[Novica]Do leta 2040 bo Arktika brez ledu

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Do leta 2040 bo Arktika brez ledu



Posledica in vzrok globalnega segrevanja ozračja



Znanstveniki napovedujejo, da se bo led na Arktiki do konca poletja rekordno zmanjšal, kar bo pospešilo globalne podnebne spremembe.



Meritev 8. avgusta je ugotovila, da je led padel 30 odstotkov pod povprečni obseg v tem obdobju. Če se bo trend globalnega segrevanja ozračja nadaljeval, naj bi po nekaterih projekcijah Arktika do leta 2040 že imela poletja brez ledu.



Res je, da podnebne spremembe vplivajo na količino ledu na Arktiki, vendar so znanstveniki prepričani, da so zadnji spremembe posledica človekovih posegov v okolje, predvsem povečane emisije toplogrednih plinov.



Pospešek podnebnim spremembam



Z zmanjševanjem arktičnega ledenega pokrova bo Zemlja izgubila veliko odbojno površino za sončno energijo, kar bo pospešilo podnebne globalne spremembe. Negativno bo vplivalo tudi na tamkajšnje živali, kot so na primer polarni medvedi, ki po ledenih ploskvah potujejo in iščejo hrano.



Vir: rtvslo.
 
Nazadnje uredil moderator:

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Pomoje je zdaj že prepozno za kakršnakoli ukrepanja, pač treba je zmanjšat te emisije da bo to obdobje čim krajše, sprijaznit se da bomo brez ledu, da bodo izumrle marsikatere vrste, hkrati pa začeti še razmišljati kakšno bo življenje takrat in česa nam bo primanjkovalo in se do takrat na to pripraviti... Imamo samo še dobrih 30let.
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Jaz mislim da je to mal prenapihnjeno vseskup. Bomo vidli cez 30 let. Ce se motim ti dam pa takrat za pivo
nahrung002.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
ksz.... pa kako lahko nasedate takim stvarem...


tam dam dam dam: Klik tistemu kateremu se da brat... in naj si ustvari svoje mnenje....
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Točno tako, pač trenutno ni nobene ptičje gripe na vidiku, niti norih krav, nobenga wtc-ja niso podrl itd, itd....

Pol pa pridejo razne zgodbice na vrsto da se zapolni prostor. časkislihkumaric.press
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Vsi na cesto! Takoj zapreti vse energijske vire, ki kao povzročajo globalno segrevanje. Država naj takoj investira v alternativne vire, ki so prekleto dragi in se tako ali tako ne bo poznalo, da bo tisti, ki si je vse to izmislil, pobral ogromne provizije
grin1.gif


PS: A se je že kdo vprašal, koliko co2-ja na leto povzroči celoten "internet"
shocked-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
smo že na polovici poti do tega... ampak zanimivo je to... da nimajo nobenih pametnih dokazov pa jim uspeva
uf-1.gif


GLOBAL MANIPULATION
bonk.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
nimamo doma Dela..... ampak se upam stavit da je spet nategovanje folka v tri dni....
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
mah to da je globalno segrevanje en velik nateg... vsaj glede CO2ja... je meni že dolgooooo znanooooo
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Ja sej... ljudje naj si pogledajo film od Al Gore-a, nato pa še dokumentarec The Climate Swindel. Nato naj pa objektivno ocenijo, kater film je brezvezno hollywoodsko napihovanje, kater pa vsaj pribložno realen.
Še ena povezava:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_Global_Warming_Swindle
So se ga pa toplogredniki potrudili spluvati
evil.gif
Saj kdo bi jim pa zameril, stopili so jim na rep
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Tema o swindlu je enkrat že bila...

in glede na to, da so se znanstveniki, ki so bili v omenjenem dokumentarcu prikazani in citirani od dokumentarca distancirali češ, da so bile njihove izjave vzete iz konteksta mi ni jasno kako lahko nekateri možganski veleposestniki dokumentarec še vedno jemljete kot referenčno strokovno gradivo.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
koliko sem jaz seznanjen s tem je bil to samo 1 znanstvenik ki se je distanciral.....
sicer pa... zakaj se je je pa spet drugo vprašanje.....
samo poglej si česa so vse sposobni tile zelenkoti....
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Resnica je itaq nekje na sredini. Ampak ko sem videl film od Gore-a mi je šlo pa prav že malo na smeh no... zadeve tako napihuje, da res ni.