Novi mali avto do 15k

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Pri nas obstaja subvencija 20% in verjetno še kakšen popust, v NEmčiji so pa v zadnjih treh mesecih čisto skopneli, je bilo kar nekaj dobro opremljenih (oprema Vibes) pol leta starih za 12k €.

Zdajle je kot kaže nora situacija za dobit avto in se vse proda, kar pa pride novega na trg pa ima višjo ceno. Zato še enkrat moj nasvet, kupite kar je še na zalogi, ali pa počakajte še kakšne dve leti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
Res za na tehtnico postaviti ce ni bolj pametno dati dobre dva jurja vec za novega twinga namesto 3 leta starega smarta z sicer samo 9kkm. Ce so resnicni!
Ker pred dvemi leti sem bil en dan prezgodaj v salonu pa bi najbrz sedaj ze leto in pol imel e-up na dvoriscu za 12- 13 jurjev.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Dejstvo je da ima tak Twingo nekje 1k € manj stroškov letno, če si za 1k € letno lahko omisliš garažo in elektriko v njej, go ahead.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Bil je odličen za preprodaje. Subvencija na nov EV s pogojem, da ga obdržiš 6 mesecev - Tesla je tako na primer prav "silila" njihove kupce, da so verižili z novimi avti - starega daš not in praktično nič ne doplačaš za novega. ;)
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.839
4.951
113
Pri teh "owners reported" statistikah, jih moraš utežiti s profilom kupcev.

Več kupcev Suzukija (value znamke) je manj zahtevnih, kot npr. primerjalno pri Fordu, VW, Seatu. Če je nekdo preklopil s 15 let stare corse na novega suzukija, ima občutek, da vozi avion. Zato mu je tudi nepomembno, če klima pri nastavljenih 22,5° ohlaja kabino na 21,7° ali 23,6° in tako napake ne prijavi.
Več Suzuki voznikov se tudi sami potrudijo npr. pri zamenjavi halogenske žarnice, kakšne druge težave pa takoj po izteku garancije rešujejo pri nepooblaščenih mehanikih in avtoelektričarjih.

Se bojim, da je malo razlike med fuč žarnico in +/- 1°C na termostatu ali pa na pokanju iz menjalnika ali podvozja :valjamse:

Ni ravno normalno, da petični glanc novi Ford ne vžge več, ampak samo vrglja štarter ali pa da gre računalnik klime na skoraj novem Barlingotu na prvi dan dopusta, za nazaj pa še parkirni senzorji norijo na mejnem prehodu v gneči, ker je zunanja temperatura previsoka. Do menjave katalizatorjev in programske opreme na avtu, ker so previsoki plini... Kar nekaj teh zgodb sem videl iz prve roke.
 
Žena vozila yaris 1.5 bencinar z rocnim menjalnikom in takoj za tem hibrida.

Bencinar: prvi vtis je bil, da je glasen avto pri pospesevanju. Po pol urce se je navadila in ji ke ratalo vsec. Sploh okretnost po mestu v primerjavi s superbom :valjamse: . Potem je sla na hibrida in po 3 minutah rekla, da ce se le da bi bilo fajn meti avtomatika.Nekaj casa se je navajala, da ne nabija obratov, pol je slo pa gladko in se ji je samo smejalo. Pa mestna voznja lepo preklaplja na štrom. Fural sem ga tudi jaz in je lusten za vozit. Ampak predrag. Ce bodo imeli kaksne -2.500 akcije spet, mogoce, res mogoce, drugace je pac predrag. S sol opremo dobrih 18k, skoraj 19, ce vzames osnovno belo barvo. Moram pogledati kaj je v stelli. Aja dobava, ne pred marcom 2022.

sicer pa zaenkrat finalist swift, ki ga je treba se voziti. Pa se odpove crni strehi, ce bo avtomatik. Po novem je tudi bel lep.

navadna bela barva ali biserno bela?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Kaj pa bodo sosedje rekli? dva nova avta v tako kratkem času? Uh.... Nebi jaz na tvojem mestu....
 
  • Haha
Reactions: Davidoff