Nove karte Q2/2010!

RIRI

Pripravnik
29. nov 2007
40
0
6
Murska Sobota
Za naprave kot Navigon 63x0 do 84x0, .... skratka za MN7.X !
cheer.gif


lp r
 
Nazadnje urejeno:

RIRI

Pripravnik
29. nov 2007
40
0
6
Murska Sobota
Hmm, še malce časa potrebujem, ker se počasi pretaka na 8410. Imajo pa deljeno : karte in 3D. Vsakega je po cca 2GB.
Me pa najbolj zanima če je uporabna nova obvoznica okrog MB. Bila je namreč vrisana že v Q1, vendar me navigon ni nikoli peljal po njej. Vedno je uporabljal staro povezavo skozi MB. Torej iz MS v LJ po avtocesti skozi MB
frown-1.gif


lp r
 

RIRI

Pripravnik
29. nov 2007
40
0
6
Murska Sobota
Pretestiral to kar me je zanimala in morem povedati, da sem razočaran. Iz MS v CE me še vedno pelje po stari cesti skozi MB. Torej Navigon je ponovno razočaral z izdajo nove karte. Drugih stvari tako sploh nisem gledal, ker se mi zdi že ignoriranje takšne obvoznice velik nesmisel.
frown-1.gif


lp, r
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
jaz že od nekdaj trobim, da Navteq (navigon uporablja navteq karte) in Tele Atlas nista sploh pripravljena oz se ne zavzemata za to, da bi pokrila vzhodne države evrope.....čeprav napišejo, da je Slovenija 99% pokrita - to dejansko ni res! Največja pokritost je nekje 70 %.

Dokler ne bodo imeli res 99% pokritost od Navteq in Tele Atlasa imamo lahko iGo z Monolitovo karto, katera RES pokriva 99% ozemlja!
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik RIRI pravi:
Pretestiral to kar me je zanimala in morem povedati, da sem razočaran. Iz MS v CE me še vedno pelje po stari cesti skozi MB. Torej Navigon je ponovno razočaral z izdajo nove karte. Drugih stvari tako sploh nisem gledal, ker se mi zdi že ignoriranje takšne obvoznice velik nesmisel.
frown-1.gif


lp, r
Problem je v Navteq-u, ne v Navigonu. In Navteq karte ima ravnotako tudi Garmin, ki pa pri svojem City navigatorju 2011 isto ne prebavi tega dela AC.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik RIRI pravi:
Pretestiral to kar me je zanimala in morem povedati, da sem razočaran. Iz MS v CE me še vedno pelje po stari cesti skozi MB.

ce se brez navigacije ne znas pripeljat iz MS do CE, pa te cist razumem, da si razocaran.....
uf-1.gif
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik RIRI pravi:
Pretestiral to kar me je zanimala in morem povedati, da sem razočaran. Iz MS v CE me še vedno pelje po stari cesti skozi MB.

ce se brez navigacije ne znas pripeljat iz MS do CE, pa te cist razumem, da si razocaran.....
uf-1.gif

oo, kak butast komentar!
bonk.gif
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
heh, ni slo drugace, ce ljudje ne razumejo, da NAVIGON ne dela sam kart in potem simfajo za brezveze. Karte, ki so nalozene na Navigonu so od Navteqa.

Mislim in upam, da je tisti komentar na tebe letel. On se verjetno zna pripeljat iz MS do CE brez navigacije. Kak čeh al pa nemec pa ne bo presrečen, ker ga navigacija ne bo peljala po obvoznici. Tu pa se tudi pojavlja vprašanje kvalitete kart. Vsi, ki imamo Navigona bomo na istem v tujini, kjer ne poznaš cest. Sploh pa ni relevantno, kdo dela karte, meni je pomembna kvaliteta. Pa naj Navigon menja dobavitelja kart
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
heh, ni slo drugace, ce ljudje ne razumejo, da NAVIGON ne dela sam kart in potem simfajo za brezveze. Karte, ki so nalozene na Navigonu so od Navteqa.

Mislim in upam, da je tisti komentar na tebe letel. On se verjetno zna pripeljat iz MS do CE brez navigacije. Kak čeh al pa nemec pa ne bo presrečen, ker ga navigacija ne bo peljala po obvoznici. Tu pa se tudi pojavlja vprašanje kvalitete kart. Vsi, ki imamo Navigona bomo na istem v tujini, kjer ne poznaš cest. Sploh pa ni relevantno, kdo dela karte, meni je pomembna kvaliteta. Pa naj Navigon menja dobavitelja kart

Predvsem je treba voziti z malo ZDRAVE PAMETI!!! in če imaš nekje tablo do kraja, kamor greš na zelenem ozadju, boš, če seveda nisi totalen butl, predvideval, da tega dela avtoceste tvoja navigacija še ne pozna. Ni važno kje, doma ali v tujini. Ni mi jasno, kako smo, preden so nam dali GPS, sploh kam prišli.
 

RIRI

Pripravnik
29. nov 2007
40
0
6
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Citat:
Uporabnik RIRI pravi:
Pretestiral to kar me je zanimala in morem povedati, da sem razočaran. Iz MS v CE me še vedno pelje po stari cesti skozi MB. Torej Navigon je ponovno razočaral z izdajo nove karte. Drugih stvari tako sploh nisem gledal, ker se mi zdi že ignoriranje takšne obvoznice velik nesmisel.
frown-1.gif


lp, r
Problem je v Navteq-u, ne v Navigonu. In Navteq karte ima ravnotako tudi Garmin, ki pa pri svojem City navigatorju 2011 isto ne prebavi tega dela AC.


Mi je čisto vseeno čigave karte uporablja Navigon. Jaz sem kupil napravo Navigon (pa ne samo eno, ampak že tri različne tipe) in zame je navigon tisti, ki ni ažuren.

Če se ti pokvari avto, praviš da je zanič znamka oz. tip avtomobila. Proizvajalec mora poskrbeti, da so deli vgrajeni v njegov izdelek vredni zaupanja, če temu ni tako, se pozna na njihovem izdelku in tudi "ratingu" proizvajalca.

Tvoj komentar oz. misel da so nesposobni sposobni onesposobiti sposobne, pa povsem drži. Kar poglej se..

lpr
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
mislim, da se ne pogovarjata o isti zadevi.....
bonk.gif


Apachi hoče povedat, da je krivda pri dobavitelju-Navteq kart in ne Navigon, ki uporablja te karte...če se že pizdimo se lahko samo na Navteq....
ker po tvojem je potem tudi TomTom sranje....pa Garmin(CN) tudi... pa vse original avtonavigacije....
bonk.gif


iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je Navigon(8310) odlična navigacija, me še ni pustil "zbeganega" na cesti tako v Eu kot v USA
cheer.gif
...
dočim Garmin, da ne omenjam...
10.gif


Me pa zelo čudi, da si zamenjal tri različne naprave, kljub temu, da si ZELO nezadovoljen....
bonk.gif
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Gre se za to, da je popolnoma vseeno kakšno Navigonovo napravo maš, ker so na vseh Navteqove karte. Ampak povprečenega potrošnika, ki kupi navigacijo Navigon, ne zanima kdo je dobavitelj kart, ampak to, če ta stvar dobro deluje. Jaz sem z Navigonom relativno zadovoljen, ampak če koga moti neka pomankljivost na kartah zakaj ne bi bili kritični do tega. In še enkrat povprečnega potrošnika res ne zanima dobavitelj kart. Kupil sem pa navigacijo zato, da mi pomaga pri vožnji. Zdaj pa če tabla kaže desno, navigacija pa levo se bo večina ljudi zmedla in potem kot pravi MadMitch pač gledaš table, ki so ziher. Ampak potem tudi navigacije ne potrebujem. Ne sekiram pa se nič če navigacija ne najde hišne številke al makedamske ceste ampak hitra cesta je nekaj drugega...
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
hotel sem samo povedat, da se je brezveze pizdit na neko določeno firmo, sej drugje ni nič kej bolje....več ali manj uporabljajo vsi ene in iste karte....

kot že stokrat poveano, navigacija ni vodič ampak pripomoček....
cool-1.gif
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
No skratka, ko se boste zjasnili kdo je kriv, vam povem še rešitev: TomTom
smile-1.gif
hehe. TomTom ima v 8.50 mapah vse lepo pokrito.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Ne, ni tako. TomTom je lastnik Teleatlasa in bi bilo normalno, da uporablja njegove karte. Teleatlas pa ima boljše evropske karte kot Navteq.