Novi sosedje “zeliščarji”

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Alter mojstri ajde kaj bi naredili v sledeči situaciji.

Živim v najemniškem stanovanju, najemnina ok, stroški visoki ko pra...ca ampak ok recimo da nam lokacija odgovarja.

Gre za mirno naselje, odkar smo tukaj ni bilo težav z nobeno zadevo do cca. 2 meseca nazaj...

V stanovanje pod našega so se naselili mladeniči(20-25), ki redno b atriju nažigajo travo, zasmrdijo cel notranji hodnik in vse okoli bloka, da je mera veselja polna frajerji nosijo v stamovanje male teglce za sajenje in si v atriju urejajo sadike...
Prihajajo različni ljudnje, drajsajo se po garažah pod blokom...

Ker bomo tukaj še vsaj eno leto bi se jih rad v čimkrajšem času znebil..

Ne gre se za to da sem se postaral in nikoli nisem konzumiral zelišč, gre se za to da to ne spada v naselje...

Kaj bi naredili vi? Naj grem težit na policijo? Ukrepali verjetno ne bodo nič? Pokličem njihovega najemodajalca naj reši? Naj zadevo uredi zakon ulice? Z lepim pogovorom verjetno ne bomo na dolgi rok nič uredili, ker so na videz glavni na vasi in bi se nekako mi morali prilagajati njim...

Hvala za nasvete.... tiste v stilu pojdi k njim in zvijte skupaj enega raje zadržite zase;)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce bo sel k njim, bodo vedeli, da je on v primeru poznejse prijave na policijo. Ostati mora anonimen. Jaz bi na listek napisal vljudno sporocilo in jim vrgel v kaselc. Podpisal bi se kot prijazen sosed in da ce ne nehajo smradit po bloku, gre naprej prijava, tako, da bi imeli moznost popravit svoja dejanja brez posledic. Ce ne bo nic, anonimna prijava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pa sestaviš ga iz črk oz besed izrezanih iz revij/časopisov...ko bodo spodaj salve smeha boš takoj vedel da so ga prebrali :)
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Najprej vprasas svojo mami kaj bi ti svetovala. Potem pa gres na policijo. Kako ves kaj bodo oz. cesa ne bodo naredili? Na zeliscarje se radi spravljajo, poceni zasluzek. Res pa je, da je dober sosed veliko vreden. Odvisno od tebe. Saj pravim, mami vprasaj.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
najemodajalec bo najhitreje uredil, ker verjetno nima interesa, da bo imel kasneje težave...

Če seveda zares kmetujejo in trgujejo. Če si vsake toliko enega zeliščnega prižgejo pa pač to "pogoltneš". Tudi moj spodnji sosed kadi (klasiko) zunaj na terasi in mi smrdi gor, ampak kajenja mu ne morem prepovedati.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Takega zeliščarja se ne boš drugače znebil kot s policisti, pregovarjanje je večinoma neuspešno sploh če radi kadijo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
igi, ja, lahko mu prepoveš kaditi na tak način, kot kadi sedaj, ker njegova svoboda se konča takrat, ko poseže v svobodo drugega in on je posegel v tvojo
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
igi, ja, lahko mu prepoveš kaditi na tak način, kot kadi sedaj, ker njegova svoboda se konča takrat, ko poseže v svobodo drugega in on je posegel v tvojo

Ja ja.. boš ti to poskusil enkrat :). Ko jst Webra zakurim bo pa on meni prepovedal svinjino pečit, ker on pa tega ne konzumira :)
Je zelo podobno ko kmet polije gnojnico. Pa ko se iz Cinkarna že več desetletij kadijo blagodejne substance... In ko Kemis zagori...

Vsi vemo kaj bi bilo prav, samo ni to tako enostavno izvedljivo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
Policija. Modri komaj čakaj da kakšne zeliščarje polovijo, tudi če imajo 2 bilki.. Iz prve roke.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Lahko pa ko najbolj pohajo, vzameš v roke gasilni aparat greš dol pozvoniš in pogasiš nevaren začetek ognja mislim popipsaš jih ......
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
ne,sem imel podobno sceno na svoji parceli s par biljkami (tujimi), pa sem to omenil kolegu miličniku kaj narediti. Je bilo celo veselje, je zelel zasedo poslat in alcija itd. Sem potem sam posekal, spohal. brez scene :)
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
No fantje so se zdaj že dobro organizirali, prihajajo stranke redno, z atrija so umaknili zalogo sadik... jaz sem zdaj naredil nekaj slik nasada in odjemalcev ampak morajo baje to narediti organi pregona kot sem uspel izvedeti... malo bom še spremljal potem pa ko se mi bo dal grem na policijo na kavo :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Kaj pa če bi raj sam zvil kakšnga namest da se huduješ iz višine? :D