Nova Toyota RAV4

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Lahi so že v recesiji, Švabje so se pa za las izognili kot berem. In ko Nemčija kihne je povsod gripa, pri nas pa še tifus in kolera.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.502
9.203
113
Zadnjič je bilo v Pravi ideji: proizvajalec delov za avtomobilsko industrijo: lani so naročila že padala, letos je zmanjševanje še občutno večje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.502
9.203
113
Glede na to, da obvladuje 75% evropskega trga bo tvoja malo težko veljala. Lahko si pa posnetek pogledaš, pa potem komentiraš.

EDIT: izgleda starost dela svoje: oddaja je bila Točka preloma, evropski tržni delež pa 50%, KLS Ljubno.
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Recesije imho najverjetneje še ne bo v teh naslednjih par letih (morda čez 3+) tako, da jaz nebi računal na nek padec cen zgolj iz tega naslova v tako bližnji prihodnosti.

Sanje od SJTV1 pa so letele na prenasičenost trga, ki v bistvu tudi po mojem mnenju še ni prenasičen s crossoverji.

Matey ne biti tako preprican.. ves kej delam in v Nemciji je bila fajn kriza v Nov in Dec,.. ce pa zraven se dodam Kitasjko in Brexit (v Uk je automobilska industrija ogromno % pod 2018, j mislim da ja ravno prejsni teden Jaguar odpustil cel kup ljudi.. Getrag zmanjsal proizvodnjo) itd...

Zna priti kriza prej kot si mislimo...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj noben ne govori, da se v recesiji ne bo prodalo čisto nič.
Govorimo o tem, da ko bo trg zasičen, če bo recesija, pa še toliko bolj, da bo treba talat popuste, oz. zniževat cene, da se bodo reči prodale.
Sedaj se lepo vidi, da so zadnjih par let samo navijali cene.

In na crossover segmentu zasičenje bo, tudi brez recesije. In ko bo en začel talat popuste, bodo tudi drugi.
Sploh zadnje leto ni več na spregled novih normalnih avtov. Samo neko posiljevanje s crossoverji.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Da ne skrenemo s teme - ima kdo info, ali je predviden tudi RAV4 v plug-in varianti?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.929
1.092
113
www.adriamedia.si
Matey ne biti tako preprican.. ves kej delam in v Nemciji je bila fajn kriza v Nov in Dec,.. ce pa zraven se dodam Kitasjko in Brexit (v Uk je automobilska industrija ogromno % pod 2018, j mislim da ja ravno prejsni teden Jaguar odpustil cel kup ljudi.. Getrag zmanjsal proizvodnjo) itd...

Zna priti kriza prej kot si mislimo...

Jaguar, ki ga daješ za primer, bi odpuščal ne glede na dogajanje na trgu. Planirnao vnaprej, še v času lepe rasti. Vsi optimizirajo, seveda pa to najrpej čutijo dobavitelji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.929
1.092
113
www.adriamedia.si
Saj noben ne govori, da se v recesiji ne bo prodalo čisto nič.
Govorimo o tem, da ko bo trg zasičen, če bo recesija, pa še toliko bolj, da bo treba talat popuste, oz. zniževat cene, da se bodo reči prodale.
Sedaj se lepo vidi, da so zadnjih par let samo navijali cene.

In na crossover segmentu zasičenje bo, tudi brez recesije. In ko bo en začel talat popuste, bodo tudi drugi.
Sploh zadnje leto ni več na spregled novih normalnih avtov. Samo neko posiljevanje s crossoverji.
Težko rečeš posiljevanje, če to hočejo kupci. V bistvu še kričancev nočejo meti, bi imeli prav SUVe. Saj je vseeno, kakšen je avto, samo da se mu tako reče.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Bolj kot avto gledam, manj mi je všeč, sploh ni nek "corporate design", ki smo ga bili od toyote vajeni do sedaj. Nova corola je spet povsem drugačna, ta je res všečna (za toyoto pač :D).

Predvsem pa mi nekaj ni jasno: hibrid (torek eko vozilo) z dvema vidnima nefejk izpušnima cevema?? To bi moralo biti ravno obratno, hibridi bi morali imetu fake krom blende, če je to že v modi, ne pa benz/dizel OOOO/vw/mercedesi renoji. :bonk:
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Jaz sem bil prejšnji teden tik pred nakupom hibridnega aurisa...in ja, v izbor je prišel zaradi svojih lastnosti, ki jih sam razumem pod besedo EKO. Ne zaradi izgleda, zanesljivosti, udobja, počutja v kabini itd.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Jaz pa zaradi vzdrževanja na dolgi rok, če že. Pa da ne gre vsa neporabljena energija v toploto...
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tule imate en dokaz da se Toyotin hibrid zlahka lahko kosa z dizlom tudi pri 140 kmh:

Viden je tudi ogromen napredek glede na prejšnjo generacijo, stari RAV4 hibrid je kuril vsaj 25% več.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.740
2.347
113
Pomurje
Mercedec 220d in Volvo D4 imata nižje številke na odprti cesti, ostali so zadaj. V mestu in okolici nima konkurence, tukaj edino plug-in ali električar vozi varčneje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Bolj kot gledam ta avto, bolj mi je všeč predhodnik... predvsem v živo. Mi je kar malo žal, da ga nisem vzel pred 4 meseci, sem imel enega odličnega ogledanega.