[Novica]Do leta 2040 bo Arktika brez ledu

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
koliko sem jaz seznanjen s tem je bil to samo 1 znanstvenik ki se je distanciral.....
sicer pa... zakaj se je je pa spet drugo vprašanje.....
samo poglej si česa so vse sposobni tile zelenkoti....

Si napačno seznanjen.
Zakaj so se distancirali? Imaš kakšne dokaze ali kar nekaj lapaš kot ponavadi?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
smile-1.gif


ti pravim.... zelo zelo malo jih pozna resnico.... dvomim da si ti med njimi.... in vem da tudi jaz nevem....
 

EuroDJ

500. registrirani uporabnik
18. avg 2007
349
0
16
43
po mojem bo bla arktika brez leta še prej kot do leta 2040
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
seveda bo. najbolj zanimivo je to, da noben ne govori o tem, da obstaja možnost, da se nam bliža nova ledena doba. enkrat sem gledal dokumentarno oddajo, v kateri so črno na belem pokazali in dokazali, da se je vse to dogajanje, dvigovanje temperature, greenhouse efekti in ne vem kaj še vse, že dogajalo - tik pred ledeno dobo. no, okej - tik pred - to je v našem štetju časa hitro, v štetju časa v geološkem smislu, pa precej dlje - kakšnih 100, 200 let od danes. tako da mi te ledene dobe ne bomo doživeli, jo bodo pa naši vnuki lahko.

ne vem, tudi meni se vse skupaj zdi kot napihovanje, kot manipuliranje. saj vsi vemo, da so ostali viri energije precej dražji... in si nekrateri manejo roke na račun naivnežev.
smirk-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
CO2 je hudič ja, jaz bi za začetek prepovedal vse gazirane pijače
bonk.gif


Pa tudi če se bo arktika kdaj stopila... bo že nazaj zmrznila. Evropa je včasih tudi bila skoraj cela prekrita z ledom, zdaj pa več ni. Jebiga, časi se pač spreminjajo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Pol miljona let nazaj so bili na Grenlandiji konkretni iglasti gozdovi. Tega, da takrat na severu ni bilo trajnega ledu menda ni potrebno povdarjati
evil.gif
In "čudež"-severni medvedje niso izumrli.

Sicer pa smo še vedno kar globoko v ledeni dobi...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Se mi zdi da najbolj jamrajo naftaši - če se res ogreva, bo poraba kurilca krepko padla! Pa namesto jabolk bomo sadili banane pa ananas. Same lepe stvari.

Resno - svet in človeštvo je preživelo nekaj ledenih dob, zakaj ne bi še kakšne tople?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
to kaki bebci so postane jasno ko so objavili kratek povzetek novega IPCC poročila (no zdaj je že bolj staro)
in sicer so takoj na veliko govorili da se bo gladina morja lahko dvignila ZA VEČ KOT 6 m......

v IPCC poročilu pa piše od 1m do 6m

ampak.... kaka bi bla novica če bi rekli da se bo samo za 1m....
bonk.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
to kaki bebci so postane jasno ko so objavili kratek povzetek novega IPCC poročila (no zdaj je že bolj staro)
in sicer so takoj na veliko govorili da se bo gladina morja lahko dvignila ZA VEČ KOT 6 m......

v IPCC poročilu pa piše od 1m do 6m

ampak.... kaka bi bla novica če bi rekli da se bo samo za 1m....
bonk.gif
V IPCC piše od okoli 25cm do nekaj čez 65cm, če smo natančni. No vsaj v prvem delu je tako pisalo, drugih 2 nisem gledal-mogoče so se ustrašili zelenih in malo dvignili gladino
hysterical-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
mah saj nima veze.... v glavnem sem po poročilih slišal to: ZA VEČ KOT 6m.....

debili.press