Nova Toyota Yaris 2020

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Ja pa ravno to govorim....nevem kake tehnoligije...hibridi...baterija...kurcipalci...poraba pa nakonc taka ko na doteranem dizlu :)
Fora je v tem, da je poraba morda enaka, ampak za avto z enako ceno.
Dizelašem mora past v glavo, da hibrid ni nujno full majhna poraba, imaš pa sedaj na izbiro, kaj ti bolj ustreza za isto ceno. In kar se mene tiče je to top za kupce.
Dizelašem pa seveda prihaja, ko vidijo, da hibridar nič ne špara proti njim, ker to je glavno. A v VEČINI primerov se vam lahko hibridar smeji v glavo, ker je zadeva tiha in tudi manj porabi. AC bomberjem pač ne pride še v poštev hibrid.
Je pa res, da so eni hibridarji tako tečni, da normalen človek zelo hitro zasovraži hibride.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Jaz gledam to bolj iz "BIO/EKO" vidika...

Ko smo vsi z ICE motorji (dizelaši pa še posebaj) ko čarovnice za časa inkvizicije...vse nas je treba zažgat pa iztrebit...

A samo namesto ljudi na bližnjem vzhodu ki zdaj umirajo zaradi nafte...bodo pa sedaj umirali v Afriki kjer so redke kovine za baterije...

Namesto tisoč izpuhov lokalno...bo sedaj en TEŠ6 al oa nek NEK2.....

Ni razlike....a bio eko vegeterjanc z Priusom bi te najraj povozil ko te zagleda na pločniku...bolano :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Jaz gledam to bolj iz "BIO/EKO" vidika...

Ko smo vsi z ICE motorji (dizelaši pa še posebaj) ko čarovnice za časa inkvizicije...vse nas je treba zažgat pa iztrebit...

A samo namesto ljudi na bližnjem vzhodu ki zdaj umirajo zaradi nafte...bodo pa sedaj umirali v Afriki kjer so redke kovine za baterije...

Namesto tisoč izpuhov lokalno...bo sedaj en TEŠ6 al oa nek NEK2.....

Ni razlike....a bio eko vegeterjanc z Priusom bi te najraj povozil ko te zagleda na pločniku...bolano :)
Si ti moral izlit svoj bullshit ven, a? A ti je bolje sedaj?
Toyota HIBRID nima niti najmanjše veze s polnjenjem preko vtičnice in še enim TEŠom ali NEKom, a ne? ;)
Oboje je isto sranje, a tisti laboratoriji v sodobnih bencinarjih in dizlih pa nimajo redkih kovin in ostalega sranja? ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Mah niti ne. Se strinjam, da mnenje hibridarjev, da so le ti ultra zeleni in da so bencinarji in dizli samo še za odstrel, je pač pretirano. Zato sem tudi napisal, da so eni tečni ko podrepne muhe.
Dejansko pa ne dizli, bencinarji, električarji ali hibridi niso zeleni. Vse je eno in isto sranje, še najbolj zeleno je terat star avto naprej.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Ok bom očistil svoj sarkazemdetektor danes...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Mah niti ne. Se strinjam, da mnenje hibridarjev, da so le ti ultra zeleni in da so bencinarji in dizli samo še za odstrel, je pač pretirano. Zato sem tudi napisal, da so eni tečni ko podrepne muhe.
Dejansko pa ne dizli, bencinarji, električarji ali hibridi niso zeleni. Vse je eno in isto sranje, še najbolj zeleno je terat star avto naprej.
Jaz sem lastnik hibrida pa mi to, da je moj avto "bolj zelen" od katerega drugega pač ne pade na pamet. Glede na EU zakonodajo morajo tako ali tako vsi avtomobili, ki se prodajajo dosegati minimalne standarde razgradljivosti, ki so, če se ne motim, zelo visoko postavljeni (se mi zdi, da okrog 90%?).
Pa tudi zaradi porabe ga nisem vzel.
Vzel sem ga zato, ker mi je corolla kot celota zelo OK avto in je točno to kar rabim. Seveda pa avto ni popoln, daleč od tega. Ima svoje hibe in muhe - kot vsak. Pa tudi z premium segmentom ni primerljiv. Materiali so sicer dobri, zvočno pa pač ni tako zatesnjen kot avti v premium segmentu (lexus, bmw, audi, mb...). In še in še... :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Seveda pa avto ni popoln, daleč od tega. Ima svoje hibe in muhe - kot vsak. Pa tudi z premium segmentom ni primerljiv. Materiali so sicer dobri, zvočno pa pač ni tako zatesnjen kot avti v premium segmentu (lexus, bmw, audi, mb...). In še in še... :)
 

Dualis

Fizikalc
30. nov 2008
405
239
43
Jaz gledam to bolj iz "BIO/EKO" vidika...

Ko smo vsi z ICE motorji (dizelaši pa še posebaj) ko čarovnice za časa inkvizicije...vse nas je treba zažgat pa iztrebit...

A samo namesto ljudi na bližnjem vzhodu ki zdaj umirajo zaradi nafte...bodo pa sedaj umirali v Afriki kjer so redke kovine za baterije...

Namesto tisoč izpuhov lokalno...bo sedaj en TEŠ6 al oa nek NEK2.....

Ni razlike....a bio eko vegeterjanc z Priusom bi te najraj povozil ko te zagleda na pločniku...bolano :)

Evo, zdaj si se zjokal zdaj pa bo. Samo, da si se potolažil.
 
  • Wow
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Ma glede na kakšnem "Greta" nivoju so lahko kaki lastniki zelenih tehnologij...se ne bi čudil če si ne bi prej že pohackal software-a :)
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
"Greta" nivo imaš na obeh straneh, pri dizlih in hibridih... zato nehajte s to debato, ki nikamor ne pelje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Hibridi bodo imeli najkrajši življenski cikel.
Enkrat vam bo že kapnilo....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Ja to ni ravno najbolj ekonomično, predvsem pa ni ekološko.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
In zato lahko neekološko in neekonomično ravnamo še naprej pri hibridih in njihovih baterijah ali kaj točno si hotel s tem povedat? :D