Novi mali avto do 15k

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Ti mali so sedaj z japonske vsi (dela jih pa še maruti v indiji, samo za potrebe tretjih trgov in rusije). Samo naši kekci (končni saloni so itak povečini neke družinske firme postavljene v skednju za hišo) uvažajo še preko madžarske, ker so itak neka leva podružnica večje firme (madžari) ki ima svoje interese. Je pa podobno tudi z deli in servisom, kakšen kos se čaka tudi tako dolgo kot bi hodil z japonske (in to z ladjo). Za redne servise je pa včasih tako da dobiš termin kot pri zobarju, tako da odpade klicat zadnji teden če se lahko oglasiš ker ti bodo rekli da 3 tedne nimajo prostega termina za zamenjat olje.

Skratka pri suzukiju bi sam pazil na to da je poprodajna storitev zanič. Kdor je navajen večjih resnih firm (VAG, Toyota, tudi Korejci) zna bit malo presenečen.

Pa okoli naročil in zamikov, en kup Jimnijev je bilo baje naročenih in bi morali bit dostavljeni v roku da bi homoogacijsko ustrezali novim EU normam in niso bili dostavljeni (2020). Cela zmeda baje sedaj s tem ker denarja ne vračajo, bo pa za nove modele (ko jih bodo imeli čas naredit, homologirat in dostavit) potrebno še precejšne doplačilo.

Ja vse gre preko Madažarske, sam kot sem jaz zastopil je tam itak logistični center za EU oz. vsaj vzhodni del.

Kar se tiče servisov sem jaz z Jordanom imel samo dobre izkušnje, res pa da nikoli nisem rabil kakšnih extra rezervnih delov. Vsi termini v roku tedna. Še največje presenečenje napram večjim firmam je bila cena servisa. 100EUR in par centov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in ynos

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Seveda jih je sram priznati, da se proizvaja na Madžarskem. Tako, kot je bilo dilerjem Renaulta izredno težko priznati, da se je renault clio 4 v začetku proizvajal v Turčiji, Pa toyota Auris in corolla prav tako v Turčiji. be smeš vsega verjet dilerjem. Za suzuki swift vem, da so jih vozil šleperje od Madžarske meje v notranjost Slovenije. Na Madžarskem, je bil Swift dolga leta najbolj prodajan avto kot pri nas Clio.
Dajmo nehat nakladati na pamet.

Prejšnja generacija swifta se je res delala na madžarskem, zadnja (od leta 2017 naprej) pa se dela za naš trg izključno na Japonskem, o čemer dovolj jasno priča tudi VIN avta, ki se začne s črko J. Ob naročilu sem se za štos potrudil na Gmaps poiskati fabriko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
Če ima kdo resen fetiš na malaJajaIzJapanaTM, je verjetno tak še Jazz, se ga je pa tudi že dve leti nazaj čakalo pol leta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: BojanP

tony

Guru
23. jul 2007
9.391
1.355
113
(...) res pa da nikoli nisem rabil kakšnih extra rezervnih delov. Vsi termini v roku tedna.
Tudi sam nisem imel občutka, da se dele čaka. Mene je na swiftu v garanciji hecal en precej lev del (pirotehnični zategovalnik varnostnega pasu), dobili so ga v 2 ali 3 dneh.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Z neba padel swift, z iskano opremo (Premium), 2WD in CVT. Verjetno edini v naslednjih 12m v SLO.

Žena je rekla, da ima raje CVT in srebrno barvo, kot pa belega in ročni menjalnik, to je bilo edino na voljo. Drugega CVTja ni mogoče dobiti, Tok frišen, da ni bil niti na avto.netu. Cena, nekaj malega nad 15k.

Zaaral, prevzem ta ali naslednji teden.

1633529401785.png
 
Z neba padel swift, z iskano opremo (Premium), 2WD in CVT. Verjetno edini v naslednjih 12m v SLO.

Žena je rekla, da ima raje CVT in srebrno barvo, kot pa belega in ročni menjalnik, to je bilo edino na voljo. Drugega CVTja ni mogoče dobiti, Tok frišen, da ni bil niti na avto.netu. Cena, nekaj malega nad 15k.

Zaaral, prevzem ta ali naslednji teden.

Poglej priponko 48888

ma čestitke tebi in ženi in uživajta v vožnji pa poročaj kako se zadeva obnese
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.656
113
Z neba padel swift, z iskano opremo (Premium), 2WD in CVT. Verjetno edini v naslednjih 12m v SLO.

Žena je rekla, da ima raje CVT in srebrno barvo, kot pa belega in ročni menjalnik, to je bilo edino na voljo. Drugega CVTja ni mogoče dobiti, Tok frišen, da ni bil niti na avto.netu. Cena, nekaj malega nad 15k.

Zaaral, prevzem ta ali naslednji teden.

Poglej priponko 48888
Pri komu si ga pa dobil? Bomo mogl pol kak Swift meet nardit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
Z neba padel swift, z iskano opremo (Premium), 2WD in CVT. Verjetno edini v naslednjih 12m v SLO.

Žena je rekla, da ima raje CVT in srebrno barvo, kot pa belega in ročni menjalnik, to je bilo edino na voljo. Drugega CVTja ni mogoče dobiti, Tok frišen, da ni bil niti na avto.netu. Cena, nekaj malega nad 15k.

Zaaral, prevzem ta ali naslednji teden.

Poglej priponko 48888
Čestitke.... Dober avto si si kupil.... Saj vsi vemo da zdaj žena zapleni superba.
Veliko varnih km vam želim in čim manj škripajoče plastike!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Pri komu si ga pa dobil? Bomo mogl pol kak Swift meet nardit.
Sel za testno, prodajalc bil zaseden pa sem sel v salon pogledati se. Videl swifta cvt, na vratih neke praske in sem mislil da je to nek razstavni leto dni star. Pol pa naslednji dan preverim in je frišen, tiste praske pa so bile od zascitne folije ostanki, sem sel pogledat in odlepit :D Trzin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa