Nova Toyota Yaris 2020

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.134
113
[QUOTE="Utisevalec, post: 2851104, member: 1711" Recimo že hladilni sistem ni več klasičen ampak je zunanji z ločeno vodno pumpo in ventili za hlajenje oz. ogrevanje.
[/QUOTE]
Hladilni sistem niti na 3 generaciji ni klasičen... Električna vodna pumpa, dodatna termo posoda za hladilno itd
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kaj koliko let bodo delali hibride? Koliko let bodo pa delali klasične pogone? Hibridi bodo živeli dlje kot nekateri mislite, kvečjemu bodo klasični avti s kvačkalicami prvi doživeli konkreten drop off v prodaji. Se sploh zavedaš kaj pomeni elektrifikacija nekoga ki niti svojega parkirišča nima, kaj šele garaže z elektriko?

Nisi ravno dojemljiv za povedano, zato se verjetno toliko prepiraš z vsemi po forumu.

Motorji na notranje izgorevanje se delajo že 100 let in več.
Hibridi se bodo delali še kakih 10-15 let. Nato bodo šli hibridi in motorji z notranjim izgorevanjem v pozabo in jih bodo zamenjali električni avti v celoti.
Kako leto gor ali dol....

Bo šlo?
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Je že šlo v prvo, brez skrbi. V glavnem, sanjaš da bo ICE šel v pozabo čez 10 let.

No daj si opomnik čez 10 let in obudi tole temo, pa mi napiši, Told you so.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Bojo prej plug in hibridi kot 100% ev

Sam v to ne verjamem. Sem mnenja, da so hibridi samo mehak prehod na elktričarje, ker so ljudje pač trde glave in sanjajo o dometu, čeprav vsakodnevno delajo 20km. Čas bo pokazal....

Kar nekaj večjih proizvajalcev je napovedalo, da bodo že leta 2025 imeli večinsko proizvodnjo električnih avtov. Koliko bo res, bomo še videli.
Glede štroma pa na tem forumu ni noben dorasel, da bi lahko povedal kaj več, kot gostilniške debate, zato je razpredanje brezpredmetno.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Sam v to ne verjamem. Sem mnenja, da so hibridi samo mehak prehod na elktričarje, ker so ljudje pač trde glave in sanjajo o dometu, čeprav vsakodnevno delajo 20km. Čas bo pokazal....

Kar nekaj večjih proizvajalcev je napovedalo, da bodo že leta 2025 imeli večinsko proizvodnjo električnih avtov. Koliko bo res, bomo še videli.
Glede štroma pa na tem forumu ni noben dorasel, da bi lahko povedal kaj več, kot gostilniške debate, zato je razpredanje brezpredmetno.
Daj nas ti razsvetli, kako bo zgledalo, ko se bo doma zvecer vsak nabil naštek dozo pa celo noč filal avto?
porabe, obremenitve omrezja, nova infrastruktura, s tem povezani novi stroski.

cudi me, da je vsako jutro dobesedno zabita AC v Ljubljano. To ni samo 20 km na dan..
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Življenjski cikel avtomobila je enostavno predolg, da bi lahko govorili o kakšnem hitrem prehodu na EV.
Potem je tu infrastruktura, ko bo zmanjkalo kupcev s svojimi garažami in vtičnicami, bo treba poskrbeti za blokarčke, kdo bo to naredil, koliko časa bo trajalo. Potem je tu infrastruktura hitrih polnilnic, to kar imamo danes je po ena polnilnica na AC postajališču, ki polni s 50 kW (dobrih 200 km dosega v eni uri).
Potem proizvodne kapacitete, po svetu se proda 80 milijonov vozil, lani je bilo prodanih EV 2 milijona, to je 2,5% delež.

V začetku je rast prodaje visoka, potem pa pride do zasičenosti, ko potencialnih kupcev začne primanjkovati. Ti se bodo potem počasi tudi "spreobrnili", če bo vse prav, ampak ta cikel bo trajal vsaj 30 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis in Kamele0N

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
In danes vsi za ogrevanje kupujejo samo še TČ? Ali se morda proda še kakšno drugo kurilno napravo?

Tako bo čez 15 let morda imel prevlado na trgu BEV, sigurno pa ne 100%.

Hibridi bodo rasli na račun klasičnih pogonov, rast bo morda počasnejša kot EV, sigurno se pa ne bodo nehali prodajat po 15 letih.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Sam sem mnenja, da se bodo nehal prodajat.
Tebi je hibrid nekaj oh in sploh, meni se pa zdi totalni mimosun.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.918
2.395
113
Sam sem mnenja, da se bodo nehal prodajat.
Tebi je hibrid nekaj oh in sploh, meni se pa zdi totalni mimosun.

Kako ti je lahko nekaj naprednejsega mimosun? Ce se omejimo na Toyotin koncept, katerega pluse so nasteli ze nekajkrat, ne vidim razloga, zakaj bi to bil mimosun.
Sklepam, da zato, ker je EV v prihodu, ampak do takrat se bo proizvedlo se par milijonov hibridov.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Še kar nekaj Save se bo prelilo v Donavo, preden bo večina NOVIH preklopila na čisti štrom. Za celotno maso vozil na cestah bo pa to trajalo še desetletje dlje.
Bo pa, to ni dvoma. Samo je treba do takrat tudi živet in preživet (gledano iz vidika avtomobilske industrije).
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.187
1.795
113
Me zanima ce bo v novi Yariski sel sedez kaj bolj nazaj od obstojecega modela. Sem se 14 dni nazaj vsedel vanjo...in ugotovil, da ga ne bi mogel imet ker ni bilo prostora dovolj za noge :(.
Vidim da bojo tudi lastnike yarsik razveselili z enakim infoteinentom kot lastnike Corrol :valjamse: al ok oni bojo placali 30 % manj. In je 'kakovost' tega dela pricakovana.
Drgac pa..zakaj je pri nas velika prodaja malih vozil..ker nas hebe kupna moc. Zato. Povsem enostavno. In pri yariski bojo sli najbolj v promet osnovne (osnovna) izvedenka bencinarja s prvo ali drugo stopnjo opreme. Zal je taka realnost. Tu bo hibridov prodanih za vzorec.