Novi BMW 3 touring - G21

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
Točno to nekaterim tukaj ni jasno in potem se čudijo zakaj nekdo raje vrže 30k za corollo, ki ima stroške rednega vzdrževanja praktično nične napram 3 leta staremu MB C klasi. Pa še slednji je slabše opremljen, po možnosti že brez garancije pa blizu temu, da boš moral 2 jurja not vržti za neko popravilo.
3 leta star mercedes C ni 30, ampak je 25, redni servis , tankaš in voziš...al zakaj misliš da bi imel ne vem kakšne izredne stroške? si 5 jurjev obrnil takoj pa imaš avto. Simple. Je pa težko razumet, verjamem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Nimam pojma koliko pride redni servis vsako leto za Toyoto, ampak za MB GLC (C klasa na pručki) dizel z 204KM je cena po prvem letu dobrih 300 eur, po 2 letih pa 500 eur. Na uradnem servisu seveda.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
Nimam pojma koliko pride redni servis vsako leto za Toyoto, ampak za MB GLC (C klasa na pručki) dizel z 204KM je cena po prvem letu dobrih 300 eur, po 2 letih pa 500 eur. Na uradnem servisu seveda.
Tako je, enako je nekak za C, E itd s tem motorjem. Pač uro si ruknejo preračunano cca 100€. Rop pri belem dnevu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.206
113
Točno to nekaterim tukaj ni jasno in potem se čudijo zakaj nekdo raje vrže 30k za corollo, ki ima stroške rednega vzdrževanja praktično nične napram 3 leta staremu MB C klasi. Pa še slednji je slabše opremljen, po možnosti že brez garancije pa blizu temu, da boš moral 2 jurja not vržti za neko popravilo.
Jaz sem kupil rabljen avto in vrgel takoj noter 1.500 EUR. Vsakemu svoje ;).
Pa zelo verjetno se bom konkretno ceneje vozil kot ti.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.440
860
113
Tudi C klasa ima bistveno dražje dele in vzdrževanje. Če je mercedes!! Kaj ti ni jasno. 100eur+ je samo delovna ura. :)
Mal natolcujes. Expert za vsa podrocja, zraven pa furas polizdelek od Toyote, kjer je samo pogon na nivoju?

dejstvo je, da razlicni si lahko privoscijo razlicne cenovne in stroskovne nivoje avtov. In tako je prav.

ni pa treba sedaj nabijat kako glupi so tisti ki kupijo leto star avto v Nemciji in ga potem sraufajo pod kozolcem. Pac njihova volja.

pa da ne bos kakih vzporednic vlekel z mano. Jaz sem novega kupil v Sloveniji in ga servisiram na uradnem servisu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kdo je koga oznacil za glupega? Moj prejsnji avto je bil tudi iz uvoza, rabljen, tako mimogrede. Pa z njim nobenih resnih tezav.
Toyota je pa kar se tice dolgorocne vzdrzljivosti kar debelo stango pred mb.

Zdaj pa mi naj nekdo ze enkrat napise konkretne cifre vzdrzevanja do 150k km na uradnem servisu za MB C200 bencinarja karavana. Dodatno pa se visino zavaovalne premije ob polnem kasku brez odbitne fransize na letni ravni, ce nov avto kosta 60k eur. Za gume in ostalo bom sam pogledal. Pa da vidimo kaj pravijo stevilke.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Tole bi pa imel po konfiguratorju,
330, xdrive, karavan. 82,2k eur.
 

Priponke

  • BMW_330i_Touring_2019-11-30.pdf
    227 KB · Ogledi: 160

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Tako je, enako je nekak za C, E itd s tem motorjem. Pač uro si ruknejo preračunano cca 100€. Rop pri belem dnevu.

Prvo: niti slučajno ni 100 EUR za C klaso
Drugo: koliko zasluži ma uro frizer, ki ima edino osnovno sredstvo škarje in fen
Tretje: če je to zate rop pri belem dnevu, odpri servis in začni ropat. Kmalu boš bogat. Par Mio EUR, da boš Mercedes servis odprl imaš seveda doma v nogavici
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Servisna ura je servisna ura, ne glede na model vozila. Ali je pri MB kaj drugače?
Sodelavec je že pred parimi leti plačeval 100eur za uro dela na pooblaščenem za C klaso v LJ.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Servisna ura je servisna ura, ne glede na model vozila. Ali je pri MB kaj drugače?
Sodelavec je že pred parimi leti plačeval 100eur za uro dela na pooblaščenem za C klaso v LJ.

To kar pišeš ni res. Fak, ampak ste res nakladači.

1. Servisna ura pri Mercedesu se je in se vedno razlikuje od modela do modela
2. Servisna ura za C klasso nikoli ni bila in ni 100 EUR
3. Že vsaj sedem let Mercedes v Sloveniji ne obračunava storitev po urah, ampak po točkah. V Nemčiji pa že dlje časa. Zato ne vem od podatek, koliko je urna postavka za Mercedes
4. Iz lastnih izkušenj in prve roke ti povem, da stroški servisiranja C klase niso nič posebnega in povsem primerljivi s tvojo Toyoto. Po občutku so nadomestni deli, ki so predmet rednega vzdrževanja v cenejši v primerjavi s Toyoto
5. Pri Mercedesu je nategujejo tako, kot pri Toyoti, ko se je lokalni uvoznik izmislil zgodbo, da moraš vsako leto na pregled (in to seveda plačaš), da ti velja garancija na baterijo. Tega pregleda zavarovalnica, ki jamči 10 let za batarijo (to ti seveda plačaš, ker je jamstvo vračunano v ceno vozila) ne pogojuje in je to veleumni izum Toyote Adria, da te vsako leto lupi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Zdaj pa ti ne nakladaj. Letni pregled baterije nima veze s toyota adria, razen ce je le-ta odgovorna tudi za ostali del evrope.
Kar se tice urne postavke je bilo cca 4-5let nazaj, preden je sodelavec prodal C klaso. Servisiral je na autocommerce v lj.
Kar se tice delov pa prosim ne nabijaj, ker ima mb kar lepo zasoljene cene originalnih delov.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Zdaj pa ti ne nakladaj. Letni pregled baterije nima veze s toyota adria, razen ce je le-ta odgovorna tudi za ostali del evrope.
Kar se tice urne postavke je bilo cca 4-5let nazaj, preden je sodelavec prodal C klaso. Servisiral je na autocommerce v lj.
Kar se tice delov pa prosim ne nabijaj, ker ima mb kar lepo zasoljene cene originalnih delov.

Evo cenik iz leta 2013. Ti pa še naprej živi v svojem prepričanju.
 

Priponke

  • ceniki_servisi_AC-MB_09-2013 22% ddv.pdf
    702,8 KB · Ogledi: 204