Nove plače v javnem sektorju?

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
@mojcaG,pri vas je še ok, moja žena je napredovala za 4 razrede,obenem so jim ukinili vse dodatke in stimulacijo,količnik znižali z 4,7 na 4..in sedaj nonsens, osnovna plača se ji je dejansko dvignila,a izplačana plača je nižja za skoraj 80€...
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
>Kar je eden izmed glavnih razlogov, zakaj omenjenih aneksov ni podpisal noben od sodnikov.

Po temle se krepko vidi, da nimaš najbrž pojma o trenutni situaciji ...
smirk-1.gif


Podpis gor ali dol - izplačana plača je bila po novem sistemu. Po starem ne more biti.

Zakaj? Ponavljam --> delodajalec je dolžan upoštevati veljavno zakonodajo. Kaj je tukaj tako nejasno napisano?

Lahko pa si (zopet) najpametnejša (ali pa uporabiš logiko kmeta s 4. razredi OŠ), pa mi poveš, kako naj bi po tvoje obračunali plače za avgust vsem, ki niso podpisali aneksov? Po katerem zakonu? Po tistem, ki ne velja več?!
confused-1.gif


Zato je bil ves ta halo z aneksi za brez veze ... dali naj bi sklep/odločbo o prevedbi plače in uvrstitvi v plačni razred in čao ...
 

MojcaG

Pripravnik
2. sep 2007
319
5
18
Citat:
@mojcaG,pri vas je še ok, moja žena je napredovala za 4 razrede,obenem so jim ukinili vse dodatke in stimulacijo,količnik znižali z 4,7 na 4..in sedaj nonsens, osnovna plača se ji je dejansko dvignila,a izplačana plača je nižja za skoraj 80€...

Ja, se zavedam. Smo čisto specifičen organ v javnem sektorju, kjer že prej ni bilo dodatkov (razen delovne dobe), tako da takih težav pri nas ni.

Virant je precej uslužbencev krepko nategnil, samo najbrž je mislil, da bodo opazili to šele pri oktobrskem izplačilu, po septembrskem bodo pa skakali v luft
smile-1.gif

Pa se je očitno uštel
aplauz.gif


Drugače pa se bo tale sistem ziher popravljal, ker je prinesel (marsikje) preveč odstopanj in razlik.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.461
5.929
113
pri taščici
Po radiu je že blo da SVIZ napoveduje tožbe , ker so praktično vsi dobili manj kot prej.....(od učitelja do kuharce in čistilke)
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
59
48
Kranj
Tele v šolstvu je treba malo jemati z rezervo in res je kot pravi Mojca, da ne znajo razbrati svoje plače. Moja žena je isti kaliber, prinese plačo domov in mi reče: "preglej če je vse v redu".
redface-1.gif

Res je, da je bilo izplačilo manjše (ni bilo prevoza in malice, kar je logično), vendar je bila plača nekaj procentov večja in lepo je razvidno, da bodo ti procenti še 3x dodani k plači!
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.211
680
113
Jst hočm povedat samo to, da je od delodajalca odvisno kam te zatakne. Samo za vodje je razlika v razredih ogromna in to kar 12 razredov. Se pravi, če te delodajalec ne mara ti lahko da v razred Vodja 5 , če te ima malo bol rad te da v Vodja 3, če pa je zaljubljenvate pa lahko postaneš vodja 1. Zakaj? Ker nikjer ne piše kaj dela vodja 1 in kaj dela vodja 5.
Seveda se ti neto plača ne sme znižat.


Primer: začetni navišji z vsemi naprdovanji
VODJA I 42 47
VODJA II 38 43
VODJA III 34 39
VODJA IV 32 37
VODJA V 30 35

Razlika v 12 plačnih razredih je pa priblično 1000€ bruto. To pa ni malo in je še kako pomembno kam te vtaknejo. In tud če ti ne podpišeš aneksa k pogodbi, se ti plača izplača po novem. Pol se ti seveda lahko pritožiš, ampak vseeno je vse na strani delodajalca, da oceni kakšno plačo ti bo dal za tvoje delovno mesto.

Kozarec, žal ne veš kako te stvari tečejo v JU in jst na tvojem mestui ne bi pametoval o zadevah na katere se ne spoznaš najbolje. Sej po eni strani imaš prov, da je aneks neveljaven dokler ga obe strani ne verificirata. V tem primeru so glavni del naredili sindikati, ki so verificirali sistematizacijo delovnih mest in plačne razrede. Potem pa je vse na strani delodajalcev, kam te vtaknejo. In tle so nas nategnili oboji: Virant in sidikati.

LP
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.521
59
48
Kranj
Ni vse tako enostavno kot zgleda. Ministrstvo ti določi med katerimi vodji lahko izbiraš, glede na sektor v katerega spadaš.
Pri nas je ministrstvo izmed 800 delovnih nazivov v skupini J določilo samo 50 nazivov med katerimi lahko izbiramo. Da, določili smo tudi vodje, ki so bili na razpolago vendar jih je ministrstvo zavrnilo
confused-1.gif
. Sedaj vodij skupin ni več in imajo vsi isti naziv te plačni razred. Pritožbe so že odposlane.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.211
680
113
Zgoraj sem ti nazorno napisal kakšna je situacija. Delodajalec te lahko vtakne tja kamor mu paše, ker je razpon ENAKEGA delavnega mesta tako širok. Seveda pa te ne zaposlit na delovno mesto hišnika če si ti medicinska sestra. In seveda ti ne sme dat manjše plače, kot si jo imel. Vse to ne sme, ostalo pa je prepuščeno delodajalcu.

Se mi ne da več kozarec aka trač pisalka. Dobr so te pogruntal tle na forumu. Pač eni ljudje ste strašno brihtni in seveda veste več kot kldor koli. Najbolj smešno pri vsem tem pa je, da ravno taki potegnete na koncu krajši konec. Se boš mogla zgleda naučit, da lepa beseda lepo mesto najde. Še posebej to velja v poslu. Če pa misilš, da veš več, mi pa pokaži na kaj se lahko sklicuješ, ko te delodajalec zaposli za isto plačo z novim anksom. Pa dejstva prosim, ker jst sm ti pokazal primer, ti pa meni govoriš o nekih pravnikih in neki kmečki logiki. Najbrž pa veš, da na sodišču kjer so pravniki kmečka logika ne velja, ampak veljajo le zakoni.

po defaultu! Pika!
smile-1.gif
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.211
680
113
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Ni vse tako enostavno kot zgleda. Ministrstvo ti določi med katerimi vodji lahko izbiraš, glede na sektor v katerega spadaš.
Pri nas je ministrstvo izmed 800 delovnih nazivov v skupini J določilo samo 50 nazivov med katerimi lahko izbiramo. Da, določili smo tudi vodje, ki so bili na razpolago vendar jih je ministrstvo zavrnilo
confused-1.gif
. Sedaj vodij skupin ni več in imajo vsi isti naziv te plačni razred. Pritožbe so že odposlane.

ja res je. ministrstvo ti mora odobrit nabor nazivov. in ni tko kot pravi Kozarec, ki meni, da se boš kr pogajal in cenkal kam te dajo.

lp
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ja, imaš prav.
V bistvu imate čisto vsi prav.
Do zadnjega v tej temi.
In še vsi oni, ki tu sploh še niso pofočkali.

Jaz imam pa narobe.

In da ne bom koga slučajno "zmešala" z mojimi brezveznimi navedbami, sem jih odstranila.
zmaga.gif


Ker očitno velja načelo, da "kar ne veš, te ne boli".

Ga bom upoštevala in se bom na splošno izogibala pisanja postov, za katera bo obstajala minimalna verjetnost, da komu celo koristijo.

Konec koncev se to za pravo trač pisalko niti ne spodobi.
grin1.gif


pozdrav.gif

 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No evo da vam povem. Povišali so OSNOVNO plačo, prepolovili so pa dodatke za neenakomeren delovni čas, nočne, nedelje. Tako da jaz sem dobil 20 EUR višjo plačo, vsi ki imajo tam od 15 let delovne dobe naprej so dobili manjše plače, ker so zmanjšali tudi dodatke na stalnost a delovno dobo nevem kako piše na plačilni listi. Nadure so slabše plačane. Za 12 ur nočnega šihta dobim 9 EUR več kot če delam zjutraj. Uglavnem sama plača se je povišala največ za tiste, ki delajo SAMO ZJUTRAJ! Tisti ki pa delamo nonstop smo pa najebal. Tisti ki imajo okrog 30 let delovne dobe so dobili od 200 do 300 EUR manjše plače, včeraj je bilo v službi kar pestro hehe sem mislil da se bodo se tepli med seboj
tongue-1.gif


Uglavnem nategnili so nas, in to pošteno
wink-1.gif


LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.461
5.929
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:

Res je, da je bilo izplačilo manjše (ni bilo prevoza in malice, kar je logično), vendar je bila plača nekaj procentov večja in lepo je razvidno, da bodo ti procenti še 3x dodani k plači!

Mislim da kdor gleda končni izplen (skupaj z malico in prevozom) potem res ne bo nikdar prav izračunal če ima višjo ali nižjo plačo.
Meni mirodajni podatek je samo netto plača ki jo deliš z opravljenimi urami (pa bolniške in podobnih penalov ne sme biti).
Sicer pa moja veza je dobila "3evre" večjo plačo!. Čerav imam občutek da ne zna "pravilno" primerjat stare in nove plače
 
Nazadnje urejeno: