Novi DMV

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Nw govorimo o referendumskem vprašanju ampak da se svinjam ma oblasti da vedet, da je nekje meja. Recimo v Franciji so goreli avtomobili, ker je svinja na olasti hotela podražit bencin (če se prav spomnim) in je potem svinja razumel, da imajo ovce dovolj.
Tukaj pa ploskate večji obdavčitvi.
zdaj je nekako takole: en uvozi avto za 20000, in plača recimo 1600, drug pa uvozi avto za 60000 in plača recimo 28000 in tukaj se ne strinjam sedaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Upam, da si razumel, da se jaz tudi ne strinjam s tem, da so avtomobili z večjimi motorji nenormalno obdavčeni. Pa ga nisem nikoli imel in ga tudi ne načrtujem imeti.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
zdaj je nekako takole: en uvozi avto za 20000, in plača recimo 1600, drug pa uvozi avto za 60000 in plača recimo 28000 in tukaj se ne strinjam sedaj.
zdaj bo pa tako (glede na tvoje številke) eno uvozi avto za 20000 in plača recimo 3000 , drugi pa za 60000 in plača recimo 5000.... kar je sicer okej a na račun cenejšega, starejšega.. avta, to se mi ne zdi prav. Dmv naj recimo izpuste in rešeno, g co2 točka in to je to, en pa razrede pa take finte.. uvoaža se samo euro 6 avte in bolje. Ce se ze hocemo čisto okolje. Ampak pote prašičevec ne dobi dovolj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
zdaj bo pa tako (glede na tvoje številke) eno uvozi avto za 20000 in plača recimo 3000 , drugi pa za 60000 in plača recimo 5000.... kar je sicer okej a na račun cenejšega, starejšega.. avta, to se mi ne zdi prav. Dmv naj recimo izpuste in rešeno, g co2 točka in to je to, en pa razrede pa take finte.. uvoaža se samo euro 6 avte in bolje. Ce se ze hocemo čisto okolje. Ampak pote prašičevec ne dobi dovolj.
Točno to trdim že cel čas.
Pa za neto učinek naj gledajo še na več DMVja, ko se avti za 100+ jurjev ne bodo več registrirali v tujini, ne pa da gledajo neto učinek na DMVju in bodo veliko večino bolj obdavčili. Svinje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Kje si v tej temi videl kakšno ploskanje višji obdavčitvi?

Dobesednega ploskanja se res ne najde, se pa zato lepo vidi direktno izražena podpora glupo sestavljeni povišani obdavčitvi, ki bi se jo nedvomno dali bolje speljati v kolikor bi obstajal interes.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.015
832
113
Sad: ne kupuj avtov, uporabljaj Uber in podobna jajca pa jim bos najleps pokazal. Ne bos jim dal registracije, cestnine, bencinski tolar (eur), vinjete... Kaj se na nas meces, kaj smo ti mi krivi?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pač kot vedno do sedaj je v ospredje prišla komunjazerska logika. Tisti, ki si želi nekaj več ga je treba pomendrati. Kaj ti bo avto s 300PS, če to hočeš daj najmajn celo slovensko letno povprečno plačo davka.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Pač kot vedno do sedaj je v ospredje prišla komunjazerska logika. Tisti, ki si želi nekaj več ga je treba pomendrati. Kaj ti bo avto s 300PS, če to hočeš daj najmajn celo slovensko letno povprečno plačo davka.

ja pujceki so lacni. Menda ne pricakujes da bo pa mesecnik kr naenkrat razvil delovne navade :D
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Pač kot vedno do sedaj je v ospredje prišla komunjazerska logika. Tisti, ki si želi nekaj več ga je treba pomendrati. Kaj ti bo avto s 300PS, če to hočeš daj najmajn celo slovensko letno povprečno plačo davka.

Ja, a ni glih kontra. Tle berem, da bodo res dragi avtomobili cenejši, potegnili bodo pa od mase, ki ne more dati toliko za avto. To je čisto kapitalistična logika, ko elita naredi tako, da ob vsem kar imajo, bi se manj davka plačali in se več imeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi

oby

Fizikalc
20. jul 2008
370
111
43
Dejte no ga srat. ČE daš 13k za avto, boš dal pa ša 100 eur za davek... Sej ne rečem da je ta davek dober, ampak če gre na nekaj kar je vsem avtom enako - se pravi co2; je vsaj fer.
Sej davek boš v vsakem primeru plačal, samo pakunga bo druga :)

Bolj fer kot pa za avto do 2500 cmm ni davka, pol pa takoj minimalno 8% na vrednost avta. to nima pa nobene logike... To vas pa ni motilo ane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino in Gasper008

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
tole o manj davka je fama, sej za dragi - boljši avto še vedno daš dosti več kot za socialo, ampak so znižali, kar je edino normalno. Ampak da pride pa davek zdaj boljši rabljen avto v rangu do 30k€ 2x ali 3x več kot zdaj, je pa rop.

Sej ista scena bo zdaj pri ukinitvi dopolnilnega zdr. zavarovanja. Tak nas bodo pojeb.ali, da ne nobnemu ne bo nič jasno. samo na leto bo normalne ljudi stalo 2x več. Samo gledali se bomo. Pa hitro navijali za naše v fusbalu naprimer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Dejte no ga srat. ČE daš 13k za avto, boš dal pa ša 100 eur za davek... Sej ne rečem da je ta davek dober, ampak če gre na nekaj kar je vsem avtom enako - se pravi co2; je vsaj fer.
Sej davek boš v vsakem primeru plačal, samo pakunga bo druga :)

Bolj fer kot pa za avto do 2500 cmm ni davka, pol pa takoj minimalno 8% na vrednost avta. to nima pa nobene logike... To vas pa ni motilo ane.
Koga ni motilo? Jaz sem bil en redkih, ki takrat ni onaniral na “bomo pojeb... tajkune” in sem opozarjal točno kaj se bo zgodilo. Pa nisem in verjetno nikoli ne bom imel takega avta.
Požrešne svinje in neumne ovce niso razumele, da ne bo le dmvja, ampak bo tudi ddv spokal v tujino.
Sedaj so svinje končno spregledale, ker pa jim je tudi to sedaj premalo, bodo lepo pojeb... na suho ovce, da bo za požrtijo.
Vi jim pa blejate zraven, sej je samo 100 eur. Bedaki.
Oni se pa lepo v Macanu okrog vozijo, tako da za svoje riti so poskrbeli in se vam režijo v faco.