
b
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
borovnica , nam lahko vsaj ti namigneš, zakaj mora ta robotski zvok 2G (GSM) omrežja biti tabu tema in če se to res rešuje? Ter če dobavitelj baznih postaj res ne prizna napake?

Morda bo komu zanimivo mnenje predavatelja s tega področja na Fakulteti za elektrotehniko (Štern). Imel sem priložnost govoriti z njim, pa sem jo izkoristil Seveda s tem ni seznanjen, a na prvo žogo je rekel, da bi lahko bil problem v nekompatibilnosti baznih med sabo, saj ima A1 (Simobil) bazne od ogromno različnih dobaviteljev z vseh vetrov. Huawei, ovo, ono...

Ena izmed obveznih funkcij, da ne mislimo, da je zveza prekinjena, je Comfort Noise Generator (CNG):
https://en.wikipedia.org/wiki/Comfort_noise

Skrbi za ustvarjanje nekaj šuma, da ne mislimo, da je zveza prekinjena, kadar je sogovornik tiho. In da je to ena izmed možnosti, katera bi recimo lahko povzročala težavo, ob kombinaciji z baznimi z vseh vetrov.
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Resno pričakuješ odgovor od njega na to temo? Tudi če ve za kaj gre, sem prepričan da o tem ne sme govoriti. Če bi bila zadeva rešljiva, bi jo dosedaj že pofixali. Tako da ali to sprejmeš ali pa jim napišeš dopis zakaj greš in zamenjaš operaterja, druge nimaš.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
Niti ne vemo, na katerem oddelku on je, najbrž ne pri tehnikih. In verjetno A1 s to težavo ne seznanja vseh. Posledično morda ne ve odgovora, a vprašam lahko.
Sam sem trenutno tako ali tako uporabnik Telemach omrežja in se me direktno to ne tiče. Pa vendar za naprej ne vem, kje bom.
Maja sem prešel na HoT, julija na Spar, januarja na Telemach. Prej kot v enem letu sem izkusil vse 3 operaterje in lahko rečem, da je generalno gledano omrežje od A1 res najboljše za uporabnika. Posledično bom izbral njih, če bo ponudba vsaj približno primerna mojim zahtevam.
Zato me ta problem interesira.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Eden

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Če kdo razmišlja o sklenitvi naročnine (fizična oseba) na A1 naj se mi javi na ZS,.. naročnino si lahko zniža za 7€,.. ugodnost ni združljiva z drugimi ugodnostmi,..
b
Da dopolnim inrormaicjo:
- za nove naročnike, fizične in pravne stranke
- za pakete A1 Svobodni in A1 Podjetni Svobodni 20,40, 60 100GB in pakete A1 net 30,70 in 100GB,..
- 7€ popusta na naročnino, brez dodatnih ugodnosti
- z vezavo ali brez

l.p. borovnica

Popravljeno,.. velja tudi za pravne osebe,..
 
Nazadnje urejeno:

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
No menjal sem paket brez obiska poslovalnice in obdržal trenutno vezavo ;) Pohvalno od A1 da priskluhnejo uporabnikom:D:cool: