novi Peugeot 5008 (2017)

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.795
9.040
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
1,2 na steroidih v velikem avtu pomeni kabum na dolgi rok. Odgovor, čeprav ga ne želiš.

Meni so vsi gostilničarji povedali tudi, da bom že videl kabum, če bom olje menjal na predpisan interval, torej 30kkm. Zdaj pa vse kar se je zgodilo v dobrih 250kkm je, da je okrog motorja začelo rjavet, ker je tako suh.

Bistvo je, da v tovarnah malo drugače testirajo in preverjajo zadeve, kot si to predstavljajo vaški mehaniki z mogoče triletno izobrazbo in bogatimi izkušnjami s šraufanjem zastavinih jajc.

In to imaš 1,2 mlinček na steroidih, al kej drugega? Če imaš to v enoprostorcu in si brez težav naredil 250 kkm, se pa takoj posujem s pepelom. Zadnja trditev se mi zdi vedno zanimiva, res. Pol je treba pa ojnične ležaje menjat, da slučajno ne odnese motorja pri takih super preverjenih sodobnih zadevah.

PS: Mehanik, ki ga imaš ti v mislih je nazadnje šaril po mojem Yugaču.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.764
6.628
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
vsi pravijo kako zanič so ti turbo mlinčki, cukajo itd.

v testih pa tega psajevega 1.2 povsod hvalijo. tudi jaz bi se za tega odločil, ker definitivno ne deluje podhranjen.

Me zanimajo testi po 100 tisoč kmjih.
grims-1.gif

Veš kaj je zanimivo? Da vsepovsod piše da temu motorju nič ne manjka, razen en kalbo iz alterja pravi da temu ni tako. Maš kakšen dober argument, zakaj tukaj vsi nebi mislili, da si full of shit?

Jaz lahko potrdim, da 1.2 mlinček cuka pri konkretnem pospeševanju in da servis ne zna odpraviti napake. Drugo pa brez problema po cca 80.000km
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.314
5.907
113
Ne, nimam 1.2 mlinčka na steroidih. Bistvo je v gostilniškem razmišljanju brez osnove. To ti gre pa precej dobro.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.795
9.040
113
No, ko ga boš imel v enoprostorcu in boš z njim naredil 250 kkm, potem se pa oglasi. Sam si žal tega ne bi upal kupit. Zaenkrat bom še poslušal svojega mehanika glede izbire najoptimalnejšega motorja.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.750
1.656
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
No, ko ga boš imel v enoprostorcu in boš z njim naredil 250 kkm, potem se pa oglasi.

Aja, ti si ga že imel v enoprostorcu in naredil 250k km, glede na to, da vse to veš? Daj povej kaj več!

Zdaj pa resno, kaj lahko lepo prosim nehaš srat brez ene samcate podpore tvojim besedam? Izkušenj nimaš, nisi podal niti enega samcatega vira, ki bi podkrepile tvoje nebuloze, sereš pa na polno.

Kot si par postov nazaj napisal, uživaj dalje s tvojim traktorjem, ostalim pa ne deli nasvetov na podlagi lege lune, stanju semena v testisih, barvi čebule in drugih virov informacij, ker bo kdo, ki ni dolgo na alterju, še kje resno jemal tvoje prebliske
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.314
5.907
113
mogoče je pa čas, da mehanika zamenjaš

jaz nekomu, ki modruje brez teoretične podlage IN izkušenj ne bi zaupal svojega avta
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.795
9.040
113
Tvojih virov tud še nismo videli. V tej temi v bistvu še nisi svetoval, sam name si se upičil. bogi....
stupid-1.gif


PS: Ti imaš 1,2 mlinček v enoprostorcu? Ker če ga nimaš in ni naredil najmanj 150.000 pol v bistvu ti lajaš brez osnove. verjetno si prodajalec a?
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.795
9.040
113
Težko bi v SLO našel mehanika z več izkušnjami na PSA jajcih. Tko da ne, ne bom ga menjal.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.001
2.451
113
Kaj pa turbo diesel 2.0 in 240 km pa ni na steroidih? Pa se nihve ne jezi in skomiga z glavo da bo slo kabum.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.750
1.656
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Tvojih virov tud še nismo videli. V tej temi v bistvu še nisi svetoval, sam name si se upičil. bogi....
stupid-1.gif


PS: Ti imaš 1,2 mlinček v enoprostorcu? Ker če ga nimaš in ni naredil najmanj 150.000 pol v bistvu ti lajaš brez osnove. verjetno si prodajalec a?

Majster pa kaj tebi ni jasno? Kaki moji viri? Kje sem sploh podal kako trditev? Vse kar sem se tu not vmešal je, da te sprašujem po virih, ki tvoje budalščine podpirajo. In ne nimam enoprostorca s toliko km, zato ne morem trditi da bo, ali ne bo razpadlo v x km. Razumeš razliko? Ti pa serješ na pamet brez ene same samcate podlage. Bo šlo počasi? Ker verjamem da ne, seri ti na pamet lepo dalje, jaz pa sem out, ker sem ugotovil da hranim trolla
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.795
9.040
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Kaj pa turbo diesel 2.0 in 240 km pa ni na steroidih? Pa se nihve ne jezi in skomiga z glavo da bo slo kabum.
Dej ga v kamion. Tule pa govorimo o 150 konjskem dizlu v 1400 kg težak avto. Od kje si ti privlekel 240 konjskega turbodizla?
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.795
9.040
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Tvojih virov tud še nismo videli. V tej temi v bistvu še nisi svetoval, sam name si se upičil. bogi....
stupid-1.gif


PS: Ti imaš 1,2 mlinček v enoprostorcu? Ker če ga nimaš in ni naredil najmanj 150.000 pol v bistvu ti lajaš brez osnove. verjetno si prodajalec a?

Majster pa kaj tebi ni jasno? Kaki moji viri? Kje sem sploh podal kako trditev? Vse kar sem se tu not vmešal je, da te sprašujem po virih, ki tvoje budalščine podpirajo. In ne nimam enoprostorca s toliko km, zato ne morem trditi da bo, ali ne bo razpadlo v x km. Razumeš razliko? Ti pa serješ na pamet brez ene same samcate podlage. Bo šlo počasi? Ker verjamem da ne, seri ti na pamet lepo dalje, jaz pa sem out, ker sem ugotovil da hranim trolla
Pa ti v bistvu trdiš, da bo vse OK, sej ta motor na polno hvalijo vsepovsod, čeprav se bere o raznoraznih težavah sploh pod obremenitvijo. In potem ti meni praviš trol. Svašta.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.314
5.907
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Težko bi v SLO našel mehanika z več izkušnjami na PSA jajcih. Tko da ne, ne bom ga menjal.

Izkušnje z novodobnimi turbinci v enoprostorcih ima gotovo bogate, zdaj pa nam te izkušnje zaupa preko tebe. Večno ti bomo hvaležni.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.001
2.451
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Kaj pa turbo diesel 2.0 in 240 km pa ni na steroidih? Pa se nihve ne jezi in skomiga z glavo da bo slo kabum.
Dej ga v kamion. Tule pa govorimo o 150 konjskem dizlu v 1400 kg težak avto. Od kje si ti privlekel 240 konjskega turbodizla?

Od tam kjer si ti privlekel kamion in kabum.

2.0 diesel je sel s prihodom turbo ere od koliko 90km do danesnjih serijskih 240km. Pa kaj ce je od VW. Pa nihce ne govori o kabumu. In zato ne vem zakaj strasis ljudi da je 130 km v turbo bencincu konec sveta,
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.314
5.907
113
vse mu je razložil njegov mehanik, ki je po izobrazbi inženir z bogatimi izkušnjami s temi motorji

kako ne veš tega???
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.795
9.040
113
Pa še res je strojni inženir. Hermann, kupi, vozi in podaj izkušnje. Do tam si pa točno tok šankpametnjakoviča, kot sem sam.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.314
5.907
113
jaz se ne spomnim, da bi jaz ali kdo drug napovedal nek kabum do 100k prevoženih

v bistvu ne vemo kako bo in smo bolj ali manj tiho. toliko o pametnjakovičih.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.795
9.040
113
Zato pa ne svetuješ tega, dokler ni izkušenj. Dosedanje izkušnje z malimi motorji v velikih avtih so pač kabum.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.556
5.994
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Kaj pa turbo diesel 2.0 in 240 km pa ni na steroidih? Pa se nihve ne jezi in skomiga z glavo da bo slo kabum.
Dej ga v kamion. Tule pa govorimo o 150 konjskem dizlu v 1400 kg težak avto. Od kje si ti privlekel 240 konjskega turbodizla?
Jaz jih imam pol manj v enoprostorcu, z 1,4t pa jih je 220kkm {180 midva) na stevcu brez enega problema. Na drugem avtu z 1,8t in 115 konji in 300kkm sem bp lahko hitrejsi od vecine, pa ce tudi mi das samo pol gasa.
Sluzbeno.obcasno peljem trafica z 90 konji in 3 tonami, pa me na 70km AC prehiti mogoce 10 ali pa dvajset vozil...pa ima tudi preko 200kkm na stevcu.

Potem pa jambranje o zapacanih dpf in podobno....