Novi BMW 3 touring - G21

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Komentiraj tole prosim https://www.zurnal24.si/avto/testi/...i-smo-dobili-najvecji-popust-na-vozilo-289608
Tabelo vzdrzevanja do 105k km. Mercedes 2.9k eur. Precej drazji od ostalih.

Ne bom komentiral, ker so to novinarske nebuloze. Za razliko od novinarjev si lastmim Mercedesa in jih imam kar nekaj v družini in iz prve roke vem, koliko kaj stane. Ampak glej, ti živi v svoje prepričanju, da je tvoja Toyota best buy z best ozvočenjem in leta 2019 verjetno edini avto za 35k EUR brez AppleCar play. In predsvem, da je poceni vzdrževanje s poceni nadomestnimi deli ter seveda, da je to edini avto na svetu, ki se nikoli ne kvari.

Naj ti dobro služi in uživaj v vožnji.

neuporabna tabela dokler ni napisanega podatka koliko tock kosta klasicen servis.

Zate ni neuporabna, ti veš, da je urna postavka 100EUR in da ni razlik med znamkami.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.324
113
Komentiraj tole prosim https://www.zurnal24.si/avto/testi/...i-smo-dobili-najvecji-popust-na-vozilo-289608
Tabelo vzdrzevanja do 105k km. Mercedes 2.9k eur. Precej drazji od ostalih.

Za servis BMWja številke (cca.950€ za vse servise do 100k) kar držijo ampak mislim, da niso všteli še servisa avtomatskega menjalnika oz. menjave olja pri cca.80k km, ker je to predpisano se mi zdi da pri 120k km, priporočljivo pa naj bi bilo menjati pri okoli 80.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ne bom komentiral, ker so to novinarske nebuloze. Za razliko od novinarjev si lastmim Mercedesa in jih imam kar nekaj v družini in iz prve roke vem, koliko kaj stane. Ampak glej, ti živi v svoje prepričanju, da je tvoja Toyota best buy z best ozvočenjem in leta 2019 verjetno edini avto za 35k EUR brez AppleCar play. In predsvem, da je poceni vzdrževanje s poceni nadomestnimi deli ter seveda, da je to edini avto na svetu, ki se nikoli ne kvari.

Naj ti dobro služi in uživaj v vožnji.



Zate ni neuporabna, ti veš, da je urna postavka 100EUR in da ni razlik med znamkami.
Tudi mi imamo v druzini mb... pa se kaj drugega tudi. Zdaj pa onaniraj na svojga mbja pa se tolazi da je lastnistvo le-tega cenejse kot npr. Toyotino ali vw.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Razumljivo. To, da je ceneje ali pa enako kot pri ne luksuznih brandih trdijo nekateri tukaj.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ogo opcijsko tudi Lexus, če porihtajo podhranjeno hibridno motorizacijo :) Morajo vrniti nekaj v smislu gs450h.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
zakaj pa bi šaltal iz toyote na MB/bmw?
Kakšno vprašanje je to? Da greš nivo višje, zakaj. Saj tudi zdaj bi lahko fural MB/BMW brez težav, samo še "planeti" niso v pravi poziciji. Saj veš kako je, vsaka stvar rabi čas, da dozori..ne smeš prehitevat, pa z glavo skozi zid. V mojem primeru je to predvsem bližnja okolica in njihova percepcija, ki ima neposreden vpliv name (tako ali drugače). Tak da raje furaš ta čas nekaj nevpadljivega, nekaj kar ljudje ne dojemajo kot "luksuz", potem narediš korak naprej v življenju v vmesnem obdobju pa potem nabaviš eno proper zadevo, ko se tudi okolica malo navadi.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.275
1.953
113
Kakšno vprašanje je to? Da greš nivo višje, zakaj. Saj tudi zdaj bi lahko fural MB/BMW brez težav, samo še "planeti" niso v pravi poziciji. Saj veš kako je, vsaka stvar rabi čas, da dozori..ne smeš prehitevat, pa z glavo skozi zid. V mojem primeru je to predvsem bližnja okolica in njihova percepcija, ki ima neposreden vpliv name (tako ali drugače). Tak da raje furaš ta čas nekaj nevpadljivega, nekaj kar ljudje ne dojemajo kot "luksuz", potem narediš korak naprej v življenju v vmesnem obdobju pa potem nabaviš eno proper zadevo, ko se tudi okolica malo navadi.
A bejž no. Bučke so po Kolk?
 
  • Haha
Reactions: Generik

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Že 3 leta ne več, če pa ti tolko plačuješ pa menjaj servis.

Drugače pa bravo fantje. Še ena s toyoto pokozlana tema. Gremo še v ono temo o talnih oblogah o toyoti pisat, pa v pivovarski del bi tudi pasalo kaj od toyote

ss
toyota_pivo_.jpg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.502
9.203
113
Kdo je koga oznacil za glupega? Moj prejsnji avto je bil tudi iz uvoza, rabljen, tako mimogrede. Pa z njim nobenih resnih tezav.
Toyota je pa kar se tice dolgorocne vzdrzljivosti kar debelo stango pred mb.

Zdaj pa mi naj nekdo ze enkrat napise konkretne cifre vzdrzevanja do 150k km na uradnem servisu za MB C200 bencinarja karavana. Dodatno pa se visino zavaovalne premije ob polnem kasku brez odbitne fransize na letni ravni, ce nov avto kosta 60k eur. Za gume in ostalo bom sam pogledal. Pa da vidimo kaj pravijo stevilke.
Ko boš nehal primerjat Corollo s C klaso se lahko sploh začnemo pogovarjat. Pa servisi za Toyoto hibrida so daleč od poceni, vsaj kar se mene tiče.