Nova Toyota RAV4

koliko

Guru
21. avg 2007
4.238
2.093
113
SV SLO
Fordu se tak ali tak bliža potop..... Ker so izredno neprilagodljivi, Suv-e uvajajo ko jih imajo že vsi. Prej ali slej bo suv-omanija minila. Pa še cenovna politika je popolnoma zgrešena, notranjost teh bolj osnovnih in najbolj prodajanih vozil je popolnoma ista. Če se vsedeš v fiesto, fokusa, transita, ecosporta, vse isto.... Šparajo po drugi strani pa lupijo kupce, kot da prodajajo suho zlato.....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.534
5.545
113
Na suvmanijo čakam ze od 2000, ko sem bila v LA in je bil vsaki drugi avto SUV. Meni ni bilo jasno, zakaj tega pri nas ni. So pa res precenjeni. Do 50% gor na limuzinski ekvivalent.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.467
5.933
113
pri taščici
Ford je že pred 20 leti slovel po dragih delih.
Ampak to na alterju ne igra vloge. Na alterju se vozi avto v garanciji in s kaskom
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.534
5.545
113
To so imeli Nizozemci ene par let nazaj. Sami RAMi... Zdaj pa samo SUVi. Nemci, Avstrijci, Italijani, Nizozemci, Poljaki...

Res ne vem, koliko je vzorec v enem velikem kampu kjer pretežno gostje zgornjih držav, reprezentativen. Nekaj pa najbrž že.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.220
896
113
Koliko: kupi kar ti je vsec, imas izbiro, vecjo kot kadarkoli. Jaz sem... in sem zelo zadovoljen - Toyota SUV :)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.056
393
83
44
dolenska
V mojem koncu je kr velik porast SUV, prav tako pick up. Od suva bi rekel, da je količinsko močan Hyunday in VW, pic up pa Fordi. Se pa tehtnica nagiba na kombije. Raznorazne, al sam za tri al pa za več ljudi. 3je meni bližnji so mi povedal porabo in mi je kr jasen zakaj. Eden Renault, 2 VW. Sam sem na suvi in glede na izkušnje in uporabo verjetno bom kr tle ostal. Velik minus so prtlažnik, poraba in gume. Ok, slednje glih ne menjaš vsak let.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kaj je pa prednost SUVa? Jaz prav nobene ne vidim za nekoga, ki se vozi po mestu pa po avtocesti. In ravno taki na veliko kupujejo SUVe.
Pa pomnimo.. Rav4 je bil tisti, ki je odprl vrata v svet SUV v prvi polovici 90's.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.294
5.880
113
saj ravno za po mestu so suvi top, ker lažje parkiraš na pločniku :p

enim je všeč visoko sedenje, eni s suvom lažje pridejo do zidanice, eni se počutijo pomembni in veliki, razlogov je veliko... kak kodiaq pri 4.7m dolžine po prostornosti gladko pojebe vse karavane, pa imaš še en razlog več zakaj

minusov je pa seveda še več, ampak vsakomur svoje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

koliko

Guru
21. avg 2007
4.238
2.093
113
SV SLO
Zanimivo, kaj pa je potem zate pojem oblikovanja v tem velikostnem in cenovnem razredu?
toyota sigurno ne.. Imaš KIA sportage, Hyundai tuscon, Nissan qashqai, Peugeot 5008, Citroen C5 aircross, Renault kadjar, Mazda nevem kajže, Ford Kuga ST line( navadne niso nič posebnega) govorim o oblikovanju, ne o zanesljivosti. Vsi ti so svetlobna leta pred Toyoto rav4 katera je bila zelo všečna do letošnjega modela potem pa so najeli šolarje, ki so oblikovali konkurenta prius-u.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.294
5.880
113
rav 4 je za razred suvov oblikovno čisto povprečen, z notranjosto časovno malo zadaj

ni grd, ni pa lep kot kak peugeot
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
saj ravno za po mestu so suvi top, ker lažje parkiraš na pločniku :p

enim je všeč visoko sedenje, eni s suvom lažje pridejo do zidanice, eni se počutijo pomembni in veliki, razlogov je veliko... kak kodiaq pri 4.7m dolžine po prostornosti gladko pojebe vse karavane, pa imaš še en razlog več zakaj

minusov je pa seveda še več, ampak vsakomur svoje...

No saj ta za pocutijo se pomembni in veliki pa da potem kupis kodiaqa.. lol. :)
Pojebe pa kodiaq s cim? Ker je velik pa bi naj vzbujal nek respect?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.534
5.545
113
- visoko sedenje je meni osebno plus
- visoko sedenje je velik plus, ko se moram stegovati čez pol avtomobila, da otroke pripnem
- sploh imam unega na sredini kam za dati
- všeč mi je bistveno bolj tudi za pogledati, kot rečeno, čakala 15 let, da je tole malo k nam prišlo, da ima človek kaj za izbirati
- niso vsi samo napihnjene žabe eni dejansko imajo kar nekaj prostora notri in kufre večje od karavanov. To je bil point tudi hermanna, če bi vse besede v stavku prebral. Ker nekako se vlece neka rdeča nit tu na forumu, da nimajo niti K od kufra...
- najbrž se kaj...

Slabosti. Kakršnakoli prednost limuzin je pa meni ušla, razen najbrž da res manj porabijo. Tistih par deci na 100km z veseljem plačam. Gume, če so večje, so tudi bržkone nekaj dražje. Druga je pa cenovna politika, ker so pač in. Pa pač nekaj več stroškov spet to za seboj potegne... Ampak to se vse vse vrti samo okoli denarja.

Vsakemu svoje, pač trenutno je tako, da več ljudi vidi več prednosti v SUV kot pa v čem drugem. Vsaj glede na to, kaj se zadnje čase po cesti vozi. Tako pač je. Pa kaj pol. Se vedno nima nobeden pištole na glavi, da ga mora kupiti tudi sam.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
kolikor sem jaz opazil so v DE na avtocesti med tednom prevlčadujejo limuzine, med vikendom pa SUVji
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
če bi bil pismen bi prebral, da kodiaq pojebe karavane s prostornostjo. ker posebno velik niti ni.
Hitro bral vmes ko sem delal se pet drugih zadev zraven. Jbg. :)

Jabe dejansko si nastela 2 plusa. Visoko sedenje pa da das tri otroke zadaj.
Minusi so pa obicajno slabse performanse, slabsa lega na cesti, vecja poraba goriva, manj placa ob parkiranju..
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.657
784
113
Za parkiranje se nebi strinjal, odvisno s čim primerjaš.

SUV je drag, ampak praktičen. Kaj kdo s svojim denarjem dela me pa kaj dosti ne briga.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
toyota sigurno ne.. Imaš KIA sportage, Hyundai tuscon, Nissan qashqai, Peugeot 5008, Citroen C5 aircross, Renault kadjar, Mazda nevem kajže, Ford Kuga ST line( navadne niso nič posebnega) govorim o oblikovanju, ne o zanesljivosti. Vsi ti so svetlobna leta pred Toyoto rav4 katera je bila zelo všečna do letošnjega modela potem pa so najeli šolarje, ki so oblikovali konkurenta prius-u.
Dokler ne omeniš kuge, ki je btw grd kot kuga je še vse prebavljivo v komentarju.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.981
1.110
113
www.adriamedia.si
Hitro bral vmes ko sem delal se pet drugih zadev zraven. Jbg. :)

Jabe dejansko si nastela 2 plusa. Visoko sedenje pa da das tri otroke zadaj.
Minusi so pa obicajno slabse performanse, slabsa lega na cesti, vecja poraba goriva, manj placa ob parkiranju..
Zakaj bi bilo 4,5 metra dolg SUV težje parkirat od 4,5 metra dolgega karavana? Ker, da ostanemo pri Toyotah, je RAV4 par cm krajši od Corolle TS, recimo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Bakki33